Zobacz wÄ…tek - Motocykl o poj. 125 na co dzien do 5000 zl
NAS Analytics TAG

Motocykl o poj. 125 na co dzien do 5000 zl

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl o poj. 125 na co dzien do 5000 zl

Postprzez Fuko » 15/8/2010, 18:40

Witam. Mam 23 lata 180 cm wzrostu i niewielka wage 65 kg :)

Moje doswiadczenie z motocyklami sprowadza sie do okolo 100-200 km na skuterze o poj. 50, oraz sporadycznym jezdzeniu na romecie znajomego tez o niewielkiej pojemnosci.

Chcialbym kupic motocykl z klasy sport ktorego uzywalbym na co dzien do pracy szkoly i dlugich weekendowych wypadow chociaz z tym niedlugo moze byc ciezko bo znow zaczyna sie rok szkolny a co za tym idzie zjazdy w weekendy.

Oczywiscie mam juz zarys tego co chcialbym kupic. Wydaje mi sie ze poj 50 bedzie zbyt mala dla mnie. Dlatego skupilem sie na 125 a dokladniej na Hondzie NSR oraz Aprili RS (af1 takze).

Dodam tez ze jestem typem osoby ktora najpierw wypyta i poradzi sie gdzie moze i wtedy opierajac sie o wszystkie info zdecyduje. Dodam tez ze wlasnie znalazlem prace i rodzice oraz znajomi staraja sie mnie przekonac do odlozenia wiekszej sumy i zakupu auta. Ale ja od zawsze chcialem miec moto i daze sumiennie do tego celu od poczatku tego roku :) Czy wedlug was nie jest juz zbyt pozno na zakup?

Kwota jaka planuje przeznaczyc na moto to max 5 tys zlotych a poza tymi pieniedzmi kask itp itd :)
Fuko
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/8/2010, 14:52
Lokalizacja: Głogów


Postprzez pavelec1 » 15/8/2010, 19:04

Jeździłem Nsr 125 i polecam! Jest to dobry wybór na pierwsze moto :) ale wg mnie trzeba mieć trochę doświadczenia by wsiąść na nsr.
pavelec1
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15/8/2010, 18:59


Postprzez gruby19 » 15/8/2010, 21:36

na motocykl nigdy nie jest zapozno. nawet jak bedziesz mial 60 lat to znajdziesz cos dla siebie.
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez Gicolrs125 » 16/8/2010, 15:40

Bylem kiedyś posiadaczem aprilli RS, jeździłęm także na NSRce.
Tak dla porównania:
-RS jest większa
-NSR jest dużo zwrotniejsza
-RS ma lepsze przyspieszenie
-Nsr mniej pali
-Rs ma droższe części
-Oba motocykle nie majÄ… zbyt rasowego dzwieku :)

Ja osobiście polecam RS
Pozdrawiam
RS 125 > DragStar 125 > V-Strom 650 > XT 660X > Fz6 ABS
Gicolrs125
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 26/8/2009, 03:16
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez Kojot94 » 16/8/2010, 19:12

Fuko, zapewne nie masz prawka ani chociaż A1, więc jaki jest sens kupowania motoru ? Po to żebyś spowodował wypadek czy uderzyć jakieś dziecko przechodzące na jezdni ? Człowieku pierw prawko uczymy się jeździć później jeździmy, Nie chcesz robić prawka to siadaj za skuterka i sobie pierdź po ulicach !
Kojot94
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3/8/2010, 09:33

Postprzez gruby19 » 16/8/2010, 19:15

Kojot na jakiejs podstawie to stwierdziłes ? moze najpierw grzecznie zapytaj ?
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez Fuko » 16/8/2010, 20:09

Tez mysle ze wiek nie ma znaczenia Gruby :)
Kojot94 napisał(a):Fuko, zapewne nie masz prawka ani chociaż A1, więc jaki jest sens kupowania motoru ?...

Wlasnie na jakiej podstawie to stwierdzasz? Ale to moja wina ze o tym nie wspomnialem. Mam kategorie B i A:) Od 5 lat jezdze swoim wlasnym autkiem ktore niedlugo sie rozsypie, tygodniowo robie ponad 400km liczac dojazdy do Wroclawia na studia. Jeszcze nie spowodowalem zadnego powaznego zagrozenia na drodze a z racji marzen o moto zwracam na motocyklistow szczegolna uwage nie tak jak niektorzy. I moze nawet kiedys sie okaze ze jestem lepszym kierowca od ciebie a ty z gory dajesz mi wiek i rozum dziecka ktore przy pierwszym wyjezdzie na droge spowoduje wypadek:/ Takze daruj sobie komentarze o nauce jazdy:) i nie zakladaj z gory ze ktos jest gorszy...

Mam jeszcze takie 2 pytanka co myslicie o nowych modelach aprili bo znajomy ma okazje sciagnac taka z zagranicy dla mnie po dosc dobrej cenie? Oraz czy macie na tyle czasu wolnego i checi by pomoc mi i podeslac cos ciekawego i wartego uwagi wedlug was np z allegro? Sam niestety niewiele moge powiedziec ogladajac zdjecia i opisy.

Gicolrs125 napisał(a):...

o takie rady wlasnie mi chodzi:) bo tkwie w kropce miedzy nsr a rs i troszke niepokoi mnie to ze sezon powoli sie konczy... a ja nie znajde niczego albo jeszcze gorzej nie zdecyduje sie na czas
Fuko
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/8/2010, 14:52
Lokalizacja: Głogów

Postprzez gruby19 » 16/8/2010, 20:37

Kojot masz najprawdopodobniej 14 lat, 15 postow na koncie a zachowujesz sie jak bys pożarł wszystkie mózgi... na dodatek sie osmieszyles. ale nie wazne.

wracajac do tematu.
moim zdaniem bierz RS jesli koniecznie chcesz 125cc w 2T.
ale dlaczego nie zastanawiasz sie nad motocyklami 500cc. Pewnie wydaje Ci sie ze z 50cc na 500 to przesada tak? ale wez pod uwage ze motocykle 125cc w 2T a 500cc 4T maja bardzo zblizone do siebie osiągi, ale za to charakterystyka pracy czterosuwa jest dużo bardziej przyjazna i przyjemniejsza. To nie są jakies piekielne maszyny, a Ty widze że coś w głowie masz wiec napewno sobie krzywdy na tym nie zrobisz.
Weź pod uwage ze 4T ma napewno mniejsze spalanie od 125 w 2T, jest duzo mniej awaryjny, nie martwisz sie remontami, no i napewno dzwiek bedzie duzo bardziej przyjemniejszy niz dwusuwa.
Mysle ze warto abys sie zastanowił nad taka opcja.

Jakbys bral moje zdanie pod uwage to przejrzyj takie pozycje jak: Yamaha xj600, suzuki gs500, kawasaki er5. To sa modele ktore polecamy najczesciej na tym forum, ale gama pińcsetek jest duzo wieksza. Sa nakedy, sporty, enduro, choppery wiec napewno cos bys dla siebie znalazl.
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez Kojot94 » 17/8/2010, 12:13

Sory Fuko że naskoczyłem, Byłem przekonany że nie masz prawka, na podstawie iż rzadko osoba z wiekiem 23 lata i z Prawkiem jeździ na skuterach ale sory,
Gruby, mam 16 lat, I zgadzam się że się ośmieszyłem :(
Kojot94
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3/8/2010, 09:33

Postprzez juby96 » 17/8/2010, 12:51

nie myślałeś o hyosungu gt 125 comet można kupić za ok 3000 tyś już a pali nawet mało a dzięk piekny bo to v2
juby96
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17/6/2010, 18:16

Postprzez Fuko » 17/8/2010, 17:50

gruby19 napisał(a):Kojot masz najprawdopodobniej 14 lat, 15 postow na koncie a zachowujesz sie jak bys pożarł wszystkie mózgi... na dodatek sie osmieszyles. ale nie wazne.

wracajac do tematu.
moim zdaniem bierz RS jesli koniecznie chcesz 125cc w 2T.
ale dlaczego nie zastanawiasz sie nad motocyklami 500cc. Pewnie wydaje Ci sie ze z 50cc na 500 to przesada tak? ale wez pod uwage ze motocykle 125cc w 2T a 500cc 4T maja bardzo zblizone do siebie osiągi, ale za to charakterystyka pracy czterosuwa jest dużo bardziej przyjazna i przyjemniejsza. To nie są jakies piekielne maszyny, a Ty widze że coś w głowie masz wiec napewno sobie krzywdy na tym nie zrobisz.
Weź pod uwage ze 4T ma napewno mniejsze spalanie od 125 w 2T, jest duzo mniej awaryjny, nie martwisz sie remontami, no i napewno dzwiek bedzie duzo bardziej przyjemniejszy niz dwusuwa.
Mysle ze warto abys sie zastanowił nad taka opcja.

Jakbys bral moje zdanie pod uwage to przejrzyj takie pozycje jak: Yamaha xj600, suzuki gs500, kawasaki er5. To sa modele ktore polecamy najczesciej na tym forum, ale gama pińcsetek jest duzo wieksza. Sa nakedy, sporty, enduro, choppery wiec napewno cos bys dla siebie znalazl.


Bede bral twoje zdanie pod uwage i bardzo mnie zaciekawilo to co napisales :) Dzis popatrze na modele ktore mi podeslales:) i kto wie moze zmienie zdanie co do 125cc

Kojot94 napisał(a):...

Nie ma problemu :P poprostu moi rodzice sa negatywnie nastawieni do motocykli przez wypadek wujka i w sumie to stanowi a raczej stanowilo najwiekszy problem do przeskoczenia do niedawna

juby96 napisał(a):nie myślałeś o hyosungu gt 125 comet...
nie wiem nigdy jakos nie wpadlem na ta maszynke... cos nietypowego? do tej pory gdy szukalem to nietypowy byl phoenix i derbi [/quote]
Fuko
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/8/2010, 14:52
Lokalizacja: Głogów



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê