Zobacz wątek - Od motocyklistów, dla motocyklistów. Zobacz efekty:)
NAS Analytics TAG

Od motocyklistów, dla motocyklistów. Zobacz efekty:)

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Od motocyklistów, dla motocyklistów. Zobacz efekty:)

Postprzez JÄ™drzej TraczyÅ„ski » 15/2/2010, 13:16

Witam wszystkich:)

Jesteśmy grupą motocyklistów, którzy postanowili zrobić coś dla wszystkich maniaków podróży swoimi ukochanymi jednośladami.
Ponad rok temu pojawił się pomysł stworzenia internetowej bazy całego turystycznego, i nie tylko, motocyklowego świata. I oto efekt naszej pracy:
http://where2moto.com
Właśnie uruchomiliśmy serwis i jesteśmy bardzo ciekawi czy spodoba się on innym motocyklistom. Mamy jeszcze wiele pomysłów na dodatkowe funkcjonalności, jednak jest to działalność nonprofit więc póki co pracujemy po godzinach:) Nie zmienia to faktu, że oczekujemy krytyki tego co obecnie jest prezentowane.
Jeżeli tylko interesują was podróże motocyklowe, zwiedzanie w siodle, lub po prostu dobra knajpa motocyklowa, wejdźcie, sprawdźcie i napiszcie proszę co myślicie:)

Pozdrawiam serdecznie:)
PS. Przepraszam za delikatny spamik:-p
Jędrzej Traczyński | | moto inspiracje | http://where2moto.com
Jędrzej Traczyński
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/2/2010, 12:59


Postprzez petit0078 » 20/3/2010, 10:31

dobra stronka takich wlasnie brakuje dla milosnikow podrozy
petit0078
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8/1/2010, 16:58
Lokalizacja: kurowo kolonia


Zmiany na where2moto

Postprzez JÄ™drzej TraczyÅ„ski » 20/3/2010, 13:06

Hejka:)

Dzięki za ciepłe słowa:)
Stronkę nadal ulepszamy, pojawiło się wiele głosów odnośnie braku intuicyjności menu, więc postanowiliśmy to zmienić. Dodatkowo prace przyspieszyła opinia z motocykla:
http://blog.where2moto.com/
Po weekendzie powinno być widać zmiany w menu oraz podstronach, szczególnie profilu z którego nie jesteśmy zadowoleni.
Pojawi się także nowa funkcja, kilometrówka:)
W wielkim skrócie, będzie to ranking tego kto ile lata:D

Pozdrowionka
ekipa w2m
http://where2moto.com
Jędrzej Traczyński
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/2/2010, 12:59

Postprzez InSiDe » 20/3/2010, 15:49

Ja rozumiem, że ta strona to wynik jakiegoÅ› niespeÅ‚nionego marketingowca ale kto Wam podsunÄ…Å‚ pomysÅ‚, żeby takie projekty zaczynać „globalnie”? Nie jesteÅ›cie w żaden sposób atrakcyjni dla amerykanów, nie sÄ…dzÄ™ nawet by promocja Waszej strony wyszÅ‚a poza nasz kraj w jakiÅ› konkretny, nieincydentalny sposób.

To zaÅ› sprawia, jak widzicie, że i „lokalne spoÅ‚ecznoÅ›ci” które zachÄ™cacie sÄ… zniechÄ™cone. Trzeba byÅ‚o (w sumie, to jeszcze jest do zrobienia) zamiast „where2moto.com” zacząć od „gdziezmoto.pl” i skupić siÄ™ na Polsce. I w ten sposób, niczym Allegro, gdy już bÄ™dziecie mieli uznanÄ… pozycjÄ™ na rodzimym rynku (a ta pozycja to przede wszystkim odzew ludzi korzystajÄ…cych z serwisu) niejako naturalnie rozszerzycie swojÄ… dziaÅ‚alność na kraje oÅ›cienne. Zatrudnicie kogoÅ› znajÄ…cego jÄ™zyk i wejdziecie z pompÄ… na inny grunt.

Jak mówi stare przysÅ‚owie: „Gdzie z motykÄ… na sÅ‚oÅ„ce?”.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez JÄ™drzej TraczyÅ„ski » 23/3/2010, 00:01

Myślę że dość pochopnie wysunąłeś swoje wnioski...

Po pierwsze nikt nie promuje strony "globalnie" i przez najbliższy czas, przynajmniej póki następują zmiany i rozwój nie ma zamiaru.

Po drugie nazwa "gdziezmoto" nie podoba nam się i uważam że jest mniej chwytliwa (wiem wiem.. to tylko sugestia i można by wymyśleć coś innego, ale na tą chwilę ani wcześniej lepsze opcje nie padły)

Po trzecie przygotowujemy się pod kątem wyjścia poza nasz kraj i uważamy że domena w zagranicznej nazwie to nic złego (allegro to nazwa włoska i jakoś Ci nie przeszkadza) a będzie później lepiej rozpoznawalna i przyjaźniejsza dla ludzi mówiących różnymi językami.

Po czwarte, lokalne społeczności,jak widać, wcale nie są zniechęcone. Wypowiedzi na nasz temat są bardzo pochlebne z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy za nie wszystkim:) Daje nam to energię do działania.

Po piąte, jeżeli tak bardzo Cię to boli możesz wchodzić przez http://where2moto.pl :) też działa:)

W każdym razie dziękuję bardzo za głos krytyki, jest to na razie druga taka opinia w tym temacie. Myślę jednak że chyba biorąc pod uwagę fakty nie zostały popełnione błędy w naszych założeniach...

Jeżeli znajdą się jednak też inne osoby zniesmaczone anglojęzyczną nazwą serwisu i domeną com napiszcie o tym proszę, będzie to dla nas sygnał o popełnionym błędzie.

Pozdrowionka
w2m team:)
Jędrzej Traczyński
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/2/2010, 12:59

Postprzez leff » 23/3/2010, 09:32

pomysl dla mnie super, ale popracujcie nad silnikiem

http://where2moto.com/places/nearby?pla ... 0&service=

Ri Ebro nie jest 132 km od Warszawy poza tym daje 150 km zasiegu a wyrzuca mi Kleszczow z odlegloscia 162,3
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez InSiDe » 24/3/2010, 14:30

JÄ™drzeju, nie pretendujÄ™ do miana żadnego autorytetu i choć mój post mógÅ‚ wydać siÄ™ napaÅ›ciÄ… — nie byÅ‚ niÄ… w żadnej mierze. Nie jest moim celem zdyskredytowanie Waszej dziaÅ‚alnoÅ›ci, wyrażam jedynie swoje spostrzeżenia.

Masz racjÄ™ mówiÄ…c, że „Allegro” jest sÅ‚owem wÅ‚oskim. Jednakże jÄ™zyk wÅ‚oski, tak samo jak esperanto, nic nikomu nie mówi. DokÅ‚adnie odwrotnie niż jÄ™zyk angielski który nie bez powodu nazywany jest „współczesnÄ… Å‚acinÄ…”. Nie przekonasz mnie — i wierzÄ™, że nie to byÅ‚o Twoim celem — że nazwÄ™ „where2moto” traktowaliÅ›cie stricte fonetycznie jej znaczeniem dodajÄ…c jedynie pieprzyku dla dociekliwych. Do tego jeszcze owe „2” majÄ…ce zastÄ…pić „to” które jest spotykane tylko i wyÅ‚Ä…cznie w jÄ™zyku amerykaÅ„skim (bo nawet nie brytyjskim).

Kolejną rzeczą jest domena funkcjonalna pierwszego stopnia a nie drugiego, zwana potocznie narodową. Wszystko powyższe sprawia jednoznacznie, pierwsze wrażenie. Oto będę miał do czynienia z projektem globalnym a nie regionalnym. Dopasowanym do potrzeb ogółu świata a nie Polski w której żyję. Dają mi to jasno do zrozumienia już samą nazwą strony.

Wbrew temu co zdarzyÅ‚o mi siÄ™ sÅ‚yszeć od domorosÅ‚ych znawców pozycjonowania stron i tym podobnych zagadnieÅ„, wybór nazwy strony ma kluczowe znaczenie dla jej rozpoznawalnoÅ›ci. Nie znaczy to, że nazwa „where2moto” nie jest w stanie zapewnić Wam powodzenia. Uważam jednak, że bliższa nam — Polakom — nazwa domeny skuteczniej przyciÄ…gnęłaby wiÄ™kszÄ… ich rzeszÄ™.

ZresztÄ…, zauważyÅ‚eÅ› pewnie, że udzielasz siÄ™ na forum serwisu który nazywa siÄ™ „scigacz.pl” a nie „litrebike.com”.

I tu wracamy do sedna o którym nie chciałem pisać.

Bo ja mam caÅ‚kowitÄ… Å›wiadomość, że „Polska” jest bardzo wÄ…tpliwym polem do zarobku. MaÅ‚o który serwis dziaÅ‚ajÄ…cy na podobnych zasadach jak Wasz ma szansÄ™ stać siÄ™ rentownym. I nie jestem zaskoczony, że Wasze „od motocyklistów dla motocyklistów” zaczęło siÄ™ od biznesplanu a nie pasji jednego czÅ‚owieka. WierzÄ™ w Polskich fotografików, programistów i muzyków którzy stajÄ… siÄ™ rozpoznawalni na arenie miÄ™dzynarodowej. Dlaczego miaÅ‚bym Wam tego odmawiać? Nie zamierzam, niemniej troszkÄ™ niekonsekwencja zwraca mojÄ… uwagÄ™.

Dla tych którym nie chce się czytać powyższego, zreasumuję:

Gdybym chciał zarobić na takim projekcie, zrobiłbym angielskojęzyczną aplikację dla iPhona. Problem z tym, że takie już mają i z całkiem pokaźną bazą. Więc trochę się spóźniliście.
Gdybym chciał zrobić to z pasji i co najwyżej do tego nie dokładać, zainteresowałbym swoich rodaków chowając pod łóżko plany o dominacji nad światem. Wtedy miałbym szanse, że może jakieś rodzime serwisy zechcą wrzucić tu reklamy i koszty mi się zwrócą.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez JÄ™drzej TraczyÅ„ski » 30/3/2010, 09:47

Witam:)

Generalnie Twój punkt widzenia może być słuszny... masz rację nazwa where2moto to nie tylko fonetyka, aczkolwiek w pewien sposób określa ona tematykę strony na która ktoś ma zamiar wejść. I zgadza się, patrzyliśmy pod kątem tego że prędzej czy później strona będzie w innym języku i staraliśmy się przewidzieć tego konsekwencje, czy się uda? jeszcze nie wiem:-p Ale na pewno nie wynikało to z chęci "dominowania nad światem" :-p

Inna rzecz która bardzo mnie zabolaÅ‚a to: "I nie jestem zaskoczony, że Wasze „od motocyklistów dla motocyklistów” zaczęło siÄ™ od biznesplanu a nie pasji jednego czÅ‚owieka." Jakże krzywdzÄ…ce zdanie... a zarazem nie prawdziwe. Where2moto narodziÅ‚o siÄ™ w mojej gÅ‚owie dawno dawno temu (no może nie tak dawno.. ale ze 3-4 lata bÄ™dÄ…) i tylko przypadek sprawiÅ‚ że kumpel motocyklista i informatyk, zechciaÅ‚ spojrzeć przychylnie na moje pomysÅ‚y podczas bilarda:) napisaÅ‚em na kartce A4 podstawy i opis systemu a on powiedziaÅ‚ że to zrobi i tyle:) ResztÄ™ historii i mutacji serwisu można już byÅ‚o zobaczyć na zmieniajÄ…cej siÄ™ stronie (tak btw. niebawem znowu zmiany:-p).
Czy mamy biznes plan? Nie... Czy mamy pomysły w jaki sposób można by na where2moto zarobić? Tak! Jednak są to tylko pomysły, i to niekonwencjonalne:) Zauważ że nie ma u Nas nigdzie żadnego banera, żadnej reklamy... Nie dzieje się tak bez przyczyny.. po prostu ich nie chcemy, bo sami wiemy jak to ludzi denerwuje a bardziej zależy nam na sukcesie (w tym przypadku rzeszy ludzi którym serwis się podoba i go użytkują) niż na mniej lub bardziej wymiernych zyskach...

Pozdrowionka
w2m team:)
Jędrzej Traczyński
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/2/2010, 12:59

Postprzez JÄ™drzej TraczyÅ„ski » 22/4/2010, 13:02

Witam wszystkich

Po nazbieraniu ogromnej ilości sugestii z Waszej strony oraz po artykule na nasz temat w MOTOCYKLU, rozpoczęliśmy pracę nad bardziej przyjazną dla użytkowników wersją http://where2moto.com
Dziś wprowadziliśmy w życie nową wersję serwisu, nie tylko zmienił się interfejs ale także postaraliśmy się uruchomić jak najwięcej nowych funkcjonalności.
Jedną z nich jest kilometrówka. O co w niej chodzi? O ranking kto ile lata na swoim moto:) Każdy może pochwalić się swoimi wyprawami:) Wyjdzie z tego bardzo interesujący ranking i może wyłonią się poważni nawijacze kilometrów:)
Kolejne sprawy to ochrona prywatności dotycząca podawania swojej własnej lokalizacji, może być ona widoczna tylko dla znajomych lub dla nikogo, niebawem uruchomimy też automatyczne uzupełnianie punktów wyjazdowych i parametrów wyszukiwania w oparci o własną lokalizację.

Zapraszamy wszystkich serdecznie:)
Używajcie i oceniajcie:)

Pozdrowionka
w2m Team:)
Jędrzej Traczyński
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/2/2010, 12:59

Postprzez leff » 5/5/2010, 11:36

dalej zwalone wyszukiwanie .... wrzuca hiszpanie w promieniu 150 km od wawy ..........
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê