Zobacz wÄ…tek - Jazda na motocyklu
NAS Analytics TAG

Jazda na motocyklu

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Jazda na motocyklu

Postprzez Man1ek17 » 17/9/2010, 07:32

Witam, jestem tutaj nowy na tym forum, ale wcześniej je przeglądałem dużo :). Obecnie jeżdżę na skuterze 50cmm, wyciska max 75km/h, jeżdżę nim od roku. Znudziła mi się już jazda na skuterach i chciałbym się przerzucić na coś innego, chodzi mi o ścigacza. Myślałem o Aprilli RS50, mała pojemność, koni też nie za dużo i wydaje mi się, że w sam raz jak dla początkującego motocyklisty. Tylko mam problem, bo nigdy wcześniej nie jeździłem na czymś innym, oprócz skutera. Wiem, że biegi się zmienia za pomocą takiej jakby kopki, z lewej strony. Nie wiem jak się ją reguluje. Dajmy, że chcę już jechać mam na luzie, wrzucam jedynkę. Dźwignię do góry, na dół? I jak np. wjeżdżam do miasta, to nie piłuję ciągle na 5, tylko 3. I biegi w dół to dźwignia w dół czy jak? Dodam, że mam 17 lat, w przyszłym roku 18. Zależy mi na tej 50cmm, bo obecnie będę szedł na prawko w maju i na samochód, a na motocykl sam będę zbierał (na samochód rodzice dadzą), mam zamiar wyjechać za granice do roboty. Na tej RS50 można jeździć na kartę motorowerową, a taką mam, więc nie będzie problemu, np jak złapie mnie policja do kontroli :P. A więc jak ktoś byłby tak miły to niech napisze, na czym polega ta zmiana biegów.
Man1ek17
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 17/9/2010, 07:22


Postprzez Man1ek17 » 17/9/2010, 08:01

Tak wiem, że poznam na kursie wszystkie działania motocykla, itp. Ale chciałbym już znać, bo myślę, żeby na nowy sezon już kupić tę 50, bo skuterem mi się już za bardzo nie chce jeździć, nigdzie dalej nie pojadę, bo za wolno, w mieście tylko jeżdzę, a chciałbym zacząć jeździć już jakimś małym ścigaczem, żeby opanować te techniki.
Man1ek17
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 17/9/2010, 07:22


Postprzez Czester » 17/9/2010, 08:02

1 w dół, reszta w górę. Przy redukcji na odwrót - z góry zbijasz na dół. Nie wierzę, że mając 17 lat nie ma się choć minimum podstaw wiedzy. Jeśli nawet z jakichś przyczyn na prawdę nie posiadasz takiej wiedzy to w tym wieku powinieneś przynajmniej w miarę ogarniać wyszukiwarkę...
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez madcap » 17/9/2010, 08:04

poza tym zamiast rs-ki imho lepsza będzie tzr-ka
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Man1ek17 » 17/9/2010, 08:05

Ogarniam wyszukiwarkę, czytałem też kilka tematów, ale wiecie co za mało to nie zdrowo :D:D. Jak coś mi nie będzie wychodziło, to będę też prosił ojca, żeby mi pomagał, itp, bo ma prawko na motor, sam kiedyś jeździł MZtą czy czymś innym i ma pojęcie o tym, ale obecnie nie ma go w domu, bo pracuje za granicą i jest raz na miesiąc w domu i nie mam czasu żeby go o to pytać. Dzięki za odpowiedzi, wezmę to pod uwagę oczywiście.


EDIT: Pomyślę nad tą TZRką :P
Man1ek17
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 17/9/2010, 07:22

Postprzez Man1ek17 » 17/9/2010, 08:09

@pan_wiewiórka Jak już będę się zamierzał do kupna motocykla to zadzwonię do kolegi co ma crossa 125cmm, chyba biegi tak samo się zmienia co? Bo do innych nie mam dobrego kontaktu, wiecie po gimnazjum zmiana szkoły, itp. Mam też sąsiada co miał kilka motorów, ale z nim się nie odzywam, nic do niego nie mam, ale po prostu nawet siema sobie nie mówimy, więc napiszę do kumpla :).
Man1ek17
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 17/9/2010, 07:22

Postprzez sebasbox » 17/9/2010, 08:50

Man1ek17 napisał(a):Bo do innych nie mam dobrego kontaktu, wiecie po gimnazjum zmiana szkoły, itp. Mam też sąsiada co miał kilka motorów, ale z nim się nie odzywam, nic do niego nie mam, ale po prostu nawet siema sobie nie mówimy, więc napiszę do kumpla :).

:D


a tak na poważnie, to wsiądziesz, przejedziesz się i będziesz wiedział co i jak...
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07

Postprzez rossavu » 17/9/2010, 10:41

Man1ek17 napisał(a):@pan_wiewiórka Jak już będę się zamierzał do kupna motocykla to zadzwonię do kolegi co ma crossa 125cmm, chyba biegi tak samo się zmienia co? Bo do innych nie mam dobrego kontaktu, wiecie po gimnazjum zmiana szkoły, itp. Mam też sąsiada co miał kilka motorów, ale z nim się nie odzywam, nic do niego nie mam, ale po prostu nawet siema sobie nie mówimy, więc napiszę do kumpla :).


Skoro sasiad jest motórzysta to na pewno Ci pomoze. Sam mialem tak, ze jak tylko starsi goscie, ktorych w ogole nie znalem dowiedzieli sie, ze mam moto to wpadali pogadac, ogladnac maszyne no i oczywiscie doradzali i proponowali wypady :D
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez C-bool » 17/9/2010, 13:58

Swoją drogą Man1ek17 pewnie kibla strzelił skoro ma 17 lat i dopiero jest po gimnazjum :D
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Man1ek17 » 17/9/2010, 17:30

Nie strzeliłem kibla :P. Normalnie jestem w 2 zawodówce :D:D, tylko napisałem, że po gimnazjum każdy inna droga, itp :D. A co do tego sąsiada no to nie wiem jak z nim będzie. Jak kupie te moto to się zobaczy, jak to będzie leciało;p.
Man1ek17
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 17/9/2010, 07:22

Postprzez hans313 » 18/9/2010, 14:14

1 w dół ,reszta tą WAJCHE jak to nazwales do góry...
LUZ masz pomiędzy jedynka a dwójka ,np ja mam tak ,ze na jedynce lekko do góry biore WAJCHE i jest LUZ,walne mocniej jest dwójka...
Redukujesz w dół również z przegazówka czy jak to tam sie nazywa
Są rózne skrzynie
Masz skrzynie 1-0-2-0-3-0-4-0-5-6
lub częsciej spotykane
1-0-2-3-4-5-6

A wszystko i tak Tobie na kursie wytlumaczÄ… :)

PS a to ze tam ktos ma crossa to dobry pomysl niech Cie gdzies na trawie /piachu podszkoli zebys nauczyl sie ruszac i poczul wiatr we wlosach :) bo jak sie wywalisz to szkod za duzych nie ma..tylko uwazaj crossy maja moment ;]
A reszte na kursie na jakiejs 125 czy 250 20KM Cie naucza i heja :]
hans313
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2/9/2010, 23:40
Lokalizacja: Piła

Postprzez Man1ek17 » 18/9/2010, 18:50

Dzięki za konkretną odp :). Na początek będę brał chyba tę Yamahe TZR z serii "R" bo mają fajny wygląd, tylko tył nie za bardzo, ale nie o to chodzi :). Zależy mi na jakimś motorowerze z biegami, bo na początek to będzie dobre zanim przesiądę się na prawdziwy motor, gdzie trzeba mieć prawko, a prawko będę robił dopiero za 2 lata, takie mam plany. Ostatni rok szkoły, a po szkole do roboty za rok i idę robić maturę. A kasę będę zarabiał na motor i prawko, bo rodzice tego raczej już nie zafundują :P. Jedynie prawko na samochód ;p.
Man1ek17
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 17/9/2010, 07:22

Postprzez rosa » 20/9/2010, 12:58

Biegi biegami, wez jeszcze pod uwage ze w motocyklu w lewej klamce masz sprzeglo a nie hamulec, ten jest pod prawa stopa i sprawa jeszcze bardziej sie kaplikuje.

Czytajac takie tematy utwierdzam sie w przekonaniu ze sto razy lepsze byly komary, simsony, shl itp. niz chinski badziew zalewajacy rynek. Czlowiek nauczyl sie jezidc i nie bylo problemow natury "jak zmieniac biegi " przesiadajac sie na wiekszy sprzet. Przy okazji liznelo sie podstaw mechaniki motocyklowej i nie trzeba bylo biegac z kazda pierdola do serwisu.
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Postprzez sebasbox » 20/9/2010, 14:41

rosa napisał(a):Czytajac takie tematy utwierdzam sie w przekonaniu ze sto razy lepsze byly komary, simsony, shl itp. niz chinski badziew zalewajacy rynek. Czlowiek nauczyl sie jezidc i nie bylo problemow natury "jak zmieniac biegi " przesiadajac sie na wiekszy sprzet. Przy okazji liznelo sie podstaw mechaniki motocyklowej i nie trzeba bylo biegac z kazda pierdola do serwisu.


świete słowa Panie, świete słowa...
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07

Postprzez Man1ek17 » 21/9/2010, 20:28

@rosa Wiem, że w lewej jest sprzęgło :D, nie wiem skąd ale akurat to wiedziałem :P. A co do mojego chińczyka to nie musiałem z nim jeździć po serwisach, bo akurat dobrze się trzyma nic nie szwankuje :). A co do komarów, itp to wiem, że lepiej wtedy było, bo teraz takie pi z dy jak ja nie wiedzą jak się biegi zmienia :D:D.
Man1ek17
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 17/9/2010, 07:22



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê