Zobacz wątek - Motocykle o pojemności 250 cm3 zarejestrowane na A1 !
NAS Analytics TAG

Motocykle o pojemności 250 cm3 zarejestrowane na A1 !

Przepisy, prawo
_________

Motocykle o pojemności 250 cm3 zarejestrowane na A1 !

Postprzez Qba. » 14/6/2010, 09:49

Tak jak w temacie , interesuje mnie to jakie czekają mnie konsekwencje jeżeli posiadam kat. A1 i jeżdżę na motorze o pojemności 250 cm3 zarejestrowany na kat. A1 w przypadku zatrzymania przez drogówkę. Pytam się ,ponieważ na allegro wiele jest takich motocykli choćby Kawasaki Ninja 250R. I tak myśle nad kupnem tego motocykla , ponieważ było by to po pierwsze bardziej ekonomiczne od takiej NSR oraz nie musiał bym zmieniać motocykla po zrobieniu prawa jazdy na kat. A.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi !
Pozdrawiam Qba.
Avatar użytkownika
Qba.
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 8/6/2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków


Postprzez pkwiat03 » 14/6/2010, 10:57

Mniej nieprzyjemne konsekwencje - mandat za jazde bez uprawnien, zabranie dowodu i pewnie jakas kara

Bardzo nieprzyjemne konsekwencje - w przypadku jakiegokolwiek wypadku czy stluczki ty jako osoba jadaca bez uprawnien na moto jestes winny. Obciazaja cie kosztami naprawy uszkodzen i odszkodowan dla ofiar wypadku. Ubezpieczenie nie dziala bo jedziesz czyms co jest nielegalne i nie masz na to uprawnien. Czyli masz kupe dlugow i byc moze idziesz do pierdla. Przemysl czy ci sie to oplaca.
"Superoptymista - ktos kto na cmentarzu zamiast krzyzy widzi same plusy" ;)
pkwiat03
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/11/2007, 17:41
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Qba. » 14/6/2010, 11:33

No tak rozumiem , tylko po co ludzie takie motory rejestrujÄ… na motocykle do 125 cm3 ?!
Avatar użytkownika
Qba.
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 8/6/2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Qba. » 14/6/2010, 11:50

Pytam się , ponieważ kiedyś przeglądając sobie z nudów portal aukcyjny zauważyłem ciekawą ofertę motocykla , który podałem wcześniej i bardzo zaciekawiła mnie ta sytuacja. Motocykl 250 cm3 a zarejestrowany na 125 ? To tak samo można powiedzieć , że Ci którzy rejestrują 125 na 50 to jeżdżą nimi nie legalnie tak ? Wytłumaczcie mi to bo ja tego za Cho***e nie rozumiem.

Tutaj podaje link do tej aukcji.
http://allegro.pl/item1057190015_kawasa ... o_cbr.html
Avatar użytkownika
Qba.
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 8/6/2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez madcap » 14/6/2010, 14:17

pan_wiewiorka napisał(a):
pkwiat03 napisał(a):w przypadku jakiegokolwiek wypadku czy stluczki ty jako osoba jadaca bez uprawnien na moto jestes winny.

Nie jest to prawdą, było o tym w innym temacie.

jak zwykle prawda jest pośrodku
inaczej jest traktowany brak jakichkolwiek uprawnień a inaczej odpowiednich uprawnień - A1 pświadcza, że znasz przepisy ruchu drogowego, ponieważ zdałeś egzaminpaństwowy ze znajomości przepisów ruchu drogowego
co do zaniżonej pojemności, to jak opisano powyżej, nadto jeśli sprawa z jakiegoś powodu trafi do sądu, to może również sę nawinąć na kolejny zarzut dotyczący poświadczenia nieprawdy (jesli prokurator będzie złośliwy)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Trener » 14/6/2010, 14:50

pan_wiewiorka napisał(a): Jak nie masz prawka na A, to dostaniesz mandat za jazdę bez uprawnień. W takim wypadku również laweta.


panie wiewiórko on ma uprawnienia , nie ma tylko odpowiedniej kategorii dostanie więc tylko mandat za brak kategorii i zależy na kogo trafi ale raczej napewno jedzie dalej .


pkwiat03 napisał(a):Bardzo nieprzyjemne konsekwencje - w przypadku jakiegokolwiek wypadku czy stluczki ty jako osoba jadaca bez uprawnien na moto jestes winny. Obciazaja cie kosztami naprawy uszkodzen i odszkodowan dla ofiar wypadku. Ubezpieczenie nie dziala bo jedziesz czyms co jest nielegalne i nie masz na to uprawnien. Czyli masz kupe dlugow i byc moze idziesz do pierdla. Przemysl czy ci sie to oplaca.


to co jest wpisane w dowodzie jest "święte" i dopóki policjant nie stwierdzi że dane w DR są nieprawidłowe i nie zabierze mu DR jezdzi legalnie . A co do jazdy bez wymaganej kategorii to OC jeśli je ma działa i firma wypłaci odszkodowanie ale pozniej może zażądać od niego zwrotu kasy .
Oczywiście nie pochwalam takiego mataczenia pojemnością w DR choć osobiście nie interesuje mnie kto jak kombinuje :D
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Qba. » 14/6/2010, 14:55

Dobrze, dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Pomyślę jeszcze nad tą sprawą ale jestem bardziej zakupu 125 cm3. Po prostu rozważałem kupno tego motocykla , poniewż starczył by mi on na 4 może 5 sezonów myślę.

Serdecznie pozdrawiam Qba.
Avatar użytkownika
Qba.
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 8/6/2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Czester » 15/6/2010, 06:32

Trener dobrze prawi, polać mu! ;)

A tak na marginesie Qba to nie myśl sobie, ze 250-ka wystarczy Ci na 4-5 sezonów bo już po pierwszym stwierdzisz, że to "nie jedzie" i będziesz rozglądał się za czymś mocniejszym.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Qba. » 15/6/2010, 19:39

No wiem , że zawsze człowiek chcę więcej , tylko nie zawsze są na to pieniądze i o to mi właśnie chodzi :(
Avatar użytkownika
Qba.
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 8/6/2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Raczek_6 » 15/6/2010, 21:54

Poszukaj CBR 125 w 4T i malowaniu Repsola :-)
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Czester » 15/6/2010, 23:35

Co mu z CBR jak to na prawdę nie jedzie? Jeśli 125 to już lepiej NSR i nie mówcie proszę o kosztach eksploatacji i serwisowania bo za przyjemności trzeba płacić.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez madcap » 16/6/2010, 06:44

taka myśl drobna - dygresja
jak człowiek zaczyna na codzień dojeżdżać do pracy/szkoły, to nagle uświadamia sobie, że wcale nie zależy mu na literku
wręcz przeciwnie, przy codziennych kosztach eksploatacji dochodzi do wniosku, że 250-600 to max pojemności i to im mniej tym lepiej, bo spalanie mniejsze a litr zupki kosztuje, oleju też nieco mniej w silniku, itd...
przecież na skrzyżowaniu i tak wystartuje przed katamaranami
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Trener » 16/6/2010, 20:40

pan_wiewiorka napisał(a):
Trener napisał(a):panie wiewiórko on ma uprawnienia , nie ma tylko odpowiedniej kategorii dostanie więc tylko mandat za brak kategorii i zależy na kogo trafi ale raczej napewno jedzie dalej .

Wynika z tego, że mając B niepotrzebnie wydałem siano i straciłem czas na A.



panie wiewiórka bardzo dobrze , że masz kat. A . Ci którzy jeżdzą bez odpowiedniej kategorii są łagodniej traktowani niż ci co wogóle prawka nie mają . Zobacz taryfikator mandatów.

Jednakże jak jedziesz bez odpowiedniej kategorii to policjant wypisze ci mandat za brak odpowiedniej kategorii , jakbyś wogóle nie miał prawka to nie jedziesz dalej + nieprzyjemne konsekwencje . Tym się to różni .

A co do celowości robienia kat. A to w razie wypadku jeśli masz OC a nie masz kategorii odpowiedniej to firma owszem wypłaci ale zażąda zwrotu kasy i dlatego we własnym interesie należy prowadzić taki pojazd na który ma się kategorię :D

o to mi chodziło :D
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Czester » 16/6/2010, 20:54

Tu znowu muszę powiedzieć, że Trener ma całkowitą rację. Mogę przytoczyć własny przykład gdzie skończyło się na mandacie a ja pojechałem dalej. Nadmienię, że mam B a nie mam A. Gdybym nie miał prawka wcale to na 100% nie pojechałbym dalej i zapłaciłbym 500 a nie 300 plus koszty lawety oraz parkingu policyjnego. Na tym właśnie polega ta różnica.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez madcap » 16/6/2010, 21:10

nadmeniam, że pan wiewiórka został dziś uświadomiony w ciągu dnia
ha
klarowałem mu jak krowie na rogi na sb
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez rossavu » 17/6/2010, 07:57

pan_wiewiorka napisał(a):Kuuuurdeeee, ja to wsio wiem/rozumiem. Tylko napisaliście to tak, że generalnie robię sobie prawko na hulajnogę i śmigać mogę cięgnikiem siodłowym z naczepą ;)


dziendobry

Jesli masz kat B i smigasz motocyklem (kat A) to wiadomo - nizsza kategoria, dostaniesz to 300zl i na razie! Ale troszke inna sytuacja gdy masz tylko kat A i jedziesz np autobusem czy TIRem :twisted:
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez madcap » 17/6/2010, 09:33

a co to ma do rzeczy
wysokość mandatu za brak danej kategorii jest stała i wynosi 300 zybli
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Qba. » 17/6/2010, 16:52

Raczek_6 napisał(a):Poszukaj CBR 125 w 4T i malowaniu Repsola :-)


I tak właśnie chyba zrobię. Tylko jedna myśl mnie cały czas gnębi. Mianowicie czy nie będę na tym motorku wyglądał jak na rowerze ?
Avatar użytkownika
Qba.
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 8/6/2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez D748SPS » 17/6/2010, 17:10

no niestety on jest mały, wąski...
Z BenzynÄ… We Krwi ;)
Avatar użytkownika
D748SPS
Świeżak
 
Posty: 479
Dołączył(a): 11/6/2010, 20:04
Lokalizacja: ok. Jarocina

Postprzez Qba. » 18/6/2010, 07:30

No właśnie ale pociesza mnie jedna rzecz, a mianowicie , że dźwięk ma przybliżony do motocykli o wyższej pojemności :D
Avatar użytkownika
Qba.
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 8/6/2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê