Zobacz wątek - Pierwsze poważne moto
NAS Analytics TAG

Pierwsze poważne moto

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwsze poważne moto

Postprzez Gicolrs125 » 19/8/2010, 13:27

Witam! Mam 185 cm wzrostu i 80 kg wagi :) Na motocyklach jeżdżę 2 sezony. Jak dotychczas były to maszyny klasy 125: Aprilia RS i Drag Star. W przyszłym sezonie myślę o starcie na poważniejszej maszynie. Do przeznaczenia mam 10 tys (do 12 jeśli trafi się coś naprawdę fajnego) na sam motocykl. Sprzęt ma służyć na weekendowe wypady, sporadycznie na dalszą trasę, jazdy po trudnym terenie odpadają :). Jeżdżę w 95% sam, dlatego wygodę pasażera można pominąć :) Jeśli chodzi o sama klase motocykla nie jest ona sprecyzowana, jednak choppery i sporty odpadają.

Moje wymagania co do sprzętu:
-konkretny wyglÄ…d :)
-jestem dosyć wysoki i nie chce wyglądać jakbym jechał na psie :) Dlatego moto musi mieć gabaryty,
-silnik przynajmniej 500 cm^3, (najlepiej 600/650)
-sprzęt jak najmniej awaryjny,
-dobrze gdyby był ekonomiczny. (ale bez przesady :) )

Rzeczy na których totalnie mi nie zależy:
-niesamowite przyspieszenie i prędkość maksymalna,
-wielka stadnina koni pod bakiem,
-pakowność (kufry, schowki itp)
-nader wygodna pozycja za kierownicÄ… :)

Przeglądałem allegro, to i inne fora. Jednak nigdzie nie znalazłem żadnych konkretów nt. BMW 650F CS . Powiem szczerze że to moto przypadło mi do gustu, jednak nie jest to model zbyt popularny, i w okolicy nie znalazłem nikogo kto by był użytkownikiem w/w rumaka. I stąd kilka pytań do osób które miały z tym styczność:
-jak to wygląda z eksploatacją i awaryjnością?
-na jednym z for internetowych znalazłem informację że silnik wydaje okropny dzwięk. Jednak po wyszukaniu filmu na yt nic podobnego nie usłyszałem (chodzi jak przeciętna 600tka bez rewelacji, i bez rozczarowania :) ). Czy na żywo dzwięk naprawde jest tak przerażający?
-Na allegro wyszukalem info ze spalanie znajdujÄ™ siÄ™ na poziomie 3 l/100km. Czy to bajka, jesli tak ile wynosi realne spalanie?

Pozdrawiam :)

P.S.
Do każdej propozycji proszę o dopisanie średniego spalania danego sprzętu, i średnich kosztów eksploatacyjnych przez jeden sezon (ok 5 tys km)
RS 125 > DragStar 125 > V-Strom 650 > XT 660X > Fz6 ABS
Gicolrs125
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 26/8/2009, 03:16
Lokalizacja: Chodzież


Postprzez Gicolrs125 » 27/8/2010, 01:16

Ponawiam :)
RS 125 > DragStar 125 > V-Strom 650 > XT 660X > Fz6 ABS
Gicolrs125
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 26/8/2009, 03:16
Lokalizacja: Chodzież


Postprzez Gicolrs125 » 28/8/2010, 00:36

Drag to nie ta półka cenowa :) GS 500 raczej odpada. To ER 5 jest niczego sobie, jednak szkoda że nie ma owiewki. Przeglądając allegro wpadłem na Kawasaki ZR7S . Czy to będzie się nadawało z moim doświadczeniem?
Pozdrawiam
RS 125 > DragStar 125 > V-Strom 650 > XT 660X > Fz6 ABS
Gicolrs125
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 26/8/2009, 03:16
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez madcap » 28/8/2010, 07:06

zr7 z dużą dozą rozsądku jest do ogarnięcia
bo jednak mimo niezbyt porywczej liczby kucy to jest 750 cm pojemności co przekłada się na całkiem porządny moment obrotowy
silnik jako odprężony jest bardzo trwały

ewnentualnie sv650
również z dużą dozą rozsądku możnaby pokusić się o tdm-kę 850
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê