Zobacz wÄ…tek - BÅ‚Ä…d w wezwaniu
NAS Analytics TAG

BÅ‚Ä…d w wezwaniu

Przepisy, prawo
_________

BÅ‚Ä…d w wezwaniu

Postprzez Nargel » 30/3/2010, 22:51

Witam
Straż miejska cyknęła mi zdjęcie 83/50

I wzywają do wskazania kierowcy pojazdu z tym, że podali, że jechałem samochodem marki Mahindra a nie motocyklem, choć na zdjęciu jest oczywiście moto. Podana przez nich rejestracja się zgadza.


Zastanawiam siÄ™ czy to coÅ› zmienia??
Nargel
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/3/2010, 22:48


Postprzez Traperoso » 31/3/2010, 01:05

Tak zmienia, dane się nie zgadzają moga się pocałować w swój nic nie warty tyłek.

a tą straż miejską to bym wy** w *** (tak jak Cygan)
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez xede » 31/3/2010, 07:23

zeby nie bylo problemow mozesz isc wyjasnic sprawe ze nic sie nie zgadza ;)
xede
Świeżak
 
Posty: 370
Dołączył(a): 3/10/2009, 12:35
Lokalizacja: łódź

Postprzez Nargel » 31/3/2010, 09:54

Tylko zastanawiam czy jak pójdę to zmienią te dane i dalej będą chcieli mi wlepić 6 punktów i 220zł...
Nargel
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/3/2010, 22:48

Postprzez Trener » 31/3/2010, 11:56

Niedawno padł precedensowy wyrok . Otóż jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej tylko jesteś osobą prywatną nie masz obowiązku prowadzenia ewidencji osób , które jezdzą na Twoim sprzęcie . Więc do nczego się nie przyznawaj jakby co .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez siekson » 2/4/2010, 15:53

ms407 napisał(a):Niedawno padł precedensowy wyrok . Otóż jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej tylko jesteś osobą prywatną nie masz obowiązku prowadzenia ewidencji osób , które jezdzą na Twoim sprzęcie . Więc do nczego się nie przyznawaj jakby co .

Tylko, że w polskim prawie nie ma wyroków precedensowych i możesz sobie co najwyżej taki wyrok na gwoździu powiesić. Jest wprawdzie orzeczenie SN mówiące, że w razie niewskazania osoby, która prowadziła pojazd można ukarać właściciela grzywną tylko jeśli mówi "wiem kto to jechał ale nie powiem". Niemniej jednak sądy grodzkie nie podzielają tej opinii i skazują w takich przypadkach (nieuzasadnionego niewskazania) na kary grzywny (+ koszty sądowe). Tłumaczenie "nie wiem kto to jest, nie pamiętam" nie zwalnia z odpowiedzialności. Zaznaczę tylko że nie jest to kara mandatu a kara grzywny za nieudzielenie sądowi informacji do udzielania której jest się zobowiązanym. Zatem przyjdzie Ci zapłacić i mandat i grzywnę. Radzę wskazywać osoby żeby samemu nie płacić.

Właściwie to łatwiej od wskazania wymigać się w przypadku przedsiębiorstw bo tutaj sąd może uwierzyć, że jak w firmie jest 10 samochodów i nie jest prowadzony żaden rejestr osób nimi jeżdżących to właściciel może nie wiedzieć kto jechał w danej chwili.

A co do głównego pytania w temacie to błąd o jakim mówiłeś nie ma żadnego znaczenia.
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Traperoso » 2/4/2010, 19:39

Kurde szkoda, czasem, że nie ma w PL prawa jak w USA. Tam mandat, byłby poprostu nieważny. Zbyt elastyczne jest to nasze prawo.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości




na górê