Zobacz wÄ…tek - Problem z rejestracjÄ… motoru z Niemiec
NAS Analytics TAG

Problem z rejestracjÄ… motoru z Niemiec

Przepisy, prawo
_________

Problem z rejestracjÄ… motoru z Niemiec

Postprzez poufne1 » 4/10/2010, 19:38

Witam.Potrzebuję pomocy jak zarejestrować motor .Motor był sprowadzony z Niemiec w 2004 r i nie był rejestrowany w Polsce . Ten facet sprzedał go w 2010 roku następnemu gościowi a ja go kupiłem od tego 2 gościa . Papiery mam niemieckie, tłumaczenia mam ,przegląd mam, umowę kupna mam i teraz brakuje mi z Urzędu Skarbowego tego zwolnienia z opłaty .Chciałem złożyć w Urzędzie Skarbowym pit 24 aby uzyskać te oświadczenie lecz okazało się ,że nie mogę ponieważ musi złożyć ten gościu co sprowadzał motor w 2004 roku.Teraz jest problem bo nie ma kontaktu z tym gościem bo wyjechał do Anglii .Proszę o poradę co mogę zrobić żeby uzyskać te oświadczenie z Urzędu skarbowego . A może jest jakiś sposob żeby zarejestrować motor bez tego .
poufne1
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/10/2010, 19:23
Lokalizacja: Kołobrzeg


Postprzez gruby19 » 4/10/2010, 20:27

Napewno jest. W ogóle dlaczego powiedzieli Ci ze to uswiadczenie musi zlozyc gosc ktory sprowadzal motocykl? mowiles im ze to nie Ty sprowadzales? przeciez skoro on motocykla nie rejestrowal to urząd o nim nic nie wie.

Ale da sie zrobic tak. Ja robilem tak z samochodem i motocyklem. Motocykl byl z Anglii a auto z Niemiec i w obu przypadkach sytuacja wygladala tak samo:
1. 'handlarz' kupuje pojazd za granicÄ… i podpisujÄ… lewÄ… umowe na podstawie ktorej dokonujÄ… transakcji.
2. Pojazd trafia do Polski gdzie niezarejestrowany czeka na nowego wlasciciela.
3. Ty kupujesz pojazd od handlarza bez umowy
4. Handlarz bierze wszystkie Twoje dane i jedzie z nimi do byłego właściciela i wypisują oficjalną umowe na podstawie której mozesz zarejestrowac auto w Polsce
(mozna tez to zalatwic pocztowo, jednak wieksze ryzyko)
5. Dostajesz wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji

Handlarz był kompletnie pominiety w całym procesie, a umowa zostala zawarta pomiedzy mna a wlascicielem w Niemczech. Dokumenty zanioslem do firmy ktora zajmowala sie rejestrowaniem sprowadzonych pojazdow (placisz pare zl ale nie latasz po urzedach). Po kilku dniach zglosilem sie tylko po tablice rejestracyjne.

PS.
robilem to dwa lata temu wiec moglem sie pomylic w ktoryms szczegole ale wydaje mi sie ze nie powinno byc zadnych problemow z rejestracja.
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo


Postprzez poufne1 » 4/10/2010, 20:51

Wszystko się zgadza ale nie mam żadnego kontaktu z tym gościem co sprowadzał ten motor a tym bardziej z tym Niemcem . Zrobiłem jeden błąd że zapłaciłem podatek te 2 procent od kupna . Motor kupiłem od drugiego właściciela w Polsce . Nie wiem co mam robić i jak to rozwiązać .Jak bym nie płacił tego podatku w Urzędzie Skarbowym to bym mógł tak zrobić spisał bym drugą umowę że niby ja kupiłem od tego Niemca i sprawa z głowy . Lecz się pośpieszyłem i zapłaciłem ten podatek nie wiedząc, że nie będę mógł złożyć tego pitu 24 . Po prostu jestem zielony w tych sprawach .
poufne1
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/10/2010, 19:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez poufne1 » 5/10/2010, 21:07

Panowie pomóżcie mi co mam zrobić
Z góry dziękuję
poufne1
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/10/2010, 19:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Pat123 » 6/10/2010, 12:40

Sa dwa wyjscia z tego jedno nielegalne

drogie to kopnac sie do Niemiec wyrobic numery z Zoltym paskiem i na tych numerach pojechac do urzedu.

:wink:
Ostatnio edytowano 16/10/2010, 12:11 przez Pat123, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Postprzez poufne1 » 14/10/2010, 19:47

Ale jak można wyrobić te tablice .Byłbym wdzięczny za podpowiedz .
poufne1
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/10/2010, 19:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Pat123 » 16/10/2010, 12:18

Bierzesz komplet dokumentow niemieckich ( w zaleznosci co masz ) i jedziesz do najblizszego przygranicznego LBV ( Landesbetrieb Verkehr ) lub Verkehrsam'u

Przy nich masz punkty z mozliwoscia wykupienia unezpieczenia i wytloczenia numerow.

Wykupujesz najpierw ubezpieczenie, nastepnie idzies i wyrabiasz dokumenty na tzw. Kurzzeitkennzeichen ( z zoltym paskiem ). Urzednik wydaje dokument, z nim idziesz wytloczyc numery rejestracyjne, wracasz z nimi do urzednika, ten przykleja plakietke / ki ( w zaleznosci czy auto 2 tablice czy motocykl jedna tablica ).

Numery w teczke i do domu. W domu przykrecasz do pojazdu i jedziesz do polskiego urzedu i rejestrujesz.


:wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Postprzez front247 » 16/10/2010, 19:12

spisz nowa umowe
miedzy sobÄ… a niemcem:) i wsio :)
data wlasciwa,podpis robisz normalnie tak jak masz ostatni wlasciciel w briefie i koniec idziesz rejestrujesz.
robilem tak 2 razy i ok.
To nie jest dzialanie nielegalne tylko powiedzmy naciÄ…ganie prawa,ale skoro w gruncie rzeczy wszystko jest w porzÄ…dku,to nie ma powodu do obaw,moto nie kradzione itd.

Tak jak opisał to pat123,tez mozna ale daje glowe znając niemców,ze stworzą ci problem.po prostu bedą podejrzewac jakis wałek.To norma

natomiast tak jak opisal to gruby19 to jest praktycznie nie stosowane poniewaz to jest klopotliwe i niepotrzebne.Wystarczy ze wpiszesz swoje dane na umowie z niemcem,nawet podpis samemu sie robi i wszystko.Brief,wymeldowanie ,umowa i nie ma problemu
Avatar użytkownika
front247
Świeżak
 
Posty: 298
Dołączył(a): 10/4/2008, 21:59
Lokalizacja: zielona góra

Postprzez Raczek_6 » 20/10/2010, 21:10

Powinien być złożony dokument VAT-24, a US wydaje VAT-25 dzięki któremu powinieneś zarejestrować w.w. pojazd.

Po za tym ważne jest czy masz mały i duży Brief ?

Jeśli masz tylko jeden dokument (karta pojazdu, dowód rejestracyjny) też nie zarejestrujesz w PL.
Tylko i wyłącznie wyjazd do Niemiec po komplet dokumentów - tam nie jest potrzebna umowa K-S, wystarczy oryginalny dokument.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê