Zobacz wÄ…tek - Prawko, motor i obawy mile widziana dyskusja
NAS Analytics TAG

Prawko, motor i obawy mile widziana dyskusja

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Prawko, motor i obawy mile widziana dyskusja

Postprzez Leiurus » 5/6/2010, 17:55

Witam.

Mam 22 lata, obecnie studiuje w Olsztynie, prawko zrobilem na auto, mam juz je od 4 lat. Dzis zaluje ze nie zrobilem przy okazji kat. A bo wyszloby mi to ok 300zl za ( w przypadku wyrabiania razem z kat. B - taniej ). Dzis dzwonilem do instruktora, u ktorego robilem kat. B. Powiedzial ze 700zl a normalnie 800zl.

Przejechalem sie ostatnio z tylu z gosciem, ktorego poprosilem na pokazie na Kortowie, na Kortowiadze w Olsztynie tego roku. Przewiozl mnie, nie wiem nawet ile bo mial rozlany licznik. Poczulem adrenaline... zapragnalem motoru, dzis jeszcze bardziej. Ale mam pewne obawy...

Bardzo podoba mi sie Suzuki Bandit. Najpierw jednak chcialbym zrobic prawko a pozniej dopiero kupywac motor... powiedzcie mi co nieco czy jest on odpowiedni dla mnie jako pierwszy motor. Druga sprawa, odnosze obawy i cos mnie hamuje przed zdecydowaniem sie na 100 % na kat. A a mianowicie:

Uwielbiam adrenaline, wiatr we wlosach a raczej ( w kasku ) tez polubie. Wiadomo ze motory maja swoj urok, mam tez juz jadowite zwierzaki, skorpiony, ptaszniki, weze ( na razie dusiciele ) teraz zapragnalem motoru.... ale co jezeli dajmy na to jedziecie nawe 100 km/h i wybiega Wam na droge pies, kot, lis i dzik ? Bo to mnie najbardziej przeraza, co wtedy ? moze pytanie wyda Wam sie dziwne i smieszne dla mnie jest ono jak najbardzije uzasadnione. Mam juz taki odruch przy aucie ze cisne, cisne jest 150km/h badz wiecej i zwalniam bo wlacza mi sie '' a moze cos wyjedzie ? '' , '' a moze cos wybiegnie ? '' i noga na hamule i jest 100km/h nawet gdy mam pusta prosta droge.

Bardzo prosze o pomoc i wyrazenie Waszego zdania na ten temat...Czekam z niecierpliwoscia.

Pozdrawiam. Wojtek.

P.S. W profilu mam ze jestem z Goldapi ale obecnie studiuje i siedze na codzien w Olsztynie.
Leiurus
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/6/2010, 20:24
Lokalizacja: Gołdap


Postprzez C-bool » 5/6/2010, 18:12

Jakby tak wszyscy myśleli, że zaraz coś na pewno wybiegnie na drogę, to by nikt nie wsiadał na moto.. Zdarzają się takie rzeczy, ale to trzeba przewidywać takie sytuacje, np. nie dzidować na wiosce, gdzie drób biega po drodze; wiesz, że może Ci wybiec taki mały yeah-bunny burek, więc jedziesz tyle, żeby jakby co zdążyć się zatrzymać. Na trasie też może Ci coś wybiec i nie ma na to sposobu.. a jednak wszyscy normalnie jeżdżą nie myśląc nad takimi rzeczami.

Ja osobiście, jakbym tak myślał, że coś mi wybiegnie na droge, puszka mi wymusi pierwszeństwo, itd. to bym w ogóle nie jeździł nawet autem, pieszo też bym nie chodził, żeby mnie nikt na pasach nie przejechał...
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Trener » 5/6/2010, 18:19

Kupuj i jezdzij .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Leiurus » 5/6/2010, 18:26

Hehehehe no w sumie masz racje :) No dobrze a powiedzcie mi czy Suzuki Bandit 600 to dobry motor jak na pierwszego i na pocztek ? Teraz siedze i caly czas o nich czytam. Motocykle typu ( o ile tak mozna powiedziec ? ) " naked " bardziej mi sie podobaja przynajmniej na ta chwile. :) A teraz ogladam filmiki Bandziora na youtube, ma troszke mocy :) Ale to pewnie pikus przy niektorych. No i z 8 tyÅ› trzeba na Niego uzbierac ? Jak Wy sobie radzicie z tym ? Jak zarobiliscie na pierwszy motocykl i ile czasu minelo od tego zanim sie zdecydowaliscie na do do momentu jak go mieliscie ? :)
Leiurus
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/6/2010, 20:24
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez andrzej551 » 5/6/2010, 20:07

jakie masz doswiadczenie z motocyklami jeżeli zadne to radził bym zaczac od suzuki gs500 lub hondy cb500
Avatar użytkownika
andrzej551
Bywalec
 
Posty: 691
Dołączył(a): 23/5/2009, 16:08
Lokalizacja: starachowice

Postprzez Leiurus » 6/6/2010, 08:25

Bardziej z tych 2 co wymieniles podoba mi sie suzuki gs500 nawet do bandita 600 troche podobny :)
A dlaczego nie bandit ? :) Czy rozni sie on tak bardzo od gs500 ?
Leiurus
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/6/2010, 20:24
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez Vergon » 6/6/2010, 08:33

Różni sie wagą, mocą i poręcznością. Wszystkimi trzema dość znacznie.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Leiurus » 6/6/2010, 09:14

Uwazacie ze bandzior jest za mocny jak na poczatek ?
Leiurus
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/6/2010, 20:24
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez Nal » 6/6/2010, 10:09

bandzior nie jest nerwową maszyną, jeżeli potrafisz siebie kontrolować i znasz granicę to powinno być ok
możesz zacząć od czegoś lżejszego jak kolega radzi, grunt by się obeznać ze sprzętem a po sezonie czy dwóch przesiąść się na coś innego
co do zwierząt na drodze większość da się przewidzieć, np widząc samotnego psa na poboczu zwalniam i nie ryzykuje, a swoją drogą kiedyś heblowałem przed wiewiórką jak zaczęła tańczyć na drodze od lewej do prawej :)
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa

Postprzez lonewolf » 6/6/2010, 10:18

bandit chodzi jak syf wg mnie i już bym nigdy nie brał. No chyba że na wtrysku Ci chodzi, to spoko. Hornetkę bym wybrał np, ale raczej nie na pierwsze moto. Jak masz obawy to nie jeździj, ale jak wsiądziesz to o obawach zapomnisz ;)
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez Raczek_6 » 6/6/2010, 13:04

Jak chcesz Bandita to napisz ile masz kasy.
Osobiście polecam przynajmniej od 2002 roku, na porządnych oponach.

Dalej dla mnie jest to ciężka krowa (podobnie jak Polonez wśród puszek).

Za to jak masz sensowne opony to trochę lepiej się prowadzi w zakrętach.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Materialmord » 6/6/2010, 13:17

Nie masz jaj gościu, a na pewno nie myślisz. Na motocyklu jest to jednak wymagane, więc nie popełniaj hara kiri i nie kupuj.
Materialmord
Świeżak
 
Posty: 159
Dołączył(a): 21/4/2010, 15:56

Postprzez Leiurus » 6/6/2010, 15:18

"Gościu" jak masz pisac takie odpowiedzi to najlepiej wcale sie nie udzielaj. Nic nie wnosisz do tego tematu. Jezeli myslisz ze z samymi jajami bez rozwagi, ostroznosci itp. bedziesz dlugo cieszyl sie frajda jaka sprawia jazda na motorze to moge sie tylko o Ciebie pomodlic zebys dozyl wieku sredniego.

Skoro mam obawy to je wyrazam, skoro chce wiedziec jak inni do tego podchodza to pytam. Jezeli to jest dla CIebie niejasne badz zbyt skomplikowane i jestes " gościem ", ktory urodzil sie z przeswiadczeniem ze czlowiek rodzi sie madrzejszy i wiecej wie w tym momencie nizeli czlowiek, ktory umiera albo do wszystkiego dochodzi to znajdz sobie inny temat albo zajmij sie czyms bardziej pozytecznym.

Raczek:
Na razie to poczatki, jeszcze kasy nie mam na motor ale powoli zbieram. Chcialbym wlasnie Suzuki Bandit 600 na poczatek. Dlaczego porownales starsze roczniki do puszki ( poloneza ) ? tak zle sie je prowadzi ??
Leiurus
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/6/2010, 20:24
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez adam_tomasz » 6/6/2010, 16:20

moim zadniem zdecydowanie za wczesnie zaczales ta dyskusje...

najlpierw skoncz kurs, i spytaj sie instruktora (jezeli jest w miare ogarnietym w tym temacie) jak Ci tak naprawde idzie... i jakie moto by Ci proponowal na poczatek... a nie zaczynasz dyskusje ze kiedys chcialbys...

wiec albo sprobuj i zapisz sie na kurs, potem mozna porozmawiac... albo poczytaj rozne tematy, artykuly, pojezdzij ze znajomymi jako plecak

bo takie teoretyzowanie jest g... warte
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez lonewolf » 7/6/2010, 10:40

Leiurus napisał(a):"Raczek:
Na razie to poczatki, jeszcze kasy nie mam na motor ale powoli zbieram. Chcialbym wlasnie Suzuki Bandit 600 na poczatek. Dlaczego porownales starsze roczniki do puszki ( poloneza ) ? tak zle sie je prowadzi ??


Bandit jest ciężki, wywrotny, średnio prowadzi się w zakrętach przy szybkiej jeździe (w porównaniu do super sportów) no i te silniki pracują tak jakby się miały rozlecieć (ale to ponoć bardzo dobra konstrukcja, choć stara jeśli mówimy o modelach gaźnikowych). B6 akurat nie miałem, ale miałem B12. Dwa razy bym glebę zaliczył na trawniku jak mi tyłek zarzuciło. Ten motor ciężko potem podtrzymać nogą. Przemyśl sprawę na spokojnie...
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez Qbol » 8/6/2010, 11:35

Powiem ci tak. Jestem całkiem zielony. Pierwszy raz jechałem na transalpie w ubiegłym roku z pasażerem(właścicielem). Drugi raz jechałem z pasażerem(właścicielem) i trzema kuframi w kopnym piachu i ogarnąłem. 2 razy na bok na postoju go położyłem bo niestety zadziałały odruchy z roweru(a to ma się nijak do moto).
Teraz mam starą honde która jest niższa, troszkę lżejsza i jeździ mi się o niebo lepiej.
Jedyna jej wadą jest moc której jest za dużo dla mnie(na teraz). A to tylko 60KM.
Qbol
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/6/2010, 08:40

Postprzez Leiurus » 9/6/2010, 08:17

Powiem Wam szczerze ze Wasze posty zmuszaja mnie do zastanawiania sie nad tym banditem bo jezeli rzeczywiscie sie go ciezko prowadzi i jezeli jest duzo mocniejszy niz gs 500 to lepiej to rozwazyc i wziac cos lzejszego i o mniejszej mocy na poczatek zeby sie nie zabic.

Alternatywa jezeli sie nie upre na tego bandita to:

suzuki gs 500
kawasaki er 5

Dajcie cos jeszcze z nakedow w miare lekkiego i niezbyt mocnego. Przyznam ze ten bandit 600 mnie korci ale na poczatek roznie z Nim moze byc, nie wiem czy mam ochote ryzykowac no chyba ze na prawde bym Nim wolno jezdzil i sporo zeby sie wyrobic ... ale jezeli nie bandit to te 2 powyzej. Co jeszcze w tej klasie ? ;) Wszelkie moto z duzymi owiewkami odpadaja chce cos takiego '' golego '' :P
Leiurus
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/6/2010, 20:24
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez Radziol » 9/6/2010, 08:59

honda cb 500
Avatar użytkownika
Radziol
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2/7/2009, 17:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez adam_tomasz » 9/6/2010, 12:53

ewentualnie suzi bandit 400 ale moze byc problem z czesciami, musialbys zobaczyc co i jak
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Sorbinian » 9/6/2010, 13:47

Cały ten temat to takie pitu pitu, dobrze mówią ci ci co mówią abyś jeździł i zarazem ci co mówią abyś odpuścił.

Chciałbyś ale sam nie wiesz, boisz się i szukasz odpowiedzi, którą tylko ty znasz, a chcesz zwalić odpowiedzialność na innych:) To tak jakbyś chciał sobie zrobić tatuaż i pytał przechodniów co i gdzie by najlepiej wyglądało. Każdy kto ma przemyślane dziary powie Ci że skoro się tak zastanawiasz co i gdzie to znaczy że jeszcze nie przyszedł na to czas.

Zacznij od kursu tak jak Ci ludzie dobrze radzą, potem będziesz myślał nad motocyklem. Będzie prawko zdane, to masz temat Co na pierwszy Motocykl gdzie takie maszyny jak gs 500, cb 500, er5 są dobrze omówione.

A teraz przydatna lektura, bo z racji tego że pytasz na forum to raczej nie masz doświadczonych kumpli którzy rozważnie doradza. Chociaż słysząc to co często kumple doradzają to się za głowę łapię.


Lista motocykli które się nie nadają:
http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl,najgorsze,pomysly,12324.html (otwórz link)


Do tego jak wybrać pierwszy motocykl:

http://www.scigacz.pl/Jak,wybrac,pierwszy,motocykl,270.html (otwórz link)

i jeszcze coÅ›:

http://www.scigacz.pl/Jak,rozsadnie,kupic,pierwszy,motocykl,248.html (otwórz link)


Pozdrawiam i życzę rozważnej decyzji:)
Sorbinian
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 5/4/2008, 09:30

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê