Zobacz wÄ…tek - Suzuki SV650N
NAS Analytics TAG

Suzuki SV650N

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Suzuki SV650N

Postprzez Wegierek » 8/7/2010, 21:49

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym Wszystkim przywitać :D
Ostatnio przymierzam się do kupna jednośladowca i przeglądam dużo ofert w sieci. Strasznie podoba mi się Suzuki SV650N. Kwota jaką dysponuję to 8000zł.
Proszę o wypowiedzenie się na temat moich dwóch typów:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1099766762 (otwórz link)
http://moto.allegro.pl/item1096525296_suzuki_sv_650_n_sv650_1999r_kup_na_raty.html (otwórz link)
ProszÄ™ o odowiedz. Pozdrawiam[/list][/list]
Wegierek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/7/2010, 21:35


Postprzez arktan » 8/7/2010, 23:02

Żeby ktokolwiek odpowiedział sensownie na pytanie "jaki motocykl dla mnie", musisz przedstawić pewne dane wejściowe (im więcej nam powiesz, tym lepiej Ci doradzimy):

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
- Wiek, waga, wzrost,
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?


Jeśli na to ma być 1sze moto to zupelenie odpada. Mimo niepozornej liczby kucyków, zbiera sie BA duzo lepiej niz inne 600tki (very moment obr.)
arktan
Bywalec
 
Posty: 630
Dołączył(a): 31/8/2008, 18:30
Lokalizacja: Kluczbork


Postprzez Seba_ER5 » 8/7/2010, 23:10

Elo qrde nastepny moralizator sie znalazl jak czytam te posty to az mi nie dobrze. Chłopak pytani konkretnie o SV. Kumpel mial wersje k4.

Ogolnie od gumowania bardzo szybko sie zacieraly. Wal na Forum SV. I tam pytaj chlopaki maja wiecej doswiadczenia.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Wegierek » 9/7/2010, 06:31

Doświadczenie: jeździłem wcześniej od małego mniejszymi motorami tzn. WSK, MZ251 - tym najwięcej ponad 3 lata.
Mam 24 lata, 180cm wzrostu, 90kg wagi.
Motocykla chciałbym używać głównie do dojazdu do pracy jak i czasem wyjazdów do mnie skąd pochodzę (ok 130km).
Kwotę jaką mam na sam motor to 8tyś zł ale może być ciut większa.
Podobają mi się nakedy/sportowe i głównie model SV.
Od razu piszę, że nie jestem osobą która zaraz po kupnie motocykla wsiada na niego i sprawdza ''ile pójdzie'' :wink: Proszę o poradę. Pozdrawiam
Wegierek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/7/2010, 21:35

Postprzez sebasbox » 9/7/2010, 08:45

pan_wiewiorka napisał(a):Ja bym brał czerwonego. Generalnie szybsze są.


no nie do końca;
jak suzuki to najszybsze są niebiesko-białe
jak kawasaki to oczywiście zielone
jak honda to koniecznie w malowaniu repsol
a fortepiany chyba nie mają najszybszego malowania, chociaż granatowe R1 są podobno w miarę szybkie.

a tak poważnie to kolegom chodzi o to że SV może być trochę agresywna z dołu (taki urok v-ek), ja osobiście nie jeździłem ale nie przesadzałbym że jest to jakiś niesamowity demon. Masz już doświadczenie na moto, więc po prostu staraj się nie odkręcać na maxa i będzie dobrze.
Na podstawie ogłoszenia niewiele się dowiesz, trzeba obadać moto na żywo i się przejechać. Generalnie szukaj jak najmłodszego rocznika w jak najlepszym stanie (wizualnym i technicznym), najlepiej w zupełnej serii. A i daruj sobie wyjazdy po moto dalej niż 150 km od miejsca Twojego zamieszkania bo to tylko strata kasy.
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07

Postprzez reply » 9/7/2010, 09:24

Czerwony.
Brakuje naklejek na ogonie i tam ma zmienione kierunki. Może i ma ładny wydech, ale sety po lewej stronie ma inne niż po prawej, dokładnie od wersji S. Brakuje ciężarków na kierownicy i wypełnień pod siedzeniem. Chyba był opisany na forum SV.

Czarny.
Brakuję uchwytów dla pasażera.

Oba pochodzą z Brytanii, więc dojdzie wymiana lampy (parę setek) chyba, że chcesz stwarzać niebezpieczeństwo na drodze oślepiając innych.
Ten komis czasami (często?) sprzedaje moto po małych przygodach. Należy dokładnie się wypytać i obejrzeć moto. Komis był już opisywany.

Po więcej i dokładniejszych informacji radzę zwrócić się do fachowców z forum SV, tak jak radził @arktan.
- www.svforum.pl
- www.sv650.fora.pl (to ma przerwÄ™ technicznÄ…)
reply
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16/4/2009, 08:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez Wegierek » 9/7/2010, 14:28

Kolega z forum zaproponował mi swój motocykl: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M2010378 (otwórz link) .
Co prawda jest to wersja S ale z tego co widzÄ™ Å‚adnie siÄ™ prezentuje :D
Zna ktoÅ› ten motorek?
Wegierek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/7/2010, 21:35

Postprzez Wegierek » 11/7/2010, 22:39

Wypowie siÄ™ ktoÅ›?
Wegierek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/7/2010, 21:35

Postprzez Seba_ER5 » 11/7/2010, 22:56

Są firmy przerabiające takie lampy (chyba wymiana sfery). Po przeróbce jest homologacja i wszystkie kwity. Koszt ok. 200 PLN. Kolega przerabiał customową lampkę do DragStara.


Wiewiór zapodaj linka.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Seba_ER5 » 12/7/2010, 08:25

oki to slij na PRV moze kiedy sie przyda :). pzdr
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê