Zobacz wÄ…tek - Czarna lista nieuczciwych sprzedajÄ…cych
NAS Analytics TAG

Czarna lista nieuczciwych sprzedajÄ…cych

O wszystkim
_________

Czarna lista nieuczciwych sprzedajÄ…cych

Postprzez Vergon » 17/5/2010, 21:14

Do napisania tej propozycji skłoniło mnie kure**wo na jakie non stop nacinamy sie szukając sprzętów. A to w domu okazuje sie, ze rama jest peknieta, spawana, moto zostawia 2 slady itp. Kazdy ma oczy i widzi co kupuje na miejscu, ale to nie tlumaczy postepowania sprzedających.
Szale goryczy przelał ostatni post w dziale "Motocykle z ogłoszeń - tych motocykli UNIKAJCIE!!! ".
Super-moto ze spawanÄ… ramÄ… i ten bezczelny opis aukcji!

Moja propozycja jest natępująca. Co sadzicie na ten temat, zeby powstała czarna lista nieuczciwych sprzedających, handlujących niejednokrotnie jeżdżącym nieszczesciem? Może o byc osobny temat bądź edytowany post.
W obecnej sytuacji linki z aukcji wygasną po jakims czasie a frajer jeden z drugim dalej bedzie pędził złomy wciskając kit.

Wystarczyłaby lista, mogą to być nicki z serwisów aukcyjnych, nazwy firm i komisów, która byłaby systematycznie uzupełniana. Jak bedzie ulozona alfabetycznie na pewno bedzie przejrzyściej.
Moze i to dodatkowa robota dla adminów, ale myśle że warto.

Co sÄ…dzicie na ten temat?
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez madcap » 17/5/2010, 21:58

pomysł dobry, dorzuciłbym jeszcze miejscowość
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez mar111cin » 17/5/2010, 22:16

no ale już jak sam zauważyłeś jest temat "tych motocykli unikajcie" tak że to powinno wystarczyć.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Vergon » 17/5/2010, 22:37

mar111cin napisał(a):no ale już jak sam zauważyłeś jest temat "tych motocykli unikajcie" tak że to powinno wystarczyć.


Zgadza sie, ale po 1sze czesto umieszczany jest sam link bez opisu, ktory niebawem wygasa, po 2gie handlarze czesto mają po kilkanaście sprzetow na sprzedaż być moze podobnej jakości i o podobnej przeszłości a po 3cie moim zdaniem powinno sie unikac przede wszystkim nieuczciwych SPRZEDAJĄCYCH a co dopiero za tym idzie ich motocykli.
Handlarz wciskający czesto tykającą bombe powinien byc z miejsca skreslony jako partner do robienia interesów. Jak dla mnie to, ze wsrod 20 ładnych sprzetów, ktore ma u siebie 1 sztuka to świadomie wciskany szrot, jest wystarczającym argumentem, żeby umieścić go na czarnej liście i omijać szerokim łukiem.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gba4 » 17/5/2010, 22:41

No cóż, mogę być pierwszy.

Marekmoto11 z Nowogardu
http://allegro.pl/item1031040622_yamaha ... rower.html

Sprzedaje trupy, akurat w tym modelu kupił tłok za 20 zł, nowe plastiki i inne
wszystko mozna sprawdzic po aukcjach.
XL 125 Varadero
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29

Postprzez Hamulec » 18/5/2010, 11:07

Czarna lista - jak najbardziej, i to tłustymi literami ( tu regulamin powinien na to zezwalać ) wysmarowana, żeby było dobrze wiadać oszusta, potencjalnego morderce. Takich list nigdy za dużo, trzeba wytepiać takich ludzi z rynku. Być może, taka informacja uchroni choć jednego użytkownika przed .......... , to już będzie sukces.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez miki1406 » 18/5/2010, 11:20

Jestem za, pod warunkiem, że przed walnięciem takiego potencjalnego oszusta mamy 100% pewności, że wali ściemę, albo moto jest niepewne... Mnie koledzy z gsxf.pl wywalili zanim zdążyłem sprawę sprostować, a nie było żadnej ściemy ani kręcenia w moim ogłoszeniu... Sprawę jakoś wyjaśniłem, ale myśle, że i tak będe uchodził tam za krętacza... Zresztą nie dziwie się, choć moja oferta była uczciwa...

Poprostu pojawia się solidny w 100% pewny dowód (np. ktoś widział i potwierdza dwuślad, szczepana czy co tam jeszcze) i wtedy na czarną listę... Dodatkowo można dorobić specjalny podpis w lewej ramce np krętacz czy coś
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez madcap » 18/5/2010, 13:46

tylko jak miki zweryfikować, czy ktoś widział
bo samo napisanie, że widziałem nadal jest małomiarodajne
bo jakieś dodatkowe zdjęcie dopiero byłoby dowodem...
tylko że żaden handlarz nie zgodzi się na dodatkowe zdjęcia moto o którym wie, że jest trefne....
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez adamRS » 18/5/2010, 13:52

Bardzo dobry pomysł jestem za! :)
Avatar użytkownika
adamRS
Świeżak
 
Posty: 486
Dołączył(a): 6/2/2010, 17:12
Lokalizacja: Wieluń/Poznań

Postprzez Trener » 18/5/2010, 15:39

mar111cin napisał(a):no ale już jak sam zauważyłeś jest temat "tych motocykli unikajcie" tak że to powinno wystarczyć.


teraz można dołączyć jeszcze tych sprzedających unikajcie i podawać np. nick takiego sprzedającego a allegro i miejscowość .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Vergon » 19/5/2010, 22:19

madcap_72 napisał(a):tylko jak miki zweryfikować, czy ktoś widział


Mysle, ze mimo to pomysl by sie spisał. Jakos nie potrafie sobie wyobrazic dlaczego ktos bez powodu mialby wymyslac bajki na temat motocykli widzianych tylko w necie.
Temat pewnie nie bedzie oblegany 100 postami dziennie i pewnie trafiac tam beda tylko osoby z pianą w pysku po nawinięciu setek kilometrow i zmarnowanym czasie.
Na tej samej zasadzie mało miarodajny powinien byc temat o motocyklach z ogłoszen a jednak mysle, ze niejednej osobie zaoszczedził nerwów.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê