Zobacz wątek - Kask + kurtka + rękawice. Prośba o opinie.
NAS Analytics TAG

Kask + kurtka + rękawice. Prośba o opinie.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask + kurtka + rękawice. Prośba o opinie.

Postprzez jakub.katny » 5/9/2010, 22:25

Witam. ProszÄ™ o opinie na temat mojego wyboru co do ubrania na motor.

Mój cel: jazda po mieście (80%).
Dłuższe trasy (circa 200 km): 20%.

To są moje wybory choć jeszcze nie przymierzałem ich.

Kurtka: modeka roma. (~700 zł)
Kask: HJC cs-r1. (~500 zł)
Rękawice: 4SR Sport Cup lub Modeka Racing Pro (myślałem o Joe Rocket GPX 2.0, ale nie znalazłem w sklepie aby można je było przymierzyć) (~250 - 300 zł)

I teraz moje wątpliwości: Kurtka tekstylna, ale może jednak skóra (spoglądałem na model 4SR Black II)? Zależy mi przede wszystkim na komforcie termicznym w chłodniejsze wieczory (a jesienią i wiosną - dni). I tutaj też moje pytanie - czy ogólnie kurtki są krótkie? Mam wątpliwości czy zakładając pod taką kurtkę (krótki krój) marynarkę to będzie zwyczajnie głupio wystawać. Co do kasku to chyba jeden z najlepszych w tej kwocie. Sprawa rękawiczek wygląda podobnie jak kurtki - by zachować komfort termiczny.

ProszÄ™ o opinie.
jakub.katny
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 10/8/2010, 15:17


Postprzez slusar_o2 » 5/9/2010, 23:07

roma jest dobra nie ze względu na komfort termiczny, ale w lato :P. W takie temperatury jak teraz można latać w każdej tekstylnej kurtce. Ja wczoraj (było 10 i padał deszcz) jechałem tylko z wpiętą membranie. Z ocieplającą podpinką to pewnie można i w granicach zera się poruszać. ale dla mnie już wtedy jest za gruba i ruchy są strasznie ograniczone. do tego zimny asfalt i zero przyjemności z jazdy.

a co do wyglÄ…du.
Raz że marynarka jest raczej średnim pomysłem. pewnie ograniczy ruchy, do tego się szybko pogniecie. Przebieraj się w pracy.
A dwa: co Cię obchodzi jak wyglądasz? nie jesteś na wybiegu. Ja często mam bluzę wystającą nawet na 15cm z kurtki i nie odczuwam żadnego dyskomfortu psychicznego. Do krótkiej kurtki musisz kupić pas nerkowy bo inaczej po jednej przejażdżce będziesz miał nerki nieźle przewiane.

nie zapomnij o dobrych butach i spodniach. Bo chyba nie zamierzasz podróżować w te zimne jesienne dni w spodniach od garnituru prawda ;)?
slusar_o2
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 20/12/2009, 13:47


Postprzez zaklinaczwrc » 6/9/2010, 05:42

witam,
roma jak najbardziej ok - bez zadnej podpinki i w upaly da sie jezdzic. woze sobie zawsze w zadupku membrane i jak zaczyna wiac albo padac, to zatrzymuje sie, wpinam i jazda dalej. ocieplenia jeszcze nie testowalem, ale po tym jak dzis wstalem, to widze ze niedlugo juz chyba bedzie okazja:-) uwaga co do rekawic - dosc niewygodne jest polaczenie dlugich rekawic z takimi kurtkami - musisz gorna czesc chowac pod mankiet, bo na wierzch nie zajdzie i robi sie to malo wygodne w tym momencie...
pozdro
zaklinaczwrc
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 23/8/2010, 17:48
Lokalizacja: Krapkowice

Postprzez slusar_o2 » 6/9/2010, 10:03

ja mam długie rękawice i bez problemu zakładam je NA mankiet
slusar_o2
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 20/12/2009, 13:47

Postprzez jakub.katny » 6/9/2010, 13:45

Buty i spodnie już mam, teraz skupiam się na tychże trzech sprawach. Może i marynarka ogranicza, wszystko wyjdzie w praniu. Aczkolwiek wolałem zapytać czy ktoś dojeżdża do pracy w takim stroju i jak to mniej więcej wygląda. A jeżeli chodzi o wystawanie odzieży poza kurtkę to nie tylko kwestia wyglądu ale i komfortu, bo skoro wystaje to i podwiewa od dołu (marynarka, bluza ma pewnie ściągacze u dołu).

Rozumiem, że skoro nikt nie daje innych propozycji co do odzieży do mój wybór jest słuszny. Aczkolwiek męczy mnie jeszcze temat kurtki - bo być może lepiej zainwestować w skórzaną. I nawet nie chodzi tu o ochronę, ale o używanie tegoż na co dzień. Wychodzi się jesienią rano na dwór i pierwsza myśl to pieprzyć to i wracać do łóżka. A jadąc motocyklem - odczuwalna temperatura wiadomo, jest niższa; stąd moja prośba o opinie.
jakub.katny
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 10/8/2010, 15:17

Postprzez Boguc » 7/9/2010, 12:51

Ja bym wybrał skóre, np kurtke RST kupisz za kwotę którą podałęs, sam jezdze w RST Rift i do tego rękawice RST (190-200zl) i jestem bardzo zadowolony, przy 30C wiadomo że gorąco jak ch$% ale tak to super się sprawuje :)
a co do podwiewania, to przydałby się jeszcze pas nerkowy i wtedy troche to załatwia sprawe, nie wieje Ci tak po nerach ;)
Avatar użytkownika
Boguc
Świeżak
 
Posty: 212
Dołączył(a): 17/4/2009, 18:43
Lokalizacja: Wroclaw



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê