Zobacz wÄ…tek - Poczatek przygody z Motorami!!!
NAS Analytics TAG

Poczatek przygody z Motorami!!!

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Poczatek przygody z Motorami!!!

Postprzez coool_101 » 28/7/2010, 10:45

Witam wszystkich sympatykow,
Mam pyatnie do osob znajacych sie na motocyklach,
Ponieważ planuje w marcu,kwietniu zapisac sie na kurs prawa jazdy kategori A ( nigdy nie jezdzilem na motorze ale bardzo mi sie to podoba!!!) i prosze o rade. Chce kupic motor SUZUKI GSX-R 600 , tylko kupic w czasie robienia kursu czy po nim? Czy taki motor dla poczatkujacego jest zly. Mam 20 lat i prawo jazdy B. Czy to cos ulatwia jestem napalony i rozumie ze jazda na motorze wiarze duze ryzyko mam nadziejie ze mnie naucza na kursie, prosze o wskazowki poniewaz bardzo chce sie nauczyc jedzic na motorach bardzo mi sie podobaja sportowe motory. Znajomy mi doradza na sam poczatek motor o pojemnosci 500-750 ze to jest i tak za duzo jak na I motor ( ze z glowa trzeba na takim jezdzic) i pierwsza przygode z motorem, PROSZE O RADE!!!
DZIEKUJE BARDZO
coool_101
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/7/2010, 10:40


Postprzez leff » 28/7/2010, 10:49

z GSX-R to lepiej sobie plakat kup ... ten motocykl sie wybitnie nie nadaje na pierwsze moto
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez gruby19 » 28/7/2010, 11:03

ja Ci radze zajrzeć do słownika.
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez warmplace » 28/7/2010, 11:11

widze jak zwykle ciepłe przywitanie na ścigaczu :) Ja będę inny:

Witaj
Miło, że niedługo zasilisz grono motocyklistów. Motocykl który zaproponowałeś mimo, że jest bardzo fajny i całkiem ładny nie nadaje się na 1 motocykl zbytnio. Wiadomo wszystko jest możliwe, ale jeśli już chcesz zaczynać od 600, to może np. Thundercat, cbr f może gsx600f. Też nie są to najlepsze motocykle na początek ale napewno lepsze od gsxrki ( ja sam jeżdżę na cbr i to mój 1 motocykl) Nie jestem rossim ale też nie jestem jakiś lewy. Poza tym to looknij w przeglądarke dużo było takich tematów stąd może reakcja.

Pozdr!


PS. nie jestem dosw. motocyklistą jednak pokusiłem się o odp. może Ci to pomoże :)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez madcap » 28/7/2010, 12:03

ludzie, czy nie umiecie zwrócić kulturalniej uwagi, niż tylko krawędzią ostrza łopaty ? (warplace, to nie do ciebie)

ad remum
gsxr to rasowy sport
niestety kurs na prawko to nie jest coś co daje umiejętność jazdy sportem, gdzie lekki ruch rol gazem powoduje 100km/h na liczniku
do jazdy sportem trzeba nabyć umiejętności, bo sporty nie wybaczają błędów
jak każdemu zaczynającemu przygodę na forum proponujemy zacząć od czegoś słabszego, co pozwoli na nabycie odpowiednich umiejętności i wyrobienie niezbędnych nawyków
szanujemy każde życie, bo go w totka wygrać nie można
poza tym moto ma być przyjemnością a nie walką
przejeżdzij sezon zabudowanym gs-em (taka namiastka o wyglądzie sporta) co pozwoli zapoznać się z zachowaniami moto, przyzwyczai do jazdy na różnych nawierzchniach (wszelkie pułapki drogowe, które dla samochodu są niezauważalne, a nam grożą poważnym wypadkiem) i wyrobi podstawowe nawyki , tj. przeciwskręt, balans ciałem itd
za rok możesz spróbować wówczas sporta takiego jak gsxr
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez coool_101 » 28/7/2010, 12:38

Dziekuje bardzo za informacje a powiedzcie mi o takim
http://allegro.pl/show_item.php?item=1081884981

Poprostu chcialbym motor z zacieciem sportowym uczyc sie pomalu wiem ze nie odrazu krakowa zbudowali! Moj kolega rok temu zrobil i kupil sobie Yamahe FZR
http://allegro.onet.pl/show_item.php?item=1069745190

I daje rade jedzi i doskonala jazde. Wiem chce poprostu kupic sobie motor troche starszy ( 1990 w zwyz) zeby uczyc sie i doskonalic jazde!!! nie kupie nowki mam 7 tys do zagospodarownaia na sam motor!! BEZ Akcesoriow ( kask itp.)
Dziekuje bardzo!!!!
coool_101
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/7/2010, 10:40

Postprzez warmplace » 28/7/2010, 13:12

No więc tak jak mówiłem cbr f2 jest o wiele lepszym motocyklem na 1wszy niż gsxr - część ludzi i jest w tym pewnie dużo prawdy - wcale tego nie deprecjonuje) odradza taki motocykl na pierwszy sprzęt dlatego, że:

1. motocykl jest dość ciężki (porównując do standardów gs cb itd)
2. motocykl ma 100 koni a to jest sporo.
3. kwestia drajwera nikt Cie nie zna i z góry zakłada, że nie powstrzymasz się od odkręcania manetką.

Sprzęcik ma słabszy dół i można nim jeździć spokojnie do 6-7 K obrotów i jednak wybacza więcej niż GSXRka . Do tego jest wygodniejszy. Najlepszą opcją jest zapytać motocyklistę, który Cię zna. To daje najwięcej moim zdaniem. Tutaj mało kto Ci poleci cebre na 1 sprzęt :) Co do konkretnego egzemplarza, to motocykl był dostępny w takim malowaniu, przebieg niby niski jak na ten rocznik :).. a poza tym ciężko coś powiedzieć

Fzrki nie znam i nie jeździłem więc nie chcę sie wypowiadać
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Ernesto » 28/7/2010, 13:49

stary naprawdę sobie daruj... co innego gdybyś jeździł trochę jakąś 125 typu nsr czy rs albo chociaż jawą ona też sporo uczy. taki sprzęt Cię przestraszy. a nawet nie rób sobie nadziei że Cię na kursie duże nauczą bo nie wierzę w to, wiem jak to jest. jeśli jesteś rozważny to kup na sezon lub dwa np gpz 500. stratny nie będziesz bardzo przy sprzedaży a na prawdę wiele Cię nauczy
Ernesto
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5/12/2009, 13:08
Lokalizacja: Wożuczyn

Postprzez leff » 28/7/2010, 15:04

madcap - a niby czemu nie krawedzia lopaty? te same tematy w kolko, nikt nie uzywa opcji szukaj ... mozna jobla dostac.
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez boolean » 28/7/2010, 20:19

Jeżeli ma to być coś co wygląda sportowo, oprócz wymienionego GPZ, to proponuję abyś ciepło pomyślał o XJ 600 Diversion. Daje radę, a w Twoim budżecie możesz wyhaczyć fajny egzemplarz.
Klekot
boolean
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 13/5/2010, 11:41
Lokalizacja: K-ce

Postprzez madcap » 29/7/2010, 07:24

@leff - taki urok forum, szczególnie, gdy panuje w nim bałagan, a nie ukrywajmy - jest
poza tym część ludzi idzie po najmniejszej linii oporu i przeczę, że takie odmóżdżenie irytuje, ale to nie powód by od razu totalnie ścinać
sztuką jest wyjaśnić a nie obciąć język
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê