Zobacz wątek - ER - 5 na początek - które kupić?
NAS Analytics TAG

ER - 5 na początek - które kupić?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

ER - 5 na początek - które kupić?

Postprzez euro » 12/6/2010, 00:16

Od 4 lat jeżdżę szczęśliwie samochodem ale to nudne jest.... A od zawsze w jakiś sposób motory mnie pociągały, więc stwierdziłem że taki sposób przemieszczania może być całkiem ciekawy. Co więc zrobiłem?

Zakupiłem "motocyklistę doskonałego". Dokładnie przestudiowałem.
Zapisałem się na kurs i już jestem w połowie.... Prawko to kwestia czasu...

Przewertowałem setki stron na forum i ze świętej trujcy cb500, gs500 i er5.... wybrałem er5, bo ładna i fajna i żonie się podoba. Czytałem opinie i jak to normalnie bywa są podzielone jak o wszystkim... Hamulec do poprawienia ale to nie problem, szczególnie że to motor na co dzień a nie na tor.

Generalnie już jestem na 100% zdecydowany na kawkę...

wertując allegro w poszukiwaniu ciekawych egzemplarzy wyszperałem takie dwie pozycje. Cena taka sama. Ale

http://www.allegro.pl/item1076670276_pi ... _er_5.html
w warszawie, jest mi blisko, serwis kawki blisko, i szybciej znajdÄ™ kogoÅ› kto doradzi w kwestii motoru.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1984401
ponad 300km od warszawy, daleko od serwisu kawki, ciężko znaleźć kogoś kto mógłby obejrzeć motor, ale kolorystyki mi bardzo odpowiada. nawet bardzo bardzo. przebieg 10kkm mniejszy niż czarny, ale chyba przedni błotniczek pęknięty tak na oko mi się wydaje.

Może znalazł by się ktoś z Leszna życzliwy pomóc w oględzinach? albo generalnie z okolic "Koźmin Wielkopolski"?

Motor i tak ma iść potem do kawy na serwis aby do sezonu przygotować ale głupio tak kupić grata za pierwszym podejściem.

Pozdrawiam Serdecznie
Maciej
Avatar użytkownika
euro
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11/6/2010, 23:58


Postprzez shadow493 » 12/6/2010, 09:58

Witaj.

Sam też poszukuję Er 5 na pierwsze moto. Popatrz sobie na roczniki tych moto. 7 lat różnicy to dosyć sporo. Masz jakichś kolegów, znajomych, kuzynów ,którzy znają się na moto? Zabierz ich nawet 4 i obejrzyjcie go dokładnie. Ten z 2004 roku ładnie się prezentuje.
Tak, błotnik jest pęknięty, ale to może oznaczać zwykłe zadrapanie, a może coś gorszego. Dlatego warto zabrać ze sobą kogoś kto się zna.

Poszukaj sobie artykułu "Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego motoru", tam masz dużo porad co i jak.
Pozdrawiam i szerokości życzę.
Może kiedyś się spotkamy na jakimś zlocie.
Kuba
Forum Kawasaki Er 5 (otwórz link)
Avatar użytkownika
shadow493
Świeżak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 10/1/2009, 23:17


Postprzez arktan » 12/6/2010, 10:23

arktan
Bywalec
 
Posty: 630
Dołączył(a): 31/8/2008, 18:30
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez Kamusial » 12/6/2010, 10:36

w temacie: "dojazdy na uczelnie..." wypisałem też całkiem pokaźną listę rzeczy które robię przed kupnem i przejażdżką po moto.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez rossavu » 12/6/2010, 11:08

Drugi moto ma oryginalne malowanie i naklejke, zegary tez oryginal (czesto przy glebie strzelaja i zakupuja nowe - czarne).

Musisz wziasc mechanika/motocykliste, ktory lata na tym sprzecie i ogladnac prace silnika etc.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez bryk77 » 12/6/2010, 19:51

Ta pierwsza Kawa jest już jakiś czas na allegro. Malowanie nie jest raczej oryginalne.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez euro » 12/6/2010, 22:35

Czyli czarna raczej po jakimÅ› incydencie przemalowana tak?

A żółte były tak oryginalnie malowane.
Generalnie widzę że raczej lepsze opinie o żółtej kawie sią. Myślicie że przebieg mocno kręcony ? Bo podobno wszystko na allegro było kręcone.

Błotniki są dostępne z włókna i tylko lakierek dopasować i była by bajka?
głowa już wiecie jaka.... Takiego kanarka bym chciał tylko żeby emocje nie poniosły...
Avatar użytkownika
euro
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11/6/2010, 23:58

Postprzez Kamusial » 12/6/2010, 23:43

wejdź sobie na bikepics / polska jazda / grafika w googlach i pobaw się w "znajdź różnicę".

Dzwoniłeś do gościa w ogóle?
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez euro » 13/6/2010, 00:53

Kurde...

Ściemniło się trochę ale co tam... Pobawiłem się i widzę że naklejki w innych miejscach i kilka innych szczegółów w czarnym nie gra. Migacze jakieś takie inne. Kolor felg to chyba dowolność. Nie wiem jeszcze czy zdjęcia które porównywałem są zdjęciami oryginałów....

Żółta w sumie gra ale ma chyba dołożony stelaż pod kufer.

Różnice mogą też wynikać z różnicy w ich wieku, były lifty pomiędzy 97-04...

Nie jestem ekspertem więc oświećcie jak pominąłem istotne szczegóły...

Miałem dzisiaj dzwonić ale.... Okazało się że mój 4-dniowy wyjazd zagraniczny, który miał zamknąć mój motocyklowy budżet, stoi pod znakiem zapytania... :( co oznacza braki w kasie około 2.5k...... Fuck...
Jutro mam nadziej że wyjaśni się wszystko....

Tymczasem szukam potencjalnych chętnych na eskapadę , warszawa - koźmin wielkopolski, wymagane obeznanie z motorami i znajomość podstaw mechaniki...

Ewentualny wyjazd samochodem z klimÄ… :)
Avatar użytkownika
euro
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11/6/2010, 23:58

Postprzez holender1912 » 13/6/2010, 19:49

Jak masz mozliwosc to bierz jaknajmlodszego. Te mlodsze roczniki o wiele lepiej sie prezentuja (lifting w 2001), a od 2005 maja wydech z nierdzewki.
Yamaha TDR125 --> Suzuki GS500F --> Suzuki SV650S
holender1912
Świeżak
 
Posty: 111
Dołączył(a): 27/9/2009, 20:47
Lokalizacja: Poznan

Postprzez euro » 13/6/2010, 21:47

No to już.....
Dzwoniłem i jutro wieczorem będą fotki. Ale jest jedno ale..... Wyjeżdżam za granice na 5 dni :D:D:D

Pogadam, może Żonka wstawi link do zdjęć jak mnie nie będzię to wyrazicie swoje opinie na temat owej maszyny...

Kanarek "żółta kawka" - co sądzicie o cenie? Dla przypomnienia:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1984401

Cały czas szukam ewentualnych chętnych z wawy lub z poznania. generalnie im bliżej kawy tym lepiej. Żeby ktoś obejrzał i ocenił. Jak coś to baczek się przytankuje w motorku jak takowym ktoś przyjedzie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
euro
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11/6/2010, 23:58

Postprzez euro » 22/6/2010, 21:42

Po dalekich wojażach powróciłem do kraju z anginą, już lepiej się czuje i wracam do poszukiwań. Gość od żółtek kawki olał temat. jeśli wysłanie do mnie zdjęć trwa ponad 2 tygodnie i jeszcze się nie udało to nie wiem kiedy udało by mi się dokonać zakupu :P. A szkoda bo malowanie interesujące...

A tymczasem namierzyłem takie er5 w oświęcimiu.

http://www.allegro.pl/item1089107917_ka ... kazja.html

Dziwie mnie trochę malowanie bo z tego co sprawdzałem to chyba nie było takiego koloru. Co o tym myślicie?

Zobaczę jak się sprawy potoczą może w weekent 3 lipca będę w okolicach kraka to bym oblukał. Zna ktoś dobre serwisy kawki w krakowie?
Avatar użytkownika
euro
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11/6/2010, 23:58



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê