Zobacz wÄ…tek - dylemat w wyborze 600tki
NAS Analytics TAG

dylemat w wyborze 600tki

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

dylemat w wyborze 600tki

Postprzez Soulfixer » 24/5/2010, 19:23

Witam

mam maly bol i zawrot glowy bo nie wiem na co sie zdecydowac :)
myslalem o:

suzuki gsr 600 - podobaja mi sie jego zegary, ale wyglad jakos nie do konca do mnie przemawia i wydaje mi sie jakos taki optycznie maly :P no i te ploty o tych ramach co niby pekaja... ale fajny silnik lobuza :P

kawasaki er 6f - wyglad mi sie podoba... ale to juz troche mniejsza moc niz w przypadku suzuki gsr 600... ale w sumie jest tez owiewka i moze sluzyc troche za tekiego turystyka wiec nie glupi :P no i fajny sportowy wyglad...ale chyba u nas w Polsce ten model nie cieszy sie zbytnia popularnoscia??? a moze sie myle???

kawasaki Z 750 - przyznm sie ze najbardziej sklaniam sie do zakupu tej maszynki... fajny silnik, fajnu wygladzik... a czy ktos moze z Was ma doswiadczenie jak sie smiga na tej maszynie z "plecaczkiem" ??? plecaczek ma w miare jakis komfort jazdy??? i daloby sie nim pojechac w troche dalsza rase a nie tylko po miescie??? no i ni ma owiewki :P

Yamaha FZ8 - podobnie pochodze do neigo jak do poprzednika... tez silnik lonuza... tylko jego wyglad troche taki bardziej klasyczny, ale chyba kawasaki Z 750 ma bardziej agresywniejszy wyglad...

Yamaha SXJ 6Diversion F - ogolnie jezeli chodzi o wyglad to bardzo fajny sportowy... pelna owiewka... moze byc jako taki turystyk... calkiem calkiem maszynka tylko szkoda ze silnik ma niecale 80 konikow... gdyby mai l100 kucykow to pewnie nie wahalbym sie...


ogolnie podpowiedzcie mi co wybrac...

wiadomo ze o gyustach czyli wygladzie sie nei dyskutuje bo kazdemu co inneogo ma prawo sie podobac ale jestem ciekaw waszej opinii...

ktory z tych motocykli bedzie dobry do jazdy z "plecaczkiem" do smigania po miescie jak i troszke dalej poza nim???

jak tez wyglada sprawa awaryjnosci itp...

bede badzo wdzieczny za wasza pomoc i opinii oraz doswiadczenie :)

Pozdrawiam
Soulfixer
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 6/3/2010, 14:23
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez xede » 24/5/2010, 20:55

jako posiadacz z750 09 to powiem Ci ze plecaczek z tylu nie jest rozpieszczany :)
siedzenie nie jest do konca super wygodne ale ogolnie daje rade, zawsze mozna dac do firmy ktore robia przerobki siedzen :) moc w zupelni wystarczajaca, mozna poszalec, mozesz jeszcze zerknac na honde hornet, tez ladny, agresywny no i ma to sto kucy
xede
Świeżak
 
Posty: 370
Dołączył(a): 3/10/2009, 12:35
Lokalizacja: łódź


Postprzez Kamusial » 24/5/2010, 23:02

A może coś więcej o sobie- doświadczenie, umiejętności, gabaryty, wiek, czy poza miastem planujesz wycieczki na setki czy tysiące kilometrów? Rozumiem, że tylko nówka i charakterystyka optyczna szosowo-turystyczny ze wskazaniem na lekki sport?
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez Przemo_rene » 25/5/2010, 09:11

Jak ma mieć 100KM (udokumentowane a nie naści lat temu w fabryce...), ma być dobre do turystyki z plecaczkiem (tysiące kilometrów z moją dziewczyną i ona chce nadal jeszcze) Ma mieć nietuzinkowy design to może coś starszego konstrukcyjnie ale za mniejszą kasę a sprawdzone i po WSZYSTKICH potrzebnych wymianach, tak, że 15tyś km. przelatasz tylko zmieniając olej? ZZR 600 E http://www.allegro.pl/item1051159848_ka ... nikat.html
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez dar3k » 25/5/2010, 11:39

to Twoje ZZR pasuje do motocykli które Soulfixer wymienił, jak pieść do oka. Pod względem estetyki oczywiście.

Do autora:
wszystkie wymienione przez Ciebie moto są fajne na miasto, nie spodziewaj się, że plecaczek po kilkudziesięciu/ kilkuset kilometrach będzie zachwycony ;)
Fz8 ze wzgledu na silnik powinna być najbardziej elastyczna a co za tym idzie wygodniejsza do jazdy w trasie, SXJ 6Diversion moim zdaniem będzie najwygodniejsza dla plecaczka (nie jeździłem wiec nie wiem na pewno).
Poza tym kupujesz nowe, idź do salonów poproś o jazde próbną i wybierz co się najbardziej podoba i jest najwygodniejsze :)
dar3k
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 14/2/2010, 18:44
Lokalizacja: krk

Postprzez Soulfixer » 27/5/2010, 04:51

doswiadczenie jest :P...co do gabarytow to 183cm wzrostu i90 kg... nie szukam typowego sporta tylko bardziej motocykla szosowo - turystycznego, nakeda z zacieciem sportowym... co do wycieczek za miasto to nie beda to 1 000 km a raczej setki... wiem ze najlepiej wybrac to oc sie podoba, ale to nie takie proste :)...nie mialbym takiego dylematu gdyby ta diversion f yamaha miala troche mocniejszy silnik wtedy pewnie zdecydowalbym sie na nia... a tak sa watpliwosci ;) a niechcialbym wladowac kasy w sprzet zeby "zaraz" narzekac ze moglby meic chociaz ciut wiecej mocy :P... dlatego mysle tez o kawasaki z 750 i FZ8 bo chyba nie jest to glupie rozwiazanie??? a znajduje ie w moim zasiegu cenowym... a moze ktos moglby wypowiedziec sie z posiadaczy XJ6 Diversion, ablo XJ6 jak sprawuje sie ten sprzet, komfort jazdy, awaryjnosc etc... oraz jacys uzytkownicy kawy Z 750... i yamahy FZ6 S2 N bo pewnie tych ktorzy juz smigali na FZ8 ni ma :P... ogolnie pomyslalbym o fazerku FZ8, ale wyglad Fazerow w ogole mnie nei rusza i dla mnie sa poprostu brzydkie... a co sadzicie jeszcze ewentualnie o Hondzie Hornet ???
Soulfixer
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 6/3/2010, 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez skidmarks » 27/5/2010, 10:55

Zdecydowałbym się na FZ8 - tegoroczną nowość.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê