Zobacz wątek - BARTON FireFox czy warto kupić ?
NAS Analytics TAG

BARTON FireFox czy warto kupić ?

i inne małe pojemności
_________

BARTON FireFox czy warto kupić ?

Postprzez CzajnaSkuter » 13/8/2010, 21:27

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Jestem zainteresowany kupnem skutera do codziennej jazdy do szkoły. Bezawaryjny dobry ale też tani skuter. Szukam takiego od dłuższego czasu niestety ze względu na brak doświadczenia nie wiem jaki byłby najlepszy.

Znalazłem na Allegro piękny skuter Barton motors FireFox http://allegro.onet.pl/item1181960263_bialy_skuter_barton_firefox_tuning_72cm3_85kmh.html (otwórz link) i teraz moje pytanie: Czy za taką cenę ten (w sumie bardzo ładny skuter) to prawdziwa okazja czy jakiś chińsko/tajwańsko/niewiadomoco złom czym naprawdę jest Barton motors ?

Maksymalnie na skuter mogę wydać ok. 5 tyś.

Warto kupić nowy "Barton FireFox" czy używany np. Yamaha aerox w podobnej cenie ? (przede wszystkim zależy mi aby jak najmniej robić przy tym skuterze ale też aby nie był to jakiś muł który ledwo co dojedzie do 45km/h. )

Innymi słowy w skrócie: jak uważacie, lepiej nowy ale nie markowy, czy markowy ale używany ?

Pozdrawiam :wink:
Avatar użytkownika
CzajnaSkuter
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13/8/2010, 20:57
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez maciek.046 » 13/8/2010, 21:43

markowy uzywany... zobacz jak wygladaja chinczyki po roku uzytkowania i wiecej...

polecam kupic markowy ale nie sportowy tylko miejski skuter, sa mniej wyeksploatowane...
limit20znaków:evil:
Avatar użytkownika
maciek.046
Bywalec
 
Posty: 834
Dołączył(a): 10/9/2007, 16:28


Postprzez CzajnaSkuter » 14/8/2010, 08:01

"Przepraszam za zdublowany post. Moja pomyłka"

A więc Barton to chińska firma? Szukałem jeszcze wczoraj trochę info o niej no i dokopałem się na jakiejś 20 str. Googli że większość podzespołów jest z Japoni, ktoś może to potwierdzić?.

Miejski skuter czyli np?
Zależało by mi również na mocy, mam jeszcze crossa KTM exc 200 2T więc trochę się obawiam 4 potężny drzemiących w 50cc km Shocked

Jest ktoś może na forum kto miał już kontakt z Barton Motors?

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14/8/2010, 08:04 przez CzajnaSkuter, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
CzajnaSkuter
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13/8/2010, 20:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez krzysieg » 16/8/2010, 07:03

Zależało by mi również na mocy, mam jeszcze crossa KTM exc 200 2T więc trochę się obawiam 4 potężny drzemiących w 50cc km Shocked


Nie masz sie czego obawiać zapewniam cię że skuter nie będzie mocniejszy od tego KTM-a :)

większość podzespołów jest z Japoni, ktoś może to potwierdzić?.

Mam yamahe axis 96 rok i japońskie to tam są najwyżej drobne elementy elektryki akumulator seryjny był japoński i gaźnik ,silnik włoski -tak samo jest z nowymi yamahami .
Od dawien dawna nie ma japońskich silników 50ccm , w markowych są włoskie a w niemarkowych chińskie lub tajwańskie .
Sam odpowiedz sobie na pytanie :)
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Angus » 16/8/2010, 11:48

chcesz mieć problem kup chinola, ja mam i powiem ci jest różnie z mechaniki nic poważnego się nie dzieje osiągi nawet dobre ale mają takie kruche plastyki ze łamią się i pękają same szczególnie tylne klosze :/ Jak bym miał kupić teraz skuter na pewno nie kupił bym ,,chińczyka'' i trochę za dużo chcą za tego z twojego wiedziałem takiego samego w media expert za 2800zł. I tyle ;]
Avatar użytkownika
Angus
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 21/4/2010, 20:01
Lokalizacja: Wałcz

Postprzez gruby19 » 16/8/2010, 21:18

Nie chce mi sie kolejny raz tłumaczyc dlaczego chińskie skutery są do du.py, dlatego polecam!

btw.
nie musisz zakładac dwoch takich samych tematow.
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez CzajnaSkuter » 18/8/2010, 08:05

krzysieg napisał(a):Nie masz sie czego obawiać zapewniam cię że skuter nie będzie mocniejszy od tego KTM-a :)


Wiesz nie do końca o to mi chodziło :) Miałem na myśli to że obawiam się różnicy mocy z 45 km do 5 km. Czyli że by nie był za słaby.

Angus napisał(a):btw.
nie musisz zakładac dwoch takich samych tematow.


To nie są takie same tematy. Gdybyś dokładniej przeczytał mój pierwszy post zobaczył byś różnicę.

Tak czy inaczej dziękuje za pomoc. Bartona już na pewno nie kupię :wink:

Szkoda że znowu jestem w punkcie wyjścia czyli szukanie odpowiedniego skutera :roll:

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
CzajnaSkuter
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13/8/2010, 20:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez krzysieg » 19/8/2010, 15:06

Nie możesz jeździć tym Ktm ?
Skutery szczególnie na małych kołach to porażka na polskich drogach
czuć każdą dziure prawie jak na rowerze ,trzeba uważać i omijać ....
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê