Zobacz wątek - kupno motocykla z nieopłaconym wzbogaceniem.
NAS Analytics TAG

kupno motocykla z nieopłaconym wzbogaceniem.

Przepisy, prawo
_________

kupno motocykla z nieopłaconym wzbogaceniem.

Postprzez kowal_1992 » 30/7/2010, 23:20

Witam, mam taki dylemat.
Mam do kupienia motor. a wiec od poczatku. W dowodzie jest wpisany właściciel x, który sprzedał motor właścicielowi y. Właściciel y nie był z umową w urzedzie skarbowym. I tu pojawia sie moje pytanie, czy jeżeli kupie ten motorek od tego wlasciciela y to czy nie bede mial problemow przy płaceniu wzbogacenia, którego on nie zapłacił, poprostu kupil motor i nic z tym nie robił. Prosze o szybką odpowiedz. Szukam wszedzie podobnego wątka, ale nic nie moge znaleźć. Jeżeli było to nakierujcie mnie pozdro
kowal_1992
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30/5/2008, 23:21
Lokalizacja: z brzucha:D


Postprzez cman » 31/7/2010, 09:06

Obowiązki poprzedniego właściciela Cię nie dotyczą. W razie kupna musisz tylko dostać dodatkowo umowę kupna-sprzedaży pomiędzy x i y. No i jeżeli tamten kupił i nic nie zrobił, to możliwe, że nie ma również ubezpieczenia, więc w razie czego musisz pamiętać o jego zawarciu w dniu kupna.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14


Postprzez Czester » 3/8/2010, 00:50

Każda umowa musi być opłacona w skarbówce więc jeśli poprzednik tego nie dokonał to w Wydziale Komunikacji odeślą Cię z kwitkiem.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê