Zobacz wÄ…tek - kawa zx9r
NAS Analytics TAG

kawa zx9r

O wszystkim
_________

kawa zx9r

Postprzez warmplace » 22/9/2010, 12:25

Hej

Temat może nie do końca do hajdparku, ale nie wiedziałem, gdzie go wrzucić :) No wiec wyobraźcie sobie, że jest cyklista, który postanowił wyjść dobrze na zmianie motocykla. chce kupić pod koniec sezonu i sprzedać na poczatku lata. Szuka okazji i nie ma sprecyzowanych gustów. Chce kupić moto, które jest w cenie okazyjnej, żeby w razie czego można było sprzet sprzedać bez wielkiej straty. Nie ma jakoś bardzo sprecyzowanych gustów szuka opcji sprzedam plinie (wiadomo 90% to podpucha, ale nie spieszy mu sie i nei ciśnie go na zasadzei musze kupić).

I teraz pytanie jaką cenę na podstawie przekazanych wyżej informacji można by wziać za kawe zx9r z 2002 roku ze sporym przebiegiem ok 45 tys. Jaka cena byłaby bezpieczną* za taki sprzęt w stanie - "nie ma sie do czego przyczepić"?

Mam nadzieje ze jasno wytlumaczyłem o co chodzi. Pytanie nie jest łatwe zdaje sobie sprawę, że nikt nie jest w stanie przewidzieć jak ceny motocykli będą stały. Wiem, że Cie

*bezpieczna - taką, że w razie "W" można by było sprzedać motocykl nie tracąc za wiele.
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20


Postprzez 7beat » 22/9/2010, 17:47

kumpel taką miał na sell za 9k w luks stanie, ceny są różne, najlepiej zapytać ile jest w stanie dać. ważne też jest malowanie tej kawy bo nie zieloną jest o wiele ciężej sprzedać.
tdr125 er-5 ZX9r ktm lc4 600, 620 adventure, F2 stunt, crf 450 i transalp, zx6r 08 stunt
Avatar użytkownika
7beat
Stały bywalec
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 21/3/2009, 15:43
Lokalizacja: Maków Mazowiecki


Postprzez rossavu » 22/9/2010, 20:58

ja mam kawe gpz 500 w "idealym" stanie - jezdzi prawie prosto, nic prawie nie cieknie, prawie dobrze hebluje i prawie wypasnie wyglada :evil:
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Czester » 23/9/2010, 06:59

Nie zabieraj się za handel jeśli nie masz o tym pojęcia (a nie masz skoro założyłeś taki głupi temat). To taka rada od serca...
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez warmplace » 23/9/2010, 07:15

Dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi. czester nie zrozumiał a jak wiadomo dla niektórych wszystko co niezrozumiałe jest głupie - dalej nie będę komentował. Wyjaśnię tylko, że nie zabieram się za handel poprostu uważam, że kupno motocykla bez cisnienia to najlepszy pomysł i można wtedy trafić na prawdziwą okazję. Nie wiem gdzie tutaj wyczytałeś, że chce motocyklami handlować. Chciałem kupić sobie moto w tym sezonie (ale jeśli trafię naprawdę okazję sensu stricto) a sprzedać swój motocykl w przyszłym sezonie - z racji, że jak wiadomo taniej kupisz pod koniec sezonu a drożej sprzedasz na początek. Jeśli to jest dla Ciebie "handel" to okej...
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Re: kawa zx9r

Postprzez Czester » 23/9/2010, 07:23

warmplace napisał(a):chce kupić pod koniec sezonu i sprzedać na poczatku lata

Następnym razem pisz trochę jaśniej bo z tego co napisałeś to bez zbędnej analizy wynika, ze chodzi o jeden i ten sam motocykl. Nigdzie nie napisałeś, że na przyszły sezon chcesz sprzedać swój poprzedni motocykl.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez warmplace » 23/9/2010, 07:38

no może wprost nie za to napisałem "No wiec wyobraźcie sobie, że jest cyklista, który postanowił wyjść dobrze na zmianie motocykla". Doktoratu mieć nie trzeba, żeby się domyślić.. następnym razem przeczytaj wnikliwie i nie cytuj wypowiedzi wyrwanej z kontekstu ;), no ale forum ma swoje prawa i zasady:P Generalnie tłumacze zamiana ma wyglądać tak - kupić teraz NOWY sprzedać na nowy sezon STARY motocykl.
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez mar111cin » 23/9/2010, 09:20

akurat napisałeś tak, że wynika z tego iż chcesz kupić motocykl na jesień i sprzedać na wiosne, czyli że albo będziesz jeździł zimą albo handlował. Tym bardziej że linijke niżej piszesz że motocykl który zakupisz chcesz sprzedać i nie stracić na tym. Może następnym razem pisz tak żeby nie trzeba było robić analizy jak na języku polskim wiersza konopnickiej ;P
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez warmplace » 23/9/2010, 10:27

Napisałem wyraźnie, że w razie jakiegoś wypadku można było sprzedać nie tracąc na tym. Gdybym chciał być handlarzem to nie pisałbym chyba, że w razie jakiegoś naglego wypadku.... tylko po prostu, żeby go sprzedać ("*bezpieczna - taką, że w razie "W" można by było sprzedać motocykl nie tracąc za wiele."). No ale mea culpa, bo przecież jest to forum motocyklistów.... a nie jak to napisałeś polonistów.. i tutaj nikt nie czyta gwiazdek :) dziękuje tym którzy odpowiedzieli na moje pytanie...
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez rossavu » 23/9/2010, 14:45

Tez mialem taka nadzieje :D
Kupie w miare lajtowej cenie moto i sprzedam na przyszly sezon za chociaz taka sama flote - takie zamrozenie kasy na nowe moto... Po 3 tys km modle sie do predkosciomierza bo to chyba jedyny element, ktory sie nie spie*** :D
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez warmplace » 24/9/2010, 07:52

To nie chodzi o kupowanie i sprzedawanie w sezonie nast. chodzi raczej o to, że dla mnie to ostre "zamrożenie" gotówki takie 2 motocykle i dlatego muszę wyrwać okazję (taką prawdziwą), żebym mógł w razie gdyby gotówka była mi potrzebna sprzedać i wiele nie stracić. Handlarzem nigdy nie planowałem zostać bo nie mam do tego głowy i za miękki jestem ;)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez rossavu » 24/9/2010, 09:04

warmplace napisał(a):To nie chodzi o kupowanie i sprzedawanie w sezonie nast. chodzi raczej o to, że dla mnie to ostre "zamrożenie" gotówki takie 2 motocykle i dlatego muszę wyrwać okazję (taką prawdziwą), żebym mógł w razie gdyby gotówka była mi potrzebna sprzedać i wiele nie stracić. Handlarzem nigdy nie planowałem zostać bo nie mam do tego głowy i za miękki jestem ;)


Tez chcialem flote zamrozic na nastepny moto bo za duzo na melanze mi schodzilo :D Teraz bede musial "odmrozic" hajs z czegos innego zeby reanimowac moto :twisted:

Okazyjny moto=padaka. Jak chcesz dobra sztuke wyrwac to musisz przeplacic.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez warmplace » 24/9/2010, 10:03

No w 90 procentach masz rację. ale powiedzmy, że jest taki procent sprzedawców, którym coś wypadło i muszą pilnie sprzedać. Wtedy przeliczają kasę na czas. Sam wiem jak trudno jest sprzedać teraz motocykl. Wiadomo nieraz takie historie ze pilne są sciemą, ale nie zaszkdzi sprawdzić, zwlaszcza, że mam niedaleko :)

PS. sprawdze go dobrze - nigdy nawet w przypadku cen z kosmosu nie mam zaufania do sprzedawcy :)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê