Zobacz wątek - Aktualne info o egzaminie praktycznym na kat. A w Poznaniu
NAS Analytics TAG

Aktualne info o egzaminie praktycznym na kat. A w Poznaniu

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Aktualne info o egzaminie praktycznym na kat. A w Poznaniu

Postprzez ziemowitt » 23/8/2010, 10:06

Cześć chłopaki i dziewczyny,
kończę jazdy, pewnie góra za miesiąc będę zdawał na prawko kat. A.
Mam w związku z tym parę pytań dot. części praktycznej.

Jak wygląda sprawdzanie motocykla pod kątem sprawności technicznej?
Mój instruktor pastwi się na mnie co spotkanie:) Nie wiem czy stresować się tym elementem.

Drugie primo: zmiana pasa po zjeździe ze skrzyżowania.
Ktoś pare miesięcy temu pisał w tym temacie, że na skrzyżowaniu połabska/al.solidarności po skręcie w lewo trzeba zmienić pas na prawy za linia ciągłą (co oczywiste) ale też przed pasami. Czy naprawdę zmiana pasa za przejściem dla pieszych to w majestacie egzaminu błąd??

To chyba na razie tyle bym chciał wiedzieć
Pozdrawiam serdecznie
Slawek
Kiedy przez sekundę dotykasz gorący grzejnik mija godzina. Kiedy piękna kobieta siedzi godzinę na kolanach mija sekunda. To się nazywa względność.
ziemowitt
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9/2/2010, 18:04
Lokalizacja: Poznań


Postprzez MotorheaD » 23/8/2010, 11:22

Zdawałem w Poznaniu we wrześniu 2008. W moim przypadku sprawdzanie stanu technicznego przebiegło dosyć pobieżnie. Standardowo: zwracamy uwagę na czerwony guziczek pod prawą łapką, sprawdzamy światełka: przód, tył, kierunki lewo/prawo/przód/tył. Nie to żebym panikował ale te YBR mają rozregulowane sprzęgło (zdawałem dwa razy) więc czasami miałem wrażenie jakbym tą ósemkę robił nie na placu a na pokładzie Stefana Batorego płynącego przez wzburzony Atlantyk (przez to oblałem I raz)
Co do miasta: wg nie ma konkretnie wytycznych kiedy masz zmienić pas. Jak Cię egzaminator zapyta na starcie, czy znasz trasę, to podczas przejażdżki na mieście nie będzie się kwapił do rozmów(tak było u mnie) kiedy i gdzie masz skręcić (ważne żeby zgodnie z przepisami. Jedyne na co zwróciłbym uwagę to przejście dla pieszych po skręcie s Solidarności w Połabską i dwupasmowy odcinek w okolicach BP na połabskiej i ograniczenie w okolicach pawilonu społem. Mi np na jednym skrzyżowaniu zgasła maszyna ale szybko odpaliłem i egzaminator chyba nie zauważył. Życzę powodzenia :)
MotorheaD
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3/12/2009, 14:52
Lokalizacja: Poznań


Postprzez ziemowitt » 23/8/2010, 11:46

Dzięki wielkie, bardzo fajnie opisaleś swój egzamin.

A jeszcze co do 'ósemki', trzeba się rozglądać?
Bo słyszałem wzmianki o używaniu keirunkowskazów ale nie chce mi się wierzyć w tak daleko posunięty absurd....
Kiedy przez sekundę dotykasz gorący grzejnik mija godzina. Kiedy piękna kobieta siedzi godzinę na kolanach mija sekunda. To się nazywa względność.
ziemowitt
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9/2/2010, 18:04
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Parker » 24/8/2010, 16:13

Ja zdawałem w Warszawie i trzeba się rozglądać. Jeden chłopak właśnie przez to oblał, bo podobno w jego szkółce nie powiedzieli mu o tym. Jak ja zdawałem to egzaminator wspomniał mi tylko, że kierunków nie muszę używać (ale oczywiście bez oglądania się by się nie obeszło :P).
Parker
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 5/8/2009, 12:00
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez MaŁy_Bandzior » 28/8/2010, 17:24

Rozglądać się trzeba , ale nie czasem tylko podczas slalomu?.
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez marcinpsk » 29/8/2010, 16:56

I przy slalomie i przy 8 trzeba sie rozgladac.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez wojtasmazi1 » 30/8/2010, 14:12

Ja zdawałem w poznaniu ( ok misiaca temu moze troszke wiece) i na spotkaniu przed egzaminem facet powiedzial ze nie ma obowiązku rozgladania sie podczas slalomu jak i nie ma obowiazku uzywania kierunkowskazow.
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje

Postprzez lutecki » 31/8/2010, 22:42

Aktualne zasady na egzaminie:
- Na 8 nie trzeba używać kierunkowskazów, trzeba się rozglądać przy dojeżdżaniu do "skrzyżowania",
- na slalomie nie trzeba używać kierunkowskazów, trzeba się rozglądać przy omijaniu pachołków,
- na górce można startować już z obojętnie którego hamulca, wcześniej należało wyłącznie z nożnego,
- bez względu na wylosowane pytania, zawsze należy opowiedzieć i sprawdzić naciąg łańcucha.
<a href="http://maclife.pl">serwis ipad iphone mac</a>
Avatar użytkownika
lutecki
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 15/4/2010, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez warmplace » 1/9/2010, 12:26

Może troche nie na temat ale jak ja zdawałem we Wro (widze ze lutecki jeste z warszawy) a zdawalem rok temu, to z tego co rozmawiałem z kolegami, którzy też w tym czasie zdawali, dowiedziałem się, że to zależy od egzaminatora. To jest właśnie lipa. Jeden mówi włączać drugi nie... a jeden nic nie mówi i zgadnij czego chce. Jeśli coś sie zmieniło i wszyscy wymagają tak samo to super i duży krok w przód :)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr