Zobacz wątek - Pytania świeżaka
NAS Analytics TAG

Pytania świeżaka

O wszystkim
_________

Pytania świeżaka

Postprzez searme » 31/3/2010, 15:41

Witam,

To mój pierwszy post na Ścigacz.pl, dlatego z góry przepraszam za ewentualne gafy i strzały we własne kolano - starałem się zapoznać z regulaminem, ale latka lecą i szare komórki już nie tak sprawne jak kiedyś :)
Mam trzy proste pytania na które odpowiedzi nie znalazłem:
1. Czy krótkowzroczność w okolicach -7 dioptrii oznacza stałą konieczność badań okresowych po zrobieniu prawka kat. A? Jeśli tak, to jak często (wiem, wujek Google moim przyjacielem, ale jest w nim info tylko o kat. B)?
2. Czy jest sens kupić sobie dość podobno niezawodny i nieskomplikowany motocykl (Yamaha Virago 535) jeśli nie mam pojęcia o jego technikaliach? Na serwisowanie raczej mnie stać, motocykl zamierzam kupić po konsultacji z mechanikiem, pytanie czy to wystarczy żeby utrzymać maszynę w formie (mówimy o zakupie wirażki za poniżej 10 tys. PLN, czyli kilkunastoletniej)?
3. Jak radzicie sobie z zimowaniem motocykli na terenie/okolicach Warszawy? Są jakieś garaże, przechowalnie? Słyszałem że podobno niektóre serwisy mogą przezimować maszynę, ale nie wiem na ten temat nic więcej.

Przepraszam za moje ogólne nierozeznanie w temacie, ale od czegoś muszę zacząć i postaram się szybko wyrobić :)
Avatar użytkownika
searme
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31/3/2010, 15:21
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez SHVAYA » 31/3/2010, 15:57

1. wymagania lekarskie na podstawowe kategorie (A,B) sa chyba takie same
2. twoj wklad pracy w moto mozna ograniczyc do czyszczenia i smarowania lancucha (banalna robota) i dogladania czy wszystko jest ok (czy opony i klocki jeszcze sa, czy nic nie stuka itd.), reszte jak powierzysz serwisowi to i tak dosc rzadko go bedziesz odwiedzal
3. nie mieszkam w W-wie :)
Obrazek
Peugeot Vivacity -> '06 Kawasaki Ninja 250 :D:D:D
Avatar użytkownika
SHVAYA
Bywalec
 
Posty: 687
Dołączył(a): 23/11/2008, 19:52
Lokalizacja: Piła, Wlkp


Postprzez searme » 31/3/2010, 16:00

SHVAYA napisał(a):2. twoj wklad pracy w moto mozna ograniczyc do czyszczenia i smarowania lancucha (banalna robota)


Przy motorze z kardanem pewnie wyjÄ…tkowo banalna ;)
Avatar użytkownika
searme
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31/3/2010, 15:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez madcap » 31/3/2010, 16:10

ad 1
nie oznacza,
badania są dokładnie takie same
jak dobrze się zakręcisz, to nawet nie zobaczysz lekarza - część lekarzy współpracuje z OSK (więc tak bywa), wiem z autopsji - dałem pieniądze na badanie, lekarz ocenił zdrowie chyba na podstawie zdjęcia, więc jak masz zdjęcie bez bryli lub w soczewkach, to proponuję takie dołączyć do dokumentów składanych do OSK, które to potem trafią do WORD), jeśli dostaniesz kod pomiędzy 01.01 - 01.06 to walcz aby było 01.06

2. jest sens i bez podobno ;)

3. nie wiem - jak powyżej, z dala od w-wy
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez bast » 31/3/2010, 22:13

1. jak pojdziesz na badanie w kontaktach to nawet lekarz sie nie zorientuje ze masz wade i dostaniesz bezterminowo

2. motot to motor, kazdy ma cos co latwo samemu zrobic i cos czego lepiej samemu nie ruszac

3. ja trzymam u rodzicow w garazu. zawsze mozna popytac w srod znajowmych o garaz, a tez slyszalem ze niektore serwisy zimuja sprzety
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê