Zobacz wątek - Małolat
NAS Analytics TAG

Małolat

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Małolat

Postprzez szymonzondzi » 3/9/2010, 20:30

Elo. Mam 12, w październiku będzie 13 lat. Wiem, pewnie myślicie sobie "co za chore dziecko tu wbija". Ale chodzi o to, że-bez zbędnego gadania-chcę kiedyś trafić do motoGP. Wiem, to chore fantazje, ale jestem pewien, że Rossi to samo słyszał. A więc, jak zacząć? Rodzice się jak na razie zgodzili na jakiegoś taniego crossa, ale czy offroad jest dobrym wstępem do asfaltu? Jeśli nie, to gdzie na Pomorzu mogę się dokształcać? Gdzie na Pomorzu jest tor? Możecie polecić jakieś książki o technice jazdy? No i najbardziej oczywiste-bezpieczeństwo. Moglibyście polecić jakieś w miarę tanie buzery, żółwie, nałokietniki, nakolanniki i kaski? Chciałbym się na początek zmieścić w 10000 zł. Czy to możliwe w ogóle? I czy w Polsce jakiekolwiek sukcesy w sportach motorowych są osiągalne?
Wiem, że napisałem to dosyć chaotycznie, ale dzisiaj miałem, powiedzmy, ciężki dzień. I z góry dzięki za odpowiedzi.
Btw.:Nie jeżdżę na razie na motocyklu, ale chyba nikt się nie obrazi jak napiszę "Lewa w górę!". A więc-Lewa w górę!
szymonzondzi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/8/2010, 14:19


Postprzez Warsaw Stunt Squad » 3/9/2010, 20:42

Hehe fajna historia. Masz blisko tor w poznaniu, kupuj cbr/nsr 125 (może dosięgniesz do ziemii) zrob ja na torówke i smigaj w Cbr125R Cup, tam sie sam wyszkolisz, a jak nawet nie to ma cie kto doszkolic.
Hajka juz stoi :D
Avatar użytkownika
Warsaw Stunt Squad
Świeżak
 
Posty: 162
Dołączył(a): 25/2/2009, 16:33
Lokalizacja: Warszawa, WW


Postprzez Chmurek » 3/9/2010, 21:00

hmm. jak na 12/13 latka napisałeś to wszystko rewelacyjnie... 0.o nie jeden dorosły facet mógłby się od Ciebie uczyć ortografii i składni zdań =) pozdrawiam i życzę spełnienia marzenia =)
Avatar użytkownika
Chmurek
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 8/4/2010, 19:01
Lokalizacja: Kraków/Zielonki

Postprzez Mahoney » 3/9/2010, 21:01

wg mnie offroad jak najbardizej...
Busa,Junak i DR-ka;)...doszła jeszcze SP-1
Mahoney
Świeżak
 
Posty: 176
Dołączył(a): 21/6/2009, 12:13

Postprzez Invi » 3/9/2010, 22:02

Nie no, 12 lat i jestem w stanie zrozumieć tekst pisany? Prowokacja jakaś ;)


Nie wiem czy nie jesteś za stary ;) Taki Kubica to w wieku 10 lat był już mistrzem Polski juniorów w kartingu. ;) - użyj tego jako argumentu w rozmowie z rodzicami, jak powiedzą że za młody jesteś ;)


Jeśli muszą to być wyścigi na asfalcie to cbr125/nsr125. Najlepiej tak jak "Warsaw" pisze. Aczkolwiek koszty mogą urosnąć, ale powinieneś wygrzebać gdzieś w necie info na ten temat. Tylko nie wiadomo jak z rodzicami. Na 125 mogą kręcić nosem. No i na ulice tym legalnie nie wyjedziesz bez 16 lat.

Tylko najpierw wypadało by się nauczyć jakotako skręcać i zmieniać biegi.



Jesteś jeszcze w wieku w którym jeśli zaczniesz nad czymś naprawdę solidnie i ciężko pracować zamiast chlać , to bardzo możliwe że kiedyś osiągniesz w tej dziedzinie wielkie sukcesy.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Chmurek » 3/9/2010, 22:55

tak przy okazji to Kubica chodził do mnie do szkoły (podst) nawet miałem z nim kiedyś spotkanie organizowane ^^ (stare czasy )
Avatar użytkownika
Chmurek
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 8/4/2010, 19:01
Lokalizacja: Kraków/Zielonki

Postprzez Warsaw Stunt Squad » 4/9/2010, 17:15

No wiem że ja pisze najlepiej :lol: Pozatym torówką na drogi i tak nie wyjedzie wiec A1 moze sobie darować. Kup taką i naucz sie zmieniac biegi, wchodzic w zakrety. Potem potrenuj różne rodzaje winkli, naucz sie zamykania gumy, przeciwskrętów... a potem wydymaj Stonera bo go nie lubie :twisted:
Hajka juz stoi :D
Avatar użytkownika
Warsaw Stunt Squad
Świeżak
 
Posty: 162
Dołączył(a): 25/2/2009, 16:33
Lokalizacja: Warszawa, WW

Postprzez Domokun » 5/9/2010, 12:41

Na bieżmowanie poproś chrzestnego o jakiegoś rometa galanty sprzęt.
Domokun
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 3/8/2010, 20:33

Postprzez szymonzondzi » 5/9/2010, 15:26

Dzięki, chyba faktycznie pomyśle nad tą Hondą. A mam pytanie. Czy w samym środku miasta, podczas gdy jadę przepisowo policja ma prawo mnie zatrzymać? I nie odpowiedzieliście na jedno wcześniejsze pytanie-jaki kombinezon? Jeszcze rosnę, więc dobrze, żeby za drogi nie był, bo szkoda tak wydawać 10000 na jakieś cudo od Dainese, podczas, gdy za pół roku potrzebny będzie nowy. Aha. I tak co do tego motocykla: Sięgnę do ziemi? Na ostatnich pomiarach miałem 1568 mm(tak, milimetrów, nie centymetrów), ale one były w kwietniu, a teraz jeszcze ten okres dojrzewania-skok wzrostu, więc dokładnie za bardzo nie powiem. I tak hurtem, wiem, że bez ładu i składu-grał ktoś w Test Drive Unlimited? Jeśli tak, to czy w rl wszystko zasuwa z prędkością podobną w miarę, czy dużo szybciej? Bo nie wiem, na co się przygotowywać.
szymonzondzi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/8/2010, 14:19

Postprzez qadrat » 5/9/2010, 18:10

Czy sięgniesz? Raczej tak, to mała popierdółka.

Czy policja ma prawo zatrzymać jak przepisowo jedziesz? Oczywiście, że tak, mogą nawet za Tobą jechać i niektórzy mają manię kontrolowania motocykli. Mnie w ciągu 4 miesięcy zatrzymali aż 5 razy jak jechałem normalnie, bez szaleństw. Ale pomyśl o lepszej akcji - ktoś wymusza na Tobie pierwszeństwo. I bum. Pojawia się policja - domyśl się co wtedy :) Mi się taka sytuacja zdarzyła autem, miesiąc temu. Sprawcą był koleś bez prawa jazdy (zabrane za punkty). Ile to ja się namęczyłem, żeby dostać kasę z OC (polisa sprawcy staje się nieważna, skoro jechał bez prawka, była policja i z funduszu gwarancyjnego musiałem brać kasę).

Nie porównuj gry komputerowej z rzeczywistością. To dwie różne rzeczy. W rzeczywistości nie ma tego, że wciskasz guziczek i powracasz odnowiony na ulicę. To są 2 różne bajki.
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Robson1903 » 5/9/2010, 22:40

qadrat napisał(a): W rzeczywistości nie ma tego, że wciskasz guziczek i powracasz odnowiony na ulicę. To są 2 różne bajki.
A szkoda ja cały czas nad tym ubolewam że nie ma :(

Coś wieje mi ten temat prowokacja i podstępem.
CBR - CustomBikeRobson
* CBR1200RR * Raptor+ R1 ENGINE(WIP)
Avatar użytkownika
Robson1903
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 700
Dołączył(a): 15/5/2009, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez szymonzondzi » 6/9/2010, 14:15

Robson, źle Ci wieje. Mi nie chodzi o to, że zupełnie jak w grze-mimo, że szkoda, że zaraz po wypadku nie pojawiam się z powrotem na poboczu. Chodzi mi o odwzorowanie prędkości-czy przy 100 km/h wszystko na około śmiga tak jak w realu. Nie wiem, na co się przygotowywać. Mimo, że imho w grach można poćwiczyć refleks, odruchów się nie wyrobi, ale refleks(czyt. prędkość przetwarzania impulsów) może nieznacznie wzrosnąć-dlatego właśnie najlepsi gracze np. CSa b.dobrze jak na początkujących grają w tenisa. I czy do kombi kupować buzer?
szymonzondzi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/8/2010, 14:19

Postprzez RobKlim » 7/9/2010, 09:25

co brednie piszecie ze co ma gra do jezdzenia,jezdziesz 100 to jest stówa tak samo jak samochodem bys jechał i co zlewa ci sie wszystko?a co do kombinezonu sam mowisz ze rosniesz dopiero skoro masz 15 lat to cZy wogóle jest dens kupywac jaki kolwiek bo za duzy nie mozesz sobie kupic zeby ci wszystko odstawało,i latało pod pacha jak jezdziesz,wiec kup sobnie kutrkie tekstylna n]sama narazie i co roku mozesz zmieniac to jest juz nie drogie w poruwnaniu do wywalenia kasy na kombi które po roku czasu bedzie za ciasne,a co do policji to moga cie wszedzie i zawsze zatrzymac to nie ma nic do zeczy jak jezdziesz.
RobKlim
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30/8/2010, 19:08

Postprzez gruby19 » 7/9/2010, 15:37

RobKlim napisał(a):co brednie piszecie ze co ma gra do jezdzenia,jezdziesz 100 to jest stówa tak samo jak samochodem bys jechał i co zlewa ci sie wszystko?a co do kombinezonu sam mowisz ze rosniesz dopiero skoro masz 15 lat to cZy wogóle jest dens kupywac jaki kolwiek bo za duzy nie mozesz sobie kupic zeby ci wszystko odstawało,i latało pod pacha jak jezdziesz,wiec kup sobnie kutrkie tekstylna n]sama narazie i co roku mozesz zmieniac to jest juz nie drogie w poruwnaniu do wywalenia kasy na kombi które po roku czasu bedzie za ciasne,a co do policji to moga cie wszedzie i zawsze zatrzymac to nie ma nic do zeczy jak jezdziesz.

Obrazek
*** chłopie Ty skończyłeś chociaż podstawówke wieczorowo ?

bez bluzgów i omijania cenzury.. bo beda warny..
leg1on
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez ZySiEkRs » 7/9/2010, 21:35

od myślenia do spełnienia długa droga, w Polsce tylko 125cup na cebrach, nie życzę ci źle , ale w wieku 13 lat dopiero zaczynasz to na motogp chyba za późno, jednak życzę powodzenia
Full Stunti F4i ;)
Avatar użytkownika
ZySiEkRs
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1/7/2007, 12:57
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Postprzez drejk » 9/9/2010, 12:15

Pełen podziw za zdecydowanie, trzymam kciuki za sukcesy. Prowokacji chyba nie warto węszyć, niech się chłopak uczy jeździć, lepiej jak na drogach więcej motocyklistów ze zdrowym rozsądkiem. Ze swojej strony polecę resist.pl (otwórz link) co prawda jest pod Krakowem ale działa jako sklep internetowy :)
Ja też kiedys śniłem o mistrzostwie asfaltu tylko na 4 kółkach :D
Avatar użytkownika
drejk
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2/8/2010, 10:45

Re: Małolat

Postprzez Pat123 » 17/9/2010, 10:28

szymonzondzi napisał(a):Elo. Mam 12, w październiku będzie 13 lat. Wiem, pewnie myślicie sobie "co za chore dziecko tu wbija". Ale chodzi o to, że-bez zbędnego gadania-chcę kiedyś trafić do motoGP. Wiem, to chore fantazje, ale jestem pewien, że Rossi to samo słyszał.


Rossi zaczal swoja kariere w wieku 5 - ciu lat ( jestes juz conajmniej 7 lat za stary ). W wieku 12 lat to mial juz na swoim koncie zwyciestwa w regionalnych kalsach , w wieku 14 lat tytul mistrzea swiata.

:wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Postprzez Shogun80 » 18/9/2010, 11:43

kombinezon obowiązkowo,ale jeżeli chcesz latać po torze, to pomyśl o markowym używanym, tak samo buty, markowe używane
Shogun80
Świeżak
 
Posty: 222
Dołączył(a): 18/4/2010, 08:42
Lokalizacja: Poznań/Międzyzdroje

Postprzez Pat123 » 18/9/2010, 12:18

gruby19 napisał(a):*** chłopie


Pelna kultura ! Ba a jakie wyksztalcenie ! :mrgreen:

:wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Re: Małolat

Postprzez Domokun » 18/9/2010, 12:19

Pat123 napisał(a):
szymonzondzi napisał(a):Elo. Mam 12, w październiku będzie 13 lat. Wiem, pewnie myślicie sobie "co za chore dziecko tu wbija". Ale chodzi o to, że-bez zbędnego gadania-chcę kiedyś trafić do motoGP. Wiem, to chore fantazje, ale jestem pewien, że Rossi to samo słyszał.


Rossi zaczal swoja kariere w wieku 5 - ciu lat ( jestes juz conajmniej 7 lat za stary ). W wieku 12 lat to mial juz na swoim koncie zwyciestwa w regionalnych kalsach , w wieku 14 lat tytul mistrzea swiata.

:wink:


Mój kolega chodził na kick boxing od 7 roku życia, teraz ma 27 lat, ja mam 24 lata, chodze na to od roku i go kłade, przy czym jestem kategorie wagowa niżej od niego.

To, że Rossi zaczynał w wieku 5 lat nic nie znaczy.
Domokun
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 3/8/2010, 20:33

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości




na gr