Zobacz wÄ…tek - Utrata dowodu rejestracyjnego za nieoswietlona tablice
NAS Analytics TAG

Utrata dowodu rejestracyjnego za nieoswietlona tablice

Przepisy, prawo
_________

Utrata dowodu rejestracyjnego za nieoswietlona tablice

Postprzez mic » 20/9/2010, 12:01

Witam,

wczoraj miałem przyjemność wracając z bajzlu na Służewcu w warsaw ostać zatrzymanym przez police. (ul. Pulawska, jechałem przepisowo).

Chyba była akcja stołecznej pod kryptonimem - utrudnić życie motocyklistom za wszelka cenę

Panowie przyczepili sie do stanu technicznego sprzeta.
Gruntownie sprawdzili wszystko w tym światła - wsio ok.

Po czym poszli do samochodu się naradzić (co dwa zakute łby to nie jeden).

Za jakieś 5 min wyszli i oznajmili mi ze zatrzymują dowód rejestracyjny z następujących powodów:
*uzasadnione przypuszczenie ze pojazd zagraża bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz porządkowi
*brak oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej
*brak świateł odblaskowych barwy czerwonej innych niż trójkątne

o co chodzi ze światłami odblaskowymi ??? nie wiem ale się dowiem

Zaznaczam ze tablice mam zamontowana 'normalnie', nie jest schowana w nadkolu.

Próbowałem z nimi porozmawiać ale po chwili stwierdziłem ze dyskusja nie ma sensu.

Teraz przez taka głupia rzecz na która nikt o zdrowym rozsądku nie zwraca uwagi oraz pecha ze trafiłem na k&%$y stracę cenny czas na ponowny przegląd, odbiór dowodu rejestr. w wydziale komunikacji.

mieliście podobne przygody ?

pozdr
SV650 S / cbr 600 rr
Avatar użytkownika
mic
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 29/8/2006, 20:47
Lokalizacja: wawa


Postprzez rosa » 20/9/2010, 12:03

zly dzial, przenosze
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot


Postprzez mic » 20/9/2010, 12:27

odblaski po bokach pomarańczowe mam.
im chyba chodziło o odblask czerwony gdzieś w okolicy blachy :roll:
SV650 S / cbr 600 rr
Avatar użytkownika
mic
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 29/8/2006, 20:47
Lokalizacja: wawa

Postprzez madcap » 20/9/2010, 12:58

Każdy dopuszczony do ruchu pojazd powinien być wyposażony w oświetlenie zewnętrzne, które jest wymienione w "rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia Dz.U. Nr 32 poz. 262 z dnia 26.02.2003r. z późniejszymi zmianami."

Podane rozporządzenie zezwala na następujące oświetlenie pojazdu:
1.Światła zewnętrzne:
1.drogowe - pojazd samochodowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h,
2.mijania - pojazd samochodowy,
3.kierunkowskazy - pojazd samochodowy i przyczepa;
4.hamowania "stop" - pojazd samochodowy i przyczepa,
5.oświetlające tylną tablicę rejestracyjną - pojazd samochodowy i przyczepa,
6.pozycyjne przednie - pojazd samochodowy oraz przyczepa o szerokości 1,6 m lub więcej,
7.pozycyjne tylne - pojazd samochodowy i przyczepa,
8.odblaskowe tylne inne niż trójkątne - pojazd samochodowy,
9.odblaskowe tylne trójkątne - przyczepa,
10.odblaskowe przednie - przyczepa,
11.odblaskowe boczne - pojazd samochodowy o długości przekraczającej 6,0 m, ciągnik siodłowy i przyczepa,
12.awaryjne - pojazd samochodowy, z wyjÄ…tkiem motocykla, i przyczepa,
13.przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa,
14.cofania - pojazd samochodowy, z wyjÄ…tkiem motocykla,
15.obrysowe przednie i tylne - pojazd samochodowy i przyczepa, których szerokość przekracza 2,1 m;


2.Ponadto dopuszcza się wyposażenie w następujące światła:
1.drogowe - pojazdu samochodowego innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 1,
2.przeciwmgłowe przednie - pojazdu samochodowego,
3.pozycyjne przednie - przyczepy innej niż wymieniona w ust. 1 pkt 6,
4.postojowe - pojazdu samochodowego o długości nie przekraczającej 6,0 m i szerokości nie przekraczającej 2,0 m; zabrania się umieszczania tych świateł na innych pojazdach,
5.odblaskowe boczne - pojazdu samochodowego innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 11,
6.odblaskowe przednie - pojazdu samochodowego,
7.jazdy dziennej - pojazdu samochodowego,
8.pozycyjne boczne - pojazdu samochodowego o długości przekraczającej 6,0 m, ciągnika siodłowego i przyczepy,
9.obrysowe przednie i tylne - pojazdu samochodowego i przyczepy, których szerokość przekracza 1,8 m,
10.cofania - przyczepy,
11.awaryjne - motocykla,
12.przeciwmgłowe tylne - motocykla,
13.odblaskowe tylne inne niż trójkątne - przyczepy

przypominam, że motocykl jest również pojazdem samochodowym (wiem, że wkleiłem więcej)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez BMW_Zbyszek » 20/9/2010, 19:23

Większość nowych sprzętów ma czerwony odblask z tyłu i podświetlenie tablicy na uchwycie pod tab,rej. tak jak wymaga homologacja - ale jest to pierwsza rzecz którą się przecież zdejmuje bo z nia moto "nie wyglada".
No i już jest podstawa do zabrania dowodu.
BMW r1100rs, zx10r
BMW_Zbyszek
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11/5/2010, 10:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Landryss25 » 20/9/2010, 20:12

Moje moto fabrycznie odblasku nie miało. Ale żeby za odblask dowód zabrali to na prawdę trzeba trafić na służbistę któremu w nocy żona nie dała.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez grunder » 20/9/2010, 21:03

nawet się z nimi nie zgadzając to i tak nic nie nawojujesz i tylko pogorszysz sprawe, tak już jest z władza, tam gdzie ich trzeba to ich nie ma, a tak to łapią aby miec sprawozdanie z dnia. Widok pełnego raportu policjanta- BEZCENNE.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa

Re: Utrata dowodu rejestracyjnego za nieoswietlona tablice

Postprzez Pat123 » 21/9/2010, 11:57

Landryss25 napisał(a):Moje moto fabrycznie odblasku nie miało. Ale żeby za odblask dowód zabrali to na prawdę trzeba trafić na służbistę któremu w nocy żona nie dała.


Kwestia samego podejscia do funkcjonariusza i dyskusja z nim. Kiedys wracalem uderzonym autem do domu, mialem jeszcze do przejechania 4 skrzyzowania swietlne. Dyskusji raczej z jego strony nie bylo, spytalem czy mu zona w nocy nie dala, kazal odstawic auto na pobocze, zabral dowod, kluczyki. Final dralowalem z laczka do chaty po zapasowe kluczyki. Cala akcja trwala 4 godz - stracone.


mic napisał(a):jechałem przepisowo).


Taaaak, jak wszyscy motocyklisci zreszta

mic napisał(a):Chyba była akcja stołecznej pod kryptonimem - utrudnić życie motocyklistom za wszelka cenę


Taaaaa, a swistak

mic napisał(a):Panowie przyczepili sie do stanu technicznego sprzeta.
Gruntownie sprawdzili wszystko w tym światła - wsio ok.
Po czym poszli do samochodu się naradzić (co dwa zakute łby to nie jeden).


1. Nie przyczepili sie a stwierdzili
2. Nie wiem, jak Ty ale ja zawodowo robie wszystko skrupulatnie i dokladnie i za to jestem ceniony ( nie jestem policjantem )
3. wypowiedz nie trzyma sie kupy to bylo wszystko wporzadku a po 5 min brak oswietlenia tablicy no i brak czerwonego odblasku – z pewnoscia sie przepalil a moze wyparowal.

mic napisał(a):Próbowałem z nimi porozmawiać ale po chwili stwierdziłem ze dyskusja nie ma sensu.


Moze blad, ze od poczatku za duzo DYSKUTOWALES. Dowod zabrano Ci za brak homologacji. Pojazd musi byc wyposazony w kwadratoay lub czworokatny reflektor odblaskowy ktory albo znajduje sie w lampie ( ktora moze wymieniles ) albo na stelazu tablicy rejestracyjnej.

mic napisał(a):mieliście podobne przygody ?


Raz zostalem zatrzymany Endurakiem za nieprzepisowy kat zamontowania tablicy rejestracyjnej. Skonczylo sie na zalozeniu stelkazu z przepisowym katem czytnosci tablicy, w przeciwienstwie do Ciebie nie mialeem do nikogo pretensji.

Zolte odblaski nie sa wymagane chyba, ze pojazd ma 6 m dlugosci.

:wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Re: Utrata dowodu rejestracyjnego za nieoswietlona tablice

Postprzez Landryss25 » 21/9/2010, 21:02

Pat123 napisał(a):. Dyskusji raczej z jego strony nie bylo, spytalem czy mu zona w nocy nie dala, kazal odstawic auto na pobocze, zabral dowod, kluczyki. Final dralowalem z laczka do chaty po zapasowe kluczyki.


Policjant ma prawo zabrać kluczyki? Chyba nie...
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez mic » 21/9/2010, 23:32

wypowiedz nie trzyma sie kupy to bylo wszystko wporzadku a po 5 min brak oswietlenia tablicy no i brak czerwonego odblasku – z pewnoscia sie przepalil a moze wyparowal.


Faktycznie chaotycznie zabrzmialo co napisalem. Chodzilo mi o to ze gdy funkcjonarjusz sprawdzal kierunki, dlugie, wydech, hamulce, stwierdzil ze wszystko jest. Nie wspomnial nic o braku oswietlenia tablicy i odblasku. Wnioskowalem wowczas ze wsio jest z moto ok. Dopiero gdy wrocil ponownie z samochodu oznajmil ze wstrzymuje dowod, podal powod itd.

Taaaak, jak wszyscy motocyklisci zreszta

Nie jechales wtedy ze mna wiec nie oceniaj. Nie jestem swiety ale akurat wtedy wloklem sie jak zolw za samochodami.

Nie wiem, jak Ty ale ja zawodowo robie wszystko skrupulatnie i dokladnie i za to jestem ceniony ( nie jestem policjantem )


Skrupulatnosc to b. dobra rzecz, ale przynosi najlepszy efekt jesli jest stosowana adekwatnie do sytuacji - takie jest moje zdanie. Tutaj bylo odwrotnie.

w przeciwienstwie do Ciebie nie mialeem do nikogo pretensji.


Mogli inaczej podejsc do sprawy, ale to nie ma teraz juz zadnego znaczenia. Sa Policjanci i policjanci. Ja akurat trafilem na tych drugich. Nie ma tragedii :wink:
SV650 S / cbr 600 rr
Avatar użytkownika
mic
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 29/8/2006, 20:47
Lokalizacja: wawa

Re: Utrata dowodu rejestracyjnego za nieoswietlona tablice

Postprzez Invi » 21/9/2010, 23:50

Landryss25 napisał(a):
Pat123 napisał(a):. Dyskusji raczej z jego strony nie bylo, spytalem czy mu zona w nocy nie dala, kazal odstawic auto na pobocze, zabral dowod, kluczyki. Final dralowalem z laczka do chaty po zapasowe kluczyki.


Policjant ma prawo zabrać kluczyki? Chyba nie...


To bajkopisarz, trudno żeby wszystkie jego historie trzymały się kupy.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Konio » 22/9/2010, 08:09

moze jeszcze PAT123 powiesz ze poszedl do domu i zabral twoja zone/matke/corke na crash testy? :twisted:
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Re: Utrata dowodu rejestracyjnego za nieoswietlona tablice

Postprzez Pat123 » 22/9/2010, 09:08

Invinciblee napisał(a):To bajkopisarz, trudno żeby wszystkie jego historie trzymały się kupy.


Spojrz na siebie.

Nie musisz tez cenic kazdego wedlug siebie samego, to taka mala rada.

Raz, zebdzialo sie to 16 lat temu, fura byla uderzona w lewy reflektor i stwarzala zagrozenie w ruchu. Czy mial prawo, mial, nie mial , zabral i tyle.

To czy ktos mi tu w to uwierzy, jes mi obojetne, napisalem zabral kluczyki - bo zabral, odbieralem je z kumplem pare godzin pozniej.

:wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Postprzez Invi » 22/9/2010, 09:54

Biorąc pod uwagę to kiedy się zarejestrował to podejrzewał bym nawet że to ta sama osoba.
Chociaż ten nowy jest jednak bardziej w**********. Może to efekt ośmieszenia się z tą Hajką?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Pat123 » 22/9/2010, 20:42

Konio napisał(a):moze jeszcze PAT123 powiesz ze poszedl do domu i zabral twoja zone/matke/corke na crash testy? :twisted:


Ciekawe co ci wszyscy kozacy by zrobili gdyby mieli do wyboru oddanie kluczykow a odcholowanie pojazdu laweta, wiem, postawili byscie sie honorowo i wybrali lawete :mrgreen:

:wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Postprzez Raczek_6 » 26/9/2010, 11:53

są określone sytuacje kiedy pojazd może zostać odholowany ... nadużycie władzy = Policjant płaci z własnej kieszeni.


W W-wie już tak jest, czasami zatrzymują do rutynowej kontroli, oskarżają że wcześniej im uciekałeś ... niestety w W-wie w Policji dużo niedowartościowanych ludzi z całej PL pracuje, dostali odrobinę władzy która im uderzyła niczym woda sodowa do głowy ... przepisów do końca nie znają (nawet nie potrafią stosownych znaleźć).

Pojęcie:
"uzasadnione przypuszczenie ze pojazd zagraża bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz porządkowi "

tu może zabrać dowód nawet jak masz oryginalny wydech (bo on uważa że jest za głośny), albo zauważył jakiś wyciek płynów eksploatacyjnych, albo zużyte opony ...

Jeśli czujesz się nie słusznie ukarany zabraniem dowodu możesz napisać "zażalenie na funkcjonariusza" - do stosownego komendanta (przeważnie najbliższego miejscu zatrzymania). Składasz w kancelarii za potwierdzeniem.

Kiedyś można było dostać mandat za brak odpowiedniego ubioru (który określony był w przepisach PORD).
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê