Zobacz wÄ…tek - [Honda F4] Kolor spalin..?
NAS Analytics TAG

[Honda F4] Kolor spalin..?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

[Honda F4] Kolor spalin..?

Postprzez marcin1333 » 10/9/2010, 18:18

Witam,

jest to mój pierwszy post tutaj 8) więc proszę się nie śmiać :wink:

Niedawno zostałem posiadaczem Hondy 600 F4 z 2000 r. i miałem okazję przejechać się nią kilka razy (ahh... poezja :D ) , dziś po ponad tygodniu postoju byłem założyć blache po przerejestrowaniu i oczywiście odpaliłem ją. I tu moje pytanie (zaznaczę że jestem totalnym laikiem i dopiero zaczynam przygodę motocyklową) czy mam się czym martwić jeśli kolor spalin był dość biały przez jakąś minutę po pierwszym odpaleniu po takim przestoju? Po kilkunastu/dziesięciu sekundach spaliny były już niewidoczne.

Ktoś mi kiedyś mówił że po dłuższym przestoju spaliny przez chwilę będą miały biały kolor i jest to normalny objaw, ale wole się upewnić :wink: (oczywiście motor był odpalany na ssaniu przez około 20 sek.)

Pozdrawiam :!:
marcin1333
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21/8/2010, 18:28
Lokalizacja: PÅ‚ock


Postprzez gruby19 » 10/9/2010, 21:42

na ssaniu dymi na biało. kazdy motocykl i kazdy samochod zadymi na biało jesli jest zimny. nie ma co panikowac. jesli dym znika tzn ze wszystko jest ok.
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo




Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości




na górê