Zobacz wÄ…tek - Moj pierwszy motur ;)
NAS Analytics TAG

Moj pierwszy motur ;)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Moj pierwszy motur ;)

Postprzez prymus009 » 23/8/2010, 13:00

Witam,
Jako ze jest to moj pierwszy post na tym forum tak wiec przedstawie sie troszke :)
Mam na imie Radek i chce kupic swoj pierwszy motorek - honde cbr 600rr(rocznik 2004-2007)
Pisze pierwszy poiniewaz jezdzilem tylko kilka h na takim motorze.

wzrost: 182 cm
waga ok 90kg
Wiek... hmm stary jestem ;) 28lat

Zanim wzialem sie za szukanie motoru zaopatrzylem sie w kask (shoei) ,buty (sidi) i inne gadzety zapewniajace pewne bezpieczenstwo podczas jazdy na motorze (nie oszczedzalem na stroju)

Znalazlem interesujacy mnie motorek.
Rozmawialem z osoba ktora go sprzedaje, ktora z kolei twierdzi ze motor jest w stanie bdb.
Motor jest sprowadzany z Angli (w zwiazku z tym na co zwracac uwage przy kupnie tego egzemplarza)
Sprzedajacy podal mi numer VIN ale nie udalo mi sie znalezc osoby ktora by byla w stanie sparwdzic historie motoru (za granica) po numerze VIN.
Szukam teraz serwisu hondy w Radomiu w celu podjechania i sprawdzenia machiny ;) aby potwierdzic fakt iz jest bezwypadkowy i w bdb stanie.

Co powiecie na taki wybor motoru?
Na co zwracac uwage przy kupnie?co dokladnie ogladac, sparwdzac, dotykac ;)

Prosze o pomoc i rady :)
(jezlei ktos posiada dostep do mozliwosci sprawdzenia historii po VIN bylbym wdzieczny za kontakt :)

Pozdrawiam!
prymus009
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/8/2010, 12:37
Lokalizacja: WPR


Postprzez warmplace » 23/8/2010, 14:28

Podotykaj trochÄ™ na poczÄ…tku dziewczynÄ™ sprzedajÄ…cego ;)

1. Myślę, że powinieneś zabrać ze sobą kogoś, kto trochę ogarnia temat. To chyba łatwiejsze niż wymieniać na co zwracać uwagę, poza tym "szpec" to chyba lepiej ogarnie co jak powinno być.

2. RRka.. ambitnie :) hehe
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20


Postprzez Kamusial » 23/8/2010, 17:48

A tak z ciekawości, do czego zamierzasz używać motocykla?

Kupujesz moto za na oko 15 tysi, więc dobry mechanik to niezauważalne koszta.

Wybór motocykla- cóż, nie znam Cię, ale jak ją kupisz, to polecam jazdy doszkalające i ubezpieczenie NNW (np hestia- 100 zł za 100 tys na rok). Oczywiście moto odradzam, bo po co Ci to?
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez prymus009 » 23/8/2010, 18:52

Na poczatku podziekuje za odpowiedzi :)


Kolego pan_wiewiorka :)
- co do informacji uzyskanych na temat motoru sprowadzanego z Angli + VIN to panowie w dwoch serwisach powiedzieli mi (przez telefon) ze jedynie moga sprawdzic kolor motoru ewentualnie moze by sie udalo sparwdzic pierwszego wlasciciela oraz rok motoru i na tym sie niestety ich mozliwosci koncza :(
Dlatego wlasnei szukam osoby ktora ma wiekszy dostep niz Ci panowie z serwisu :) czyi np siedzi w Angli i moze tam poprosic o sprawdzenie motorku po VINie :)
Podobno kazdy kraj ma swoja wewnetrzna baze.


Kolego warmplace :)
- jak tylko sprzedajacy mi pozwoli podotykac to czemu nie ;P
- postaram sie zabrac ze soba osobe ktora zna sie duzo bardziej niz ja na motorach.
Po za tym chce zaliczyc serwis hondy zeby i poznac ich zdanie na temat motoru:)

Kolego Kamusial :)
-motoru zamierzam uzywac do dojezdzania do pracy czy tez np do wieczornych przejazdzek po miescie. Mysle ze nie omieszkam nim (jezeli mi sie uda) pojechac w trase (to takie moje marzenie) np nad morze chocby w PL.
Zgadza sie na motor wydaje duza kwote z prostego powodu ze taki moto mi sie podoba i taki motor zawsze mi sie marzyl. Czytalem opinie na forum i wiem ze sa typu: "nowicjusz i odrazu scigacz?-to sie moze zle skonczyc. Zacznij od mniejszej pojemnosci i nie od scigacza". Ci ktorzy takie wyrazaja zdanie zapewne maja bardzo duzo racji wyciagnietych z doswiadzenia (podobnie jak Ci nizej ze sklepu).
Z kolei ludzie w sklepie gdzie kupowalem kask, stroj, buty.. powiedzieli.. szkoda wydawac pieniadze na pojemnosci 600... sam kiedys mialem i szybko sie przesiadlem na 1000...Brakuje mocy etc.
Zdania sa podzielone i szanuje to.
Jednak nie mozna wrzucac wszystkich do jednego worka.
Jak mi jest pisane tak bedzie :)
To jest moje marzenie na ktore choruje juz od kilku lat. Mam 28 lat i mam nadzieje ze mimo wieku troszke oleju zostalo jeszcze w glowce ;)
W koncu mam mozliwosc spelnienia tego marzenia (nie wiem co bedzie pozniej w przyszlosci), mam nadzieje ze ku przestrodze uda mi sie troszke na nim pojezdzic :)

Co do jazd doszkalajacych - masz 100% racje,wlasnie szukam szkoly ktora takie jazdy prowadzi. Dodam ze nie chce skonczyc tych jazd/tej szkoly po pierwszym razie. Chce isc pozniej do nastepnej jezeli tylko bede mogl zaczerpnac swiezych i jeszcze dokladniejszych?lepszych? nauk:)

Dziekuje wszystkim za slowa i te odradzajace mi ten motor i te polecjace mi ten motor(choc tych duzo ;) nie bylo ;) )

czekam na kolejne zdania ktore napewno beda bardzo interesujace jak te z poprzdnich postow :)
prymus009
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/8/2010, 12:37
Lokalizacja: WPR

Postprzez C-bool » 23/8/2010, 21:44

Sport nijak nie nadaje się do jazdy po mieście, ani też do turystyki. Tym bardziej RR, przeznaczenie tylko na tor, jeśli ktoś ma takie moto i na torze w ogóle nie był, to moim zdaniem kaleczy ten motocykl.

Co do tych którzy mówili, że od razu litra to zależy od osoby, mi osobiście też by się 600 szybko znudziła, jakby cała moja jazda polegała na ostrym dzidowaniu na prostej.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez madcap » 23/8/2010, 23:12

tak to jest, gdy ktoÅ› na podstawie kilku h jazdy na danym modelu napali siÄ™ na niego jak szczerbaty na makaron (bez urazy)
to co definiujesz jako swoje potrzeby w dużej mierze dyswalifikuje sporta (szczególnie eksploatowanie go po miescie, ale kazdy lubi co innego)
predzej popatrz za modelami turystyczno sportowymi
nawet zamiast rr-ki zwykłą f4i, są podobne a zarazem bardzo odmienne
co do kolesi ze sklepu przemilczÄ™
jako przykład podam, że jeżdżąc sporo po mieście nie jestem zdolny wykorzystać 70% potencjału sv-ki (pewnie, że zawsze znajdzie się jakiś kretyn próbujący łapać 150 między światłami, tylko, że to niczemu nie służy)
według mnie popatrz za cbf600
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê