Zobacz wątek - Oczy dookoła głowy czyli Reevu MSX1
NAS Analytics TAG

Oczy dookoła głowy czyli Reevu MSX1

O wszystkim
_________

Oczy dookoła głowy czyli Reevu MSX1

Postprzez gruby19 » 19/8/2010, 16:24

Do założenia tematu skłonił mnie kolejny zamieszczony artykuł tym razem w Logo. Wynalazek przedstawiany jest jako rewolucja, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo. Mowa o Reevu MXS1 czyli kasku posiadającym system lusterek w których dokładnie zobaczymy wszystko to co dzieje sie za naszymi plecami.

http://www.logo24.pl/Logo24/1,86375,821 ... kasku.html

Takie cudo można juz zdobyć za niezbyt wygórowaną cene na Allegro:
http://allegro.pl/item1195967860_reevu_ ... obacz.html

Jeśli chodzi o sam kask to bardzo łatwo zakwestionować jego bezpieczestwo. Biorąc pod uwage że kask posiada rewolucyjny system lusterek, jest zupełną nowością, a do tego odliczymy marże importera to cena kasku robi się zbyt niska jak na kask zapewniający wystarczające bezpieczeństwo. Do tego trzeba zaznaczyć że jest to pionierski kask tego typu więc można spodziewać się wielu niedoróbek oraz jak ktoś napisał w komentarzach - dodatkowe szkło w kasku raczej nie zwiększa naszego bezpieczeństwa...

Moja opinia jest taka:
Sprzęt dla ludzi którzy rozpoczynają swoją przygode z motocyklami, nie wiedzą co ich czeka na motocyklu a chcą za wszelką cenę dbać o swoje bezpieczeństwo.
Podczas jazdy na motocyklu nigdy nie przyszło mi do głowy że przydałoby się dodatkowe lusterko centralne bo nie widze co się dzieje za mną.
Obiekty które będa sie pojawiały w lusterku moga nas tylko niepotrzebnie dekoncentrowac, a lusterka motocykla zapewniają wystarczającą widoczność na to co sie dzieje za nami.
Zresztą lusterka umieszczone przy motocyklu cały czas pokazują to co sie dzieje za nami, natomiast kiedy odwrócimy głowę to lusterko w kasku ukaże nam szczere pole.

Swoją drogą rysunek w aukcji który przedstawia pole jakie mozemy dostrzec w zwykłych lusterkach jest troche oszukany, bo przecież w lusterkach widzimy znacznie szerszy obraz niz tylko 2 punkty.

Podsumowując: Firma Reevu postanowiła zrobić biznes na czymś co jest zupełnie nie potrzebne ale nie każdy o tym wie.

Co myślicie o takim wynalazku? Kupilibyście to? Może ktoś ma lub testował? Zapraszam do dyskusji...
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo


Postprzez SHVAYA » 19/8/2010, 17:35

chetnie bym sie w tym przejechal, ale rewolucji bym sie nie spodziewal

co do rysunków na aukcji, to pola widzenia porządnych lusterek się krzyżują za moto, wiec to że nie jest tam zaznaczony ten obszar to jest DUŻE przekłamanie

raczej nie eliminuje to problemu martwego pola, ciekawe czy te lustra są jakoś regulowane, bo głowa/kask często są różnie pochylone na róznych moto / przez różnych bikerów, wiec nie da sie tego chyba zalatwic jednym ustawieniem
Obrazek
Peugeot Vivacity -> '06 Kawasaki Ninja 250 :D:D:D
Avatar użytkownika
SHVAYA
Bywalec
 
Posty: 687
Dołączył(a): 23/11/2008, 19:52
Lokalizacja: Piła, Wlkp


Postprzez Trener » 19/8/2010, 18:51

Ciekawe jak sie jezdzi z takim kaskiem . Wynalazek ciekawy ale mysle że zwykle lusterka wystarczą , kiedy trzeba można w nie spojrzeć a kask raczej by dekoncentrował na początku pewnie .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Re: Oczy dookoła głowy czyli Reevu MSX1

Postprzez MaŁy_Bandzior » 19/8/2010, 20:46

gruby19 napisał(a):
Podczas jazdy na motocyklu nigdy nie przyszło mi do głowy że przydałoby się dodatkowe lusterko centralne bo nie widze co się dzieje za mną.


Zapewne jak większości rozpoczynających przygodę z motocyklami.
Ja bym czegoś takiego nie kupił , dla mnie jest to zbędny gadżet .
Ale z drugiej strony kierowcy jadący z tyłu musieli by mieć niezłe miny widząc patrzące się na nich oczy ;)
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez madcap » 19/8/2010, 20:58

w rozwinięciu, tu jest link do filmu z dokładnym omówieniem
http://www.youtube.com/watch?v=VYFla-d1lKA&NR=1
ale imho, nie wyobrazam sobie jazdy, z zadzieraniem ślipsk do góry, więc dla mnie yo zbędny gadżet
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez cycu_rsko » 19/8/2010, 21:22

Jak za taka kase to zastanowie sie przy kupnie nowego kasku.
929
Avatar użytkownika
cycu_rsko
Moderator
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 15/3/2008, 18:55
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez leff » 19/8/2010, 21:25

dla mnie ma jedna wade, przy niskim sloncu wali po oczach niezaleznie czy jedziesz przodem czy tylem do slonca ..... poza tym, jak juz napisano, moze rozpraszac
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez mar111cin » 20/8/2010, 09:06

ogólnie to w samochodzie zawsze korzystam najwięcej z lusterka we wnętrzu pośrodku, tak że pewnie kask by mi się bardzo spodobał, ale mam pewne zastrzeżenie-pytanie:
jak to się sprawuje na różnych motocyklach ?
bo zaraz wyjdzie żę na R1 będzie można podziwiać malownicze niebo, a na jakimś choperze będzie można uczyć się na pamięć swojej tablicy rejstracyjnej
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Konio » 20/8/2010, 11:13

tez mnie to wlasnie ciekawi. I jeszcze aspekt slonca- czy nie bedzie walic nam prosto w galy dzieki tym lustrom?
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na gr