Zobacz wątek - Motocykle z poza sieci dealerskiej
NAS Analytics TAG

Motocykle z poza sieci dealerskiej

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Motocykle z poza sieci dealerskiej

Postprzez maciek1985 » 20/9/2010, 22:50

Wiele było o tym ale mnie zastanawia parę rzeczy w tym wszystkim.

Skąd się biorą w sprzedaży moto z poza sieci?
OK dajmy na to motocykl marki Honda model X opuszcza fabrykę w Japonii a dokładniej magazyn i co dalej się z nim dzieje.....???

Czy magazyn przy fabryce opuszcza na lewo (bez rachunków tzn wat itp) a tym samym jest motocykle jakby nie wyprodukowanym tzn nie istnieje w rejestrze Hondy jako motocykl wyprodukowany lub istnieje jako wadliwy który nie zostanie sprzedany?

Czy opuszcza magazyn przy fabryce i idzie do sieci danej dealerskiej np w Niemczech na legalu a w Niemczech zostaje sprzedany w salonie bez rachunku tzn (bez watu na lewo) a tym samym bez gwarancji i mimo żę został sprzedany to nie jest uruchomiona gwarancja ponieważ jest jakby nie sprzedany z punktu widzenia prawnego (na lewo)?

Czy dobrze myślę czy nie myślę oświećcie mnie


W sumie to chyba motocykle sprowadzone z USA są w Europie zakwalifikowane jako z poza sieci czy mylę się?
maciek1985
Świeżak
 
Posty: 311
Dołączył(a): 6/12/2009, 14:59


Postprzez Seba_ER5 » 21/9/2010, 08:03

Jedynie co masz siec dealerska na Ameryke czy Europe i Azja chyba. Poprostu jak sprowadzic z USA to jest z poza sieci dealeskiej w Europie.
Motocykle w USA nowe sa poprostu tansze maja tam o wiele wieksze promocje na starsze nie sprzedane roczniki. Ot wszystko a jak sprowadzisz to i tak zaplacisz VAT i cło. A raczej.
W tej kolejnosci :D. CŁO -> liczone procentowo (wedlug tabelki) od kosztu zakupu+kosztu pojazdu (jak jest na fakturze badz w dokumentach transportowych) a potem dodadza to do siebie i policza od całości VAT.
I to wszystko. Lepiej czasem kupic sprowadzona nowke z USA w Polsce. Są ludzie ktorzy sie tym zajmuja od dawna. U nas tez mozna znalezc sztuki w rozsadnej cenie. Roznica miedzy modelami 2009 i 2010 to moze byc nawet 10tys. Trzeba patrzec na serwisach aukcyjnych.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58


Postprzez Pat123 » 21/9/2010, 08:06

Namyslales sie, nakombinowales a odpowiedz jest znacznie prostsza. Wpadles na to, ze fabryka nie produkuje tylko i wy´lacznie dla swoich dealerow ? Napisz pismo, podaj ilosc motocykli ktore chcesz zakupic i poczekaj co Ci odpowiedza.

Sa zgrupowania handlarzy ktore kupuja partie np. za polowe ceny dealerskiej i na wlasna reke sprzedaja pozniej za nizsza cene - wolny rynak sie to nazywa :mrgreen:

:wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Postprzez Raczek_6 » 26/9/2010, 13:26

Z spoza sieci dealerskiej w danym kraju w tym przypadku w PL, to motocykle kupione w salonie w innym kraju.

Z tego co wiem żadna firma nie posiadająca podpisanych stosownych umów - nie ma możliwości zakupu pojazdu bezpośrednio w fabryce.

Teoretycznie też dealer z Niemiec powinien odsyłać kupującego z PL do dealera w kraju.

P.S. Znajomy pracował w jednej z sieci dealerskich motocykli w PL.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr