Zobacz wÄ…tek - Yamaha XJ6 Diversion
NAS Analytics TAG

Yamaha XJ6 Diversion

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Yamaha XJ6 Diversion

Postprzez yaro_ka » 13/7/2010, 13:57

Witajcie,
Zastanawiam się nad zakupem tego motopcykla w przyszłym sezonie i przeglądając forum okazalo się, że nie ma żadnego tematu ścisle o tym modelu. Nawet o starym poczciwym XJ6 są tylko informacje w pojedynczych postach.
A wiec - co myślicie o tym motocyklu? Osoby, które juz nabyły prosze o odczucia. Ja chcialbym swój używać do spokojnej jazdy po mieście z możliwościa wypadu poza miasto raz w miesiącu. czy uważacie to za dobry wybór?
yaro_ka
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24/6/2010, 23:28


Postprzez gruby19 » 14/7/2010, 15:59

jesli Cie stac to tak. ja sam sie na niego kroje ale na przyszly sezon dopiero. male zwinne gowienko idealne do miasta a w krotkie trasy tez daje rady. jak podaje producent jest to ten sam silnik co w r6 tylko slabszy. dla mnie jest to poprostu slabszy fazer. no i przede wszystkim ladniejszy. kilka razy spotkalem je na zywo. mruczy naprawde przyjemnie, i ma nie wielkie rozmiary. naprawde fajna maszyna
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo


Postprzez Soulfixer » 15/7/2010, 04:54

fajnie wyglada ta nowa wersja z pelna owiewka Diversion F :)
Soulfixer
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 6/3/2010, 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gruby19 » 15/7/2010, 21:47

Soulfixer napisał(a):fajnie wyglada ta nowa wersja z pelna owiewka Diversion F :)
Pelna owiewke ma wersja S. wyszla w tym roku. a od 2008 roku jest F - z 'półowiewka' i N - Naked.

edit. zwracam honor. to wersja F ma pelna owiewke. moj blad ;)
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez barjed » 18/7/2010, 14:43

Ja mam iksjotę w wersji naked, wyjechała z salonu półtora miesiąca temu.

Z tego co do tej pory zaobserwowałem to:

- bardzo ładnie oddaje moc, nie szarpie, można sobie jechać bez problemów z każdego biegu przy każdych obrotach (no, może przesadzam, ale jest spoko)

- bardzo zwrotna. Jestem świeżakiem i wcześniej miałem tylko styczność z GS500 i egzamiancyjnym YBR250, więc przed zakupem nie opuszczały mnie pewne obawy przed manewrowaniem XJ szczególnie w korkach. Jest bardzo dobrze, przeciskanie się między autami i takie tam wychodzą bez zarzutu, nawet łatwiej niż na GS :P

- na skrzynię narzekali trochę ludzie w necie i faktycznie coś w tym jest. Szczególnie niższe biegi. Za to sprzęgło chodzi wyjątkowo łatwo i miękko.

- co jak co, ale kanapę to ma twardą i wąską. Dupsko zaczyna boleć po jakiejś godzinie jazdy.

- pamiętaj, że wersja bez owiewki nie ma centralnego standa

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z motorka ;)
A philosopher once asked, "Are we human because we gaze at the stars, or do we gaze at them because we are human?" Pointless, really... ”Do the stars gaze back?" Now *that's* a question.
Avatar użytkownika
barjed
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16/3/2010, 14:31

Postprzez yaro_ka » 20/7/2010, 00:19

Super, dzięki za informacje, tylko mnie utwierdzacie w przekonaniu, że warto. Barjed - O co chodzi z tą skrzynią? co rozumiesz przez "coś z nią jest"?
yaro_ka
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24/6/2010, 23:28

Postprzez barjed » 20/7/2010, 13:04

Dolne biegi strzelajÄ… jak granaty na poligonie.

edit:

Btw. mam dla Ciebie radę, jeżeli będziesz kupował nówkę. Nie wiem skąd jesteś, ale targuj się ile wlezie. Podzwoń po róznych salonach w okolicy.

Ja rozmawiałem ze sprzedawcą z Torunia, Poznania i w Warszawy. Według cennika na stronce Yamahy wersja z ABSem kosztuje 30.900. W stolicy początkowo koleś nie chciał zbytnio negocjować, ale jak w końcu usłyszał, że w Toruniu zaproponowali 27.800 za ten motocykl, to nie dość, że obniżył do tych 28 patyków to jeszcze dorzucił crashpady za frajer.
A philosopher once asked, "Are we human because we gaze at the stars, or do we gaze at them because we are human?" Pointless, really... ”Do the stars gaze back?" Now *that's* a question.
Avatar użytkownika
barjed
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16/3/2010, 14:31



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości




na górê