Zobacz wÄ…tek - Power commander - dedykowany?
NAS Analytics TAG

Power commander - dedykowany?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Power commander - dedykowany?

Postprzez lonewolf » 20/7/2010, 09:31

Cały czas zastanawiam się nad tym całym dedykowaniem power commanderów pod konkretny motocykl. Zastanawia mnie to, czy faktycznie produkują kilkadziesiąt PC3 USB pod konkretne motorki, czy raczej samo urządzenie i zawarta w nim elektronika to jedno i to samo, a zmienia się tylko firmware. Wg mnie sprzedawcy jak i sam producent ładują nas w ch*ja twierdząc, że trzeba kupić PC3 pod konkretny motocykl. Chętnie bym kupił używanego PC3 np z R6 i wrzucił do GSX-Ra. Wgrywa się przecież mapy zapłonu które są zestrojone pod dany motocykl. Zatem zmienia się software, a nie hardware? Ewentualnie może być różne okablowanie do Yamaszek, Suzuki, Hondy i Kawasaki (różne końcówki/wtyczki), ale samo sterowanie to już tylko firmware. Jak macie power commandery to piszcie czy dobrze główkuję czy źle. Moim zdaniem PC3 do GSX-R powinien pasować obojętnie czy mamy 600, 750 czy 1000...
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48


Postprzez Seba_ER5 » 20/7/2010, 16:12

Sygnal z ECU moze byc inny tak wiec sposob jego przeksztalcenia takze.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58


Postprzez Raczek_6 » 23/7/2010, 22:21

PCIII jak i inne tego typu urzÄ…dzenia z tej firmy charakteryzujÄ… siÄ™:
- jest to urządzenie typu PLUG&PLAY, szybki i prosty montaż, dopasowane pod konkretny model i rocznik motocykla
- standardowo PCIII przychodzi z seryjnÄ… mapÄ… nastawionÄ… na 0.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê