Zobacz wÄ…tek - Moto z niemiec, co i jak?
NAS Analytics TAG

Moto z niemiec, co i jak?

Przepisy, prawo
_________

Moto z niemiec, co i jak?

Postprzez nightracer » 7/6/2010, 23:07

Witam mam zamiar kupić moto sprowadzone z niemiec. Moto jest obecnie w komisie w moim mieście. Jakie powinny być do takiego motorka dokumenty? Gdzie bedę musiał latać żeby go zarejestrować?
Avatar użytkownika
nightracer
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1/5/2009, 11:09
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Czester » 8/6/2010, 00:45

Dokumenty to dwa briefy - mały i duży. Są to dwa zielone dokumenty, jeden wielkości naszego dowodu rejestracyjnego a drugi formatu A4, do tego faktura VAT-marża wystawiona przez komis oraz kopia umowy kupna-sprzedaży zawartej z Niemcem.


A teraz co masz robić:

1. Tłumaczenia dokumentów
2. Badania techniczne
4. Opłata recyklingowa (jeśli się mylę to poprawić)
5. Wydział Komunikacji
6. Ubezpieczalnia
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez Raczek_6 » 8/6/2010, 22:34

Przy motocyklach nie ma opłaty recyklingowej.

Do wydziału komunikacji w miejscowości w której jesteś zameldowany lub w mieście powiatowym, na stronach starostwa powiatowego powinieneś się dowiedzieć.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Biggie » 18/6/2010, 17:46

Prosze tutaj masz wszystko wyjaśnione krok po kroku co masz zrobić, jeżeli sprowadziłeś motor z Niemiec.

http://www.scigacz.pl/Przerejestrowanie ... ,7536.html
Biggie
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12/6/2010, 17:16
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Shakin » 27/8/2010, 20:09

Witam,

planuję zakup motocykla w Niemczech. Motocykl posiada aktualny TUV, więc tam porusza się chyba normalnie (nie rozeznaję się w ich prawie).

Sytuacja wygląda następująco - chciałbym jechać po motocykl i wrócić nim na kołach. W przypadku samochodu wszystko jest w sumie proste, kupuję żółte tablice rejestracyjne i jadę. Ale co w przypadku motocykla? Nie mogę wrócić na jego tablicach bo z tego co wiem będą zdelegalizowane (oderwą naklejkę w urzędzie), więc Niemiec musi wziąć blachę. Czy są jakieś tablice w stylu tych żółtych tylko że dla moto? Czy może raczej nie ma możliwości wrócić legalnie na kołach?

A jeżeli cos pogmatwałem to przepraszam i proszę o sprostowanie.

Pozdrawiam
Shakin
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 16/8/2007, 08:35
Lokalizacja: Lubań

Postprzez Artur_ » 27/8/2010, 21:38

Tutaj masz opis rejestracji mojego motocykla (otwórz link). Różnica zdaje się będzie taka, że musisz wykupić tablice tymczasowe i ubezpieczenie.
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Shakin » 27/8/2010, 22:02

Ok, dzięki.

Ale właśnie o to chodzi, czy są te tablice (zółte bądź czerwone), ale dla moto. Bo do samochodu to ja moge i przez internet nawet zamówić..
Shakin
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 16/8/2007, 08:35
Lokalizacja: Lubań



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê