Zobacz wątek - Wybór moto
NAS Analytics TAG

Wybór moto

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Jakie moto wybrać ?

FZ6 N
7
35%
Hornet 600
6
30%
CB 750
1
5%
inny
6
30%
 
Liczba głosów : 20

Wybór moto

Postprzez orzelm » 10/9/2010, 18:43

Witam Wszystkich,
szukam dla siebie motocykla, w ostatnim czasie przeglądam dużo ofert na allegro i chciałbym się dowiedzieć czy możecie mi doradzić. Zacznę może od pytania czy warto poczekać do zimy i coś kupić wtedy dopiero bo będzie taniej, czy tak naprawdę nie ma to aż takiego znaczenia i równie dobrze mogę kupić moto jak tylko będę miał kasę (za miesiąc). Będzie to moje pierwsze prawdziwe moto. Zależy mi żeby nie psuło się zbyt często, żebym nie musiał do niego co chwilę dokładać pieniędzy. W następny motor za powiedzmy 3-4 sezony mam zamiar kupić jakiegoś ścigacza.

- doświadczenie: 5 lat na skuterach (wiem, ze to nie to samo) - około 25 tysięcy kilometrów
- 22 lata, 82 kilogramy, 190 cm wzrostu
- motocykl do jazdy na co dzień po mieście (dojazdy na uniwerek, do pracy), jazda dla samej jazdy i czasami na małe wypady (tak do 300 km)
-myślę, że 10 tysięcy będę robił w czasie sezonu
-na wszystko będę miał 15 tysięcy dokładnie za miesiąc, z czego planuje 9 tysięcy na motor a resztę na ciuchy itd.
- podobajÄ… mi siÄ™ nakedy, sportowe
- póki co najbardziej podoba mi się fazer 600 bez owiewki, hornet 600, honda cb750, MV Agusta Brutale S :D

pozdrawiam
orzelm
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19/8/2010, 17:57
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Kamusial » 10/9/2010, 20:54

Co do pierwszego pytania- różnie bywa, czasem trafi się dobry sprzęt od ręki, a czasem trzeba czekać kilka miesięcy na ciekawą ofertę. Jakkolwiek jeżeli Ci się nie spieszy, to warto poobserwować rynek i znaleźć jakieś cacuszko niedaleko siebie, np. z dużą ilością ciekawych dodatków- kufer, kominy itd, udokumentowanym przebiegiem/pełną historią serwisową, z jak najmniejszą ilością rzeczy do roboty po zakupie, no i od zaufanej osoby- forum, czy znajomi.

Odnośnie motocykla, to w moim odczuciu zarówno hornet jak i FZ6 są wariatami, ze skastrowanymi silnikami od sportów, o pozostałych się nie wypowiadam bo nie znam. Do listy możesz dorzucić Z750, no i bandita, ewentualnie mimo wzrostu spróbuj się przysiąść do któregoś z monsterów, a może podejdzie Ci SVka lub ER6n (twiny mi osobiście o wiele bardziej podchodzą od 4 garów).
Wymagań użytkowych za dużych nie masz, więc zastanów się na czym Ci bardziej zależy- wygląd, przebieg mocy i momentu, spalanie, masa, gabaryty pozwalające na wożenie plecaczka/ większej ilości klamotów, a może ogólnie charakter maszyny?
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy


Postprzez Czester » 10/9/2010, 22:48

100 KM pod dupą po przesiadce ze skutera? Wybacz ale moim zdaniem to "lekka" przesada. Jeśli już ma być 600 i naked to XJ 600 w zupełności wystarczy.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez orzelm » 10/9/2010, 23:14

A więc tak, z750, sv'ka i xj są to motocykle które odpadają z marszu z racji tego, że są wg mnie po prostu brzydkie. Nie podobają mi się i tyle. A o mocy to jezeli moglbym Ciebie poprosic nie mow, ze to przesada. Jestem odpowiedzialnym kierowcą i to, ze bede mial tyle mocy nie znaczy, ze bede ja cala od razu wykorzystywal. Zalezy mi na wygladzie motocykla, zeby byl w miare niezawodny, zebym mogl czasami zabrac plecaczek ze soba (ale wiekszosc czasu bede jezdzic po miescie).

Pozdrawiam
orzelm
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19/8/2010, 17:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez C-bool » 11/9/2010, 12:27

orzelm napisał(a):o mocy to jezeli moglbym Ciebie poprosic nie mow, ze to przesada. Jestem odpowiedzialnym kierowcą i to, ze bede mial tyle mocy nie znaczy, ze bede ja cala od razu wykorzystywal.

Przed zakupem wielu tak mówiło. Natomiast mając już zakupiony motocykl sytuacja się drastycznie zmienia.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê