Zobacz wÄ…tek - kupno skutera- niezawodny- cena nie gra roli
NAS Analytics TAG

kupno skutera- niezawodny- cena nie gra roli

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

kupno skutera- niezawodny- cena nie gra roli

Postprzez k3fir » 1/7/2010, 20:13

witam, jestem tu nowy to mój 1szy post wiec sorry jeśli źle trafiłem i pisząc pierwszy mam namyśli pierwszy w życiu a nie tylko na tym forum- więc proszę o wyrozumiałość :oops: . Mieszkam w Dani w chorym kraju w którym wszystko jest strasznie drogie i wysoko opodatkowane. Myślałem o kupnie motocykla lecz podatek to 180% wartości pojazdu w/g eurotaxu aby tylko zarejestrować (w przypadku sprowadzenia) do tego dochodzi chora kwota ubezpieczenia oraz podatek drogowy który również nie należny do niskich, natomiast aby kupić na miejscu to trzeba by dać ok 100tys zl aby mieć coś w miarę do jazdy oczywiście używanego. Jedyne rozsądne rozwiązanie to kupno skutera do pojemności 50 oraz aby był ograniczony do 45km/h (oczywiście mam zamiar go z czasem po dotarciu odblokować 8) leczy przy zakupie musi posiadać blokadę)- spełniając takie warunki będę zwolniony z opłat, które w innym przypadku mnie przewyższają :( . Proszę o pomoc ponieważ będzie to mój pierwszy skuter (wcześniej posiadałem simsona javkę oraz jakieś ruskie coś "karpaty" ale to było ponad 12 lat temu jedyne co pamiętam to ze trzymało się drogi). Skuterek potrzebuję aby codziennie dojeżdżać do pracy 30km w jedną stronę czy to zima lato czy pada deszcz czy śnieg. Ma być niezawodny oraz w miarę ładny aby miał trochę mocy by mnie pociągnąć pod górkę i był wygodny. Ważę troszkę mniej jak 100kg (czasami 92 w porywach do 99) oraz mam 189cm wzrostu. Proszę o pomoc skuterek powinienem kupić lada dzień, od tygodnia siedzę codziennie na internecie i szukam czegoś co by mnie usatysfakcjonowało lecz nie daje za bardzo rady bo się porostu na tym nie znam. Nie wiem co będzie lepsze 2 czy 4 suwowy silnik chłodzony cieczą czy powietrzem itd... jedyne co mogę podać to adres jednego ze sklepów w kopenhadze w którym zamierzałem dokonać zakupu, może jakiś mózg mi doradzi :idea: http://www.koehler-knallerter.dk/epages ... es/Aprilia oczywiście nie mam zamiaru ograniczać się tylko do tego sklepu wieć jeśli ktoś zna coś lepszego proszę o pomoc. Dodam jeszcze że na pewno nie mam zamiaru kupić nic chińskiego interesują mnie tylko markowe maszynki. Ze skuterków które wpadły mi w oko mogę wymienić aprilia sr 50 factory, sx 50, rx 50, Yamaha dt50x, aerox race replica, Gilera runner sp, smt 50. rcr 50 oraz kymco super 8 lub super 9. No i oczywiście super by było jeśli mało by palił bo w sumie jestem zmuszony robić około 1000km miesięcznie. Myślałem także o elektrycznym skuterku lecz jedynym o którym słyszałem w Danii na dzień dzisiejszy to jakiś Giantco E-Buddy o którym nikt nic nie wie jedyna wzmianka w internecie jaka znalazłem to to http://scootergrisen.dk/scooterhjemmesi ... ebuddy.php niestety po Duńsku lecz z obrazkami :) . BARDZO PROSZĘ O POMOC mogę się odwdzięczyć jeśli ktoś będzie miał problem z komputerem (: pozdrawiam i z góry dziękuję :wink:
k3fir
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/7/2010, 19:31
Lokalizacja: herning, dania


Postprzez patryk4544 » 1/7/2010, 21:56

Najlepszym wyborem byłby skuter Czterosuwowy chłodzony cieczą, niestety tych jak na lekarstwo i są brzydkie.. Takim skuterem jest np. Yamaha Giggle, jeździ takowym ''Żmija'' z naszego forum.

Ciężko jest odblokować ten skuter, jednak konstrukcja silnika zapewnia długi żywot, niskie spalanie i przyjemną jazdę.
patryk4544
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30/7/2009, 21:51


Postprzez k3fir » 6/7/2010, 18:57

dzięki bardzo za rade byłem na jeździe próbnej było spoko ale po dłuższej rozmowie z dilerem kupiłem aprilia sr 50 factory 2009 nowa na gwarancji dał mi duża zniżkę z powodu iż to były ostatnie egzemplarze 2009roku w sumie dałem 8000zl z kaskiem ubezpieczeniem i numerami rejestracyjnymi wydaje mi się cena ok jak na Danie, dzięki i pozdrawiam
k3fir
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/7/2010, 19:31
Lokalizacja: herning, dania



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê