Zobacz wÄ…tek - Czy kawasaki ninja 650R nadaje siÄ™ na pierwszy motocykl?
NAS Analytics TAG

Czy kawasaki ninja 650R nadaje siÄ™ na pierwszy motocykl?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Czy kawasaki ninja 650R nadaje siÄ™ na pierwszy motocykl?

Postprzez xxx4321 » 19/6/2010, 15:49

Witam. Tak jak w temacie. Chciałem zapytać się was czy 650r z 2007r nadaje się na pierwszy motocykl. Sytuacja wygląda tak, że mam okazję kupić ten motocykl i zacząć się uczyć jeździć już niedługo :wink: no albo szukać czegoś innego, z tym że zajmie mi to pewnie na tyle dużó czasu, że ten sezon minie a i następny pewnie też. Co byście zrobili na moim miejscu? Czy na tym motocyklu można próbować nauczyć się jeździć czy kompletnie on się do tego nie nadaj? pytam jako całkowity laik, także wybaczcie jeżeli te pytania wydadzą wam się śmieszne :wink:.
Dodam jeszcze, że mam 170cm wzrostu i ok 65kg wagi czy to nie będzie zbyt mało przy 650R? Aha no i 24 lata :wink:
I jeszcze tak czysto teoretycznie przy okazji się zapytam. Dużo trudniej byłoby opanować Yamahę FZ6n albo Suzuki GSR 600 od tego Kawasaki? Czy może jest wręcz odwrotnie?
Z góry dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam.
xxx4321
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/6/2010, 15:24


Postprzez arktan » 19/6/2010, 16:18

żadne nie nadają sie na 1szy motocykl.. tym bardziej jak jeszcze nie ,,umiesz jezdzic".
arktan
Bywalec
 
Posty: 630
Dołączył(a): 31/8/2008, 18:30
Lokalizacja: Kluczbork


Re: Czy kawasaki ninja 650R nadaje siÄ™ na pierwszy motocykl?

Postprzez Shem » 19/6/2010, 19:40

pan_wiewiorka napisał(a):Sporty nie nadają się na początek. Nawet nie będę rozwijał dalej. Jest na forum i w artykułach na ten temat od metra informacji, poszperaj.


Oj drogi Panie Wiewiórko... Kawasaki ninja 650r to Kawasaki ER-6f, więc dlaczego napisałeś "Sporty"? Poza tym trochę zrozumienia dla nowicjusza.

Do autora:
W Europie model 650R sprzedawany jest pod nazwÄ… ER-6f.
Jest też ER-6n - Wersja bez owiewki.

Co do pytania:
Trudniej opanować FZ6 albo GSR600 niż Kawasaki.
Wzrost i waga nie będzie problemem.

Na upartego mógłbyś się uczyć na owej Kawie, ale moim zdaniem rozsądniej byłoby wybrać np. Kawasaki Ninja 250. Ten motocykl dużo szybciej opanujesz i będziesz mógł "płynnie" przejść do większych pojemności. Jeżeli będziesz chciał oczywiście.

Jeżeli wolisz motocykle typu Naked to może Honda VTR 250 ?

Edit: Do kolegi niżej:
Nie łam się, każdy może się pomylić ;)

Do Autora:
Jeżeli czujesz się na siłach to możesz celować w:
Suzuki GS500
Kawasaki ER-5
Honda CB500


Pozdrawiam,
Shem
Ostatnio edytowano 19/6/2010, 20:03 przez Shem, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Shem
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19/6/2010, 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zibenn » 19/6/2010, 21:49

ja jezdzie na er-6n i uwazam , że na 1 motocykl jest świetny - co za tym idzie er-6f także. Poręczne, małe, jak masz respekt przed mocą to spokojnie dasz rade. To moje pierwsze moto i nie szaleję w ogole, żadko kiedy +100:) Uważam że to dobry wybor.
zibenn
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/6/2010, 14:58

Postprzez xxx4321 » 20/6/2010, 17:37

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chociaż już teraz sam nie wiem co robić. Brać ten motocykl z pewnego źródła czy szukać czegoś innego niewiadomego do końca pochodzenia, z tym że lepszego na pierwsze moto. Jak w ogóle sądzicie opłaca się go kupić za 13 tyś, 2007 rok, sprowadzony ze stanów, z małym przebiegiem, w stanie "wsiadać i jechać". Amerykańska wersja różni się czymś od europejskiej czy to tylko kwestia nazwy? Aha i czy na prawdę nie da się nauczyć jeździć bez wywrotki czy przetarcia? :wink:
xxx4321
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/6/2010, 15:24

Postprzez WilczekNSR » 20/6/2010, 19:57

Da siÄ™... Ale ... To jestr trudne. Crash Pady. Sa jeszcze:D
Suzuki - Same Sztuki
WilczekNSR
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20/6/2010, 13:16
Lokalizacja: Okolice Krakowa.

Postprzez madcap » 21/6/2010, 07:17

xxx4321 napisał(a):Brać ten motocykl z pewnego źródła czy szukać czegoś innego niewiadomego do końca pochodzenia, z tym że lepszego na pierwsze moto. Jak w ogóle sądzicie opłaca się go kupić za 13 tyś, 2007 rok, sprowadzony ze stanów, z małym przebiegiem, w stanie "wsiadać i jechać". Amerykańska wersja różni się czymś od europejskiej czy to tylko kwestia nazwy? Aha i czy na prawdę nie da się nauczyć jeździć bez wywrotki czy przetarcia? :wink:


1. jeśli to pewne źródło i co za tym idzie pewne moto to brać
2. 13kzet, 2007, stan wsiadać i jechać - wątpliwe, trzeba dokładnie sprawdzić moto, lepiej wydać 100-200 zł, w ASO a się nie martwić potem
3. wersje amerykańskie różnią się od europejskich, przednie światło świeci na wprost, u nas jest wymagany skos, tylne światła mają inną barwę
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez warmplace » 21/6/2010, 08:33

Z tego co wiem, to ten motocykl to nie jest najgorszy wybór na 1wszy motocykl. Możee nie jest tez najlepszym motocyklem, ale sądze, że jak masz łeb na karku to dasz rade. Poza tym pewne źródło to duuuży plus w kwestii kupna używanego moto. To, że zadajesz takie pytanie to już dobrze o Tobie świadczy:)

PS.
Sorry za offtopa, ale kumpel sprzedawał w ten łikend na giełdzie we wro tl1000R i przyszedł 17 letni synek z ojcem. Oczywiscie synek bez prawka;) "Tatusiu podoba mi się, kupmy go"... no i gdyby mój kumpel ich nie "przepędził" to... ech szkoda gadać.
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Przemo_rene » 21/6/2010, 14:35

:shock: .... :roll: - który to już raz o tym co na pierwsze moto...i nie wazne o co się pytają ...i tak odpowiedzi te same polecą. Niech ktoś wreszcie skleci jakiś dobry artykuł tutaj i przyklei czcionką 24 na głównej...

co do tlry... :shock: :shock: :roll: :roll:
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości




na górê