Zobacz wątek - Motocykl turystyczny, najlepszy strój w długie trasy
NAS Analytics TAG

Motocykl turystyczny, najlepszy strój w długie trasy

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Motocykl turystyczny, najlepszy strój w długie trasy

Postprzez Bartek21 » 29/5/2010, 12:32

Witam chciałbym się poradzić Was w sprawie wyboru stroju. Dotychczas jeździłem na motorach typowo sportowych korzystając z takiej kurtki:

http://www.defender.net.pl/product-pol- ... NIC-2.html

Jednak jak wszyscy wiecie nie jest to rozwiązanie wygodne i o ile na krótką trasę się nadaje to w przypadku jazdy turystycznej nie wyobrażam sobie siedzenia w tym. Dlatego też prosiłbym was o rady co najlepiej kupić do jazdy turystycznej (długie trasy). Chodzi mi o kompletny strój (w chwili obecnej po wypadku zostały mi jedynie rękawice i buty w stanie nadającym się do użytku).
Bartek21
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8/2/2009, 13:43
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Koval135 » 30/5/2010, 12:30

Kup se gacie i kurtke w tekstylu,koniecznie z mozliwoscia osobnego wypiecia membrany i podpinki.W gorace dni nawet wentylacja nie wydyli jak membrany nie mozesz wypiac.Jak do turystyki to zwróc uwage na ilosc kieszeni,paskow do regulacji,wentylacje,wygode..
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa


Postprzez Kris2k » 30/5/2010, 14:56

I sprawdzaj czy protektory maja spelnione normy czy tylko sa byle jakie. Najgorsze sa protektory plecow, wiec wymienic taki na cos mocnego i spelniajacego wyzsze standardy, np. Knox.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez t_racer_ » 1/6/2010, 21:16

Koniecznie dopisz do listy "najlepszego przyjaciela każdego motocyklisty", czyli deszczak. Kurtka z membraną fajna sprawa, jak masz gdzie kurtkę później wysuszyć i nie jedziesz w deszczu dłużej niż godzinę. Jeśli przytrafi Ci się dalszy wyjazd z gorszą pogodą, to ubieranie mokrej kurtki, nawet mimo membrany i podpinki do przyjemności nie należy. Warto do kompletu nabyć pokrowce p.deszczowe na buty i rękawice, nawet najlepsze potrafią się poddać po kilkuset kilometrach jazdy w deszczu.
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez Koval135 » 2/6/2010, 16:35

Ja nie narzekam na moja membrane bo po ponad 200 km w sporym deszczu w srodku dalej bylo cieplo,sucho i przyjemnie,a mam komplet spodnie i kurtala za ok 1500 zeta wiec raczej srednia pólka.Najbardziej wkurwiajace jest jak przemakja mi rekawice i woda z kałuz wlewa sie do buta,wiec jezeli kupisz kurtale z dobra membrana to dokup ochraniacze na buty i rekawice przeciwdeszczoew.
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê