Zobacz wątek - Problem z rejestracją
NAS Analytics TAG

Problem z rejestracją

Przepisy, prawo
_________

Problem z rejestracją

Postprzez icecream » 8/6/2010, 20:55

Witam,

Mam dosyć nietypowy problem. Rok temu kupiłem Piaggio Hexagona poj. 150, od gościa który sprowadził go z Włoch. Dostałem wszelkie papiery potrzebne do rejestracji (włoskie) i dokumenty dot. przeglądu technicznego który został zrobiony już w Polsce. Przetłumaczyłem wszystko na jęz. polski, zabierałem się do rejestracji z 2 miesiące aż papiery (włoskie z tłumaczeniem w jednej teczce) zgubiły się i podejrzewam że przez przypadek przy pomocy dzieci lub żony skończyły w kominku.
Zostały mi: umowa kupna/sprzedaży, jakiś dokument od rzeczoznawcy i dokumenty przeglądowe. Od paru miesięcy szukam jeszcze zagubionych papierów ale straciłem nadzieję i zastanawiam się czy da się coś w tej sytuacji zrobić zwracając się do jakiegoś urzędu czy też skuter nadaje się jedynie na części.

Byłbym dozgonnie wdzięczny za fachową poradę.

(Mam nadzieje że moderator mi wybaczy bo to już 2 taki temat który zakładam)
icecream
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/6/2010, 18:54
Lokalizacja: Łódź


Postprzez Raczek_6 » 8/6/2010, 21:48

Dział PRAWO.

Musisz dowiedzieć się gdzie we Włoszech był zarejestrowany ten skuter i tam zadzwonić i dowiedzieć się czy jest możliwość wyrobienia wtórników dokumentów. Czasami nie ma problemów, ale z Włochami różnie bywa.
Niestety ponownie musisz skorzystać z usług tłumacza.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez icecream » 11/7/2010, 09:23

Witam,

Cały czas borykam się z tą rejestracją.

Prosiłem nawet znajomego który zna dobrze włoski aby zadzwonił w moim imieniu do urzędu przy którym skuter ostatnio był rejestrowany ale wyszło tylko z tego tyle że mają burdel i nic nie wiedzą. Trochę mi już ręce opadają.

Pomyślałem dlatego że jedynym wyjściem jest to przełożenie ramy. Pytanie tylko teraz... Ile coś takiego kosztuje? Mam na myśli samo przełożenie, bez ramy. I czy każdy mechanik się tego podejmie? Samemu się troche boje że popsuje. Może zna ktoś kogoś kto się tym tanio zajmuje, najlepiej w Łodzi?

Z góry dzięki za pomoc Wink
icecream
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/6/2010, 18:54
Lokalizacja: Łódź

Postprzez D748SPS » 11/7/2010, 13:01

zrobi to każdy kto utrzyma klucz w dłoni... Ja sam kiedyś przekładałem z kumplem, i w jeden weekend wszystko było już na nowej ramie ;) nie bój się, powinieneś sobie dać radę :D

...a jek i tak sie boisz, to za oplata zrobi to kazdy mechanik
Z Benzyną We Krwi ;)
Avatar użytkownika
D748SPS
Świeżak
 
Posty: 479
Dołączył(a): 11/6/2010, 20:04
Lokalizacja: ok. Jarocina



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr