Zobacz wÄ…tek - Akrapovic w BMW F800 GS
NAS Analytics TAG

Akrapovic w BMW F800 GS

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Akrapovic w BMW F800 GS

Postprzez mr.piter » 11/4/2010, 15:36

Witam wszystkich, jestem nowy na forum...
Mam pytanie do forumowiczów. Posiadam GS-a 800 z tlumikiem Akrapovica. W momencie puszczenia manetki gazu, powstają strzały z tłumika. Czy jest to prawidłowość, czy muszę dokonywać jakiś napraw. Motocykl jest praktycznie nowy, 5000 km przebiegu.
Jestem początkujacym motocyklistą, dlatego bardzo proszę bardziej doswiadczonych kolegów o odpowiedź na pytanie...
pozdrawiam w tym smutnym dniu...
P.
----------------
BMW F800 GS
mr.piter
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/4/2010, 15:19
Lokalizacja: mazury zachodnie


Postprzez SQ » 11/4/2010, 16:25

W sportowej puszce to normalne. Powiem więcej pożądane i fajne.

Motocykl masz na wtrysku, więc nic regulować nie musisz. Przynajmniej, jeśli wymieniony masz tylko tłumik. Nie wiem czy silnik nie wymagałby strojenia po wymianie całego układu wydechowego, ale w takim motocyklu chyba nikt tego nie robi.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka


Postprzez mr.piter » 11/4/2010, 17:02

Dzieki za odpowiedź. Mi to oczywiscie pasuje, bo naprawdę to fajne...motocykl był sprawdzany przed zakupem, kupiłem go u dilera BMW...pozdrawiam
----------------
BMW F800 GS
mr.piter
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/4/2010, 15:19
Lokalizacja: mazury zachodnie

Postprzez Raczek_6 » 11/4/2010, 17:31

We wtryskowych motocyklach (niektórych) po zmianie tłumika (warto montować również wysoko przepustowy wkład filtra powietrza - BMC lub K&N) oraz wymagana jest zmiana mapy wtrysków i zapłonu lub zmiana ECU na odpowiednie (Ducati - modele na wtrysku z małym ECU, Aprilia RSV4, starsze Ducati i Aprilia wymagały zmiany EPROM-u na odpowiedni).
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê