Zobacz wÄ…tek - Romet z150 - mamy problem
NAS Analytics TAG

Romet z150 - mamy problem

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Romet z150 - mamy problem

Postprzez nico111 » 23/8/2010, 13:48

Witam serdecznie. Od kilku dni z uwaga czytałem wszystkie wasze uwagi i spostrzeżenia i w końcu w dniu dzisiejszym zdecydowałem się na zakup używanego Rometa Z150. Cena była atrakcyjna, a to z uwagi na fakt, że poprzedni użytkownik nie dopilnował terminowości przeglądów i gwarancja przepadła. Dlatego też sam będę serwisował swój sprzęcik (w miarę możliwości), co już rozpocząłem smarując i dokręcając wszystkie mocowania, łańcuch i tp. I tu pojawia się problem: jak zabrać się do czyszczenia filtra powietrza-instrukcja jest bardzo lakoniczna i brak jest rysunków poglądowych, np. umiejscowienia śruby od filtra którą należy odkręcić ??? Niby proste (dla autora), ale nie dla przeciętnego użytkownika. Poza tym instrukcja wielekrotnie powołuje się na "strony motocykla", przy czym odnoszę wrażenie że za każdym razem autor patrzy z innej perspektywy. I jak tu szukać wspomnianej śruby (z której strony, obok którego podzespołu?). Może ktoś z kolegów dysponuje dokładnym manualem lub linkiem do strony?
Kolejna sprawa-podczas "serwisowania" zauważyłem, że śruba mocująca na sworzniu stopkę zmiany biegów jest ukręcona. Na dodatek tak niefortunnie, że stopka nie jest nieruchomo osadzona lecz swobodnie przemieszcza się po sworzniu. Jakie proponujecie rozwiązanie? Klinować, spawać, oddać do mechanika? Spawanie byłoby najprostsze, lecz co będzie jak zajdzie konieczność zdemontowania tejże stopki?
Koledzy doradźcie coś-może któryś z Was przerabiał taki przypadek i ma gotowe rozwiązanie?
Powiecie ; idź do serwisu - też o tym pomyślałem, ale po rozmowie z pracownikiem nie mam złudzeń - w serwisie to tylko proste czynnosci obsługowe (wymiana oleju, świecy itp.). Jak zapytałem o możliwość ustawienia zaworów i ewentualny koszt, to niczego się nie dowiedziałem poza tym, że nie wiadomo czy podejmą się takiej skomplikowanej czynności i jak długo ona będzie trwała-innych odpowiedzi nie doczekałem się. Tak że mam wyrobione zdanie co do serwisu (może gdzieś indziej jest lepiej) i myślę, że z Waszą pomocą koledzy dam radę zrobić sam to co dla
wykwalifikowanych pracowników serwisu jest nieosiągalne.
Pozdrawiam i liczÄ™ na podpowiedzi.
nico111
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20/8/2010, 19:53
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości




na górê