Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Wymiana oleju w motocyklu - krok po...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Wymiana oleju w motocyklu - krok po...

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Wymiana oleju w motocyklu - krok po...

Postprzez Åšcigacz » 30/3/2010, 11:27

Dyskusja na temat: Wymiana oleju w motocyklu - krok po kroku
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Wymiana oleju w motocyklu - krok po kroku
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 11:27

Prostsze niż się wydawało. Zróbcie jeszcze poradniki o naciąganiu łańcucha i innych rzeczach, które się robi przy motorach.<br><hr>Tamerlan
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 11:37

"- jak postępować ze zużytym olejem" - z tego filmiku się tego nie dowiesz. Bo fakt, że oleju nie można po prostu wylać, jest powszechnie znany (miejmy nadzieję). Co mam zrobić ze starym olejem? Są jakieś stacje, które go przyjmują do utylizacji?

Ogólnie filmik w porządku, chociaż trochę lania wody było (po co tłumaczyć w jakim celu leje się olej do motocykla?).<br><hr>PinKee
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 12:55

A o posmarowaniu olejem uszczelki filtra nic nie powiedzieli??!! Poza tym moim skromnym zdaniem artykuł spóźniony o miesiąc. Mimo wszystko liczę na więcej takich fachowych porad. Pozdro dla motonitów<br><hr>Banditos
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 13:58

Komentatorzy napisał(a):"- jak postępować ze zużytym olejem" - z tego filmiku się tego nie dowiesz. Bo fakt, że oleju nie można po prostu wylać, jest powszechnie znany (miejmy nadzieję). Co mam zrobić ze starym olejem? Są jakieś stacje, które go przyjmują do utylizacji?

Ogólnie filmik w porządku, chociaż trochę lania wody było (po co tłumaczyć w jakim celu leje się olej do motocykla?).<br><hr>PinKee<br>
frytki se na nim usmaż..rece opadają<br><hr>michał
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 14:01

Komentatorzy napisał(a):Prostsze niż się wydawało. Zróbcie jeszcze poradniki o naciąganiu łańcucha i innych rzeczach, które się robi przy motorach.<br><hr>Tamerlan<br>
np. obróbka technologicza silnika wymiana panewek, łozyska wału etc pokazcie jak sie to robi bo juz wszystko rozebrałem tylko nie wiem jak złozyc<br><hr>majster
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 14:39

Komentatorzy napisał(a):"- jak postępować ze zużytym olejem" - z tego filmiku się tego nie dowiesz. Bo fakt, że oleju nie można po prostu wylać, jest powszechnie znany (miejmy nadzieję). Co mam zrobić ze starym olejem? Są jakieś stacje, które go przyjmują do utylizacji?

Ogólnie filmik w porządku, chociaż trochę lania wody było (po co tłumaczyć w jakim celu leje się olej do motocykla?).<br><hr>PinKee<br>
Komentatorzy napisał(a):frytki se na nim usmaż..rece opadają<br><hr>michał<br>
@michal
zdziwilbys sie jak wielu motocyklistow nie wie co z tym zrobic. ja tez, wiec nie pierdziel tylko mow! (obstawiam stacje benzynowa)<br><hr>crejzyferejzy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 16:48

Komentatorzy napisał(a):"- jak postępować ze zużytym olejem" - z tego filmiku się tego nie dowiesz. Bo fakt, że oleju nie można po prostu wylać, jest powszechnie znany (miejmy nadzieję). Co mam zrobić ze starym olejem? Są jakieś stacje, które go przyjmują do utylizacji?

Ogólnie filmik w porządku, chociaż trochę lania wody było (po co tłumaczyć w jakim celu leje się olej do motocykla?).<br><hr>PinKee<br>
Komentatorzy napisał(a):frytki se na nim usmaż..rece opadają<br><hr>michał<br>
ja obstawiam piekarnie<br><hr>ron
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 17:26

Komentatorzy napisał(a):"- jak postępować ze zużytym olejem" - z tego filmiku się tego nie dowiesz. Bo fakt, że oleju nie można po prostu wylać, jest powszechnie znany (miejmy nadzieję). Co mam zrobić ze starym olejem? Są jakieś stacje, które go przyjmują do utylizacji?

Ogólnie filmik w porządku, chociaż trochę lania wody było (po co tłumaczyć w jakim celu leje się olej do motocykla?).<br><hr>PinKee<br>
Komentatorzy napisał(a):frytki se na nim usmaż..rece opadają<br><hr>michał<br>
Komentatorzy napisał(a):@michal
zdziwilbys sie jak wielu motocyklistow nie wie co z tym zrobic. ja tez, wiec nie pierdziel tylko mow! (obstawiam stacje benzynowa)<br><hr>crejzyferejzy<br>
w każdym większym mieście jest punkt utylizacji odpadów.. Najczęściej są to prywatne firmy , które można bez większego problemu wyszukać w google. Ja bym poprostu pojechał do jakiegokolwiek mechanika i za przysłowiową flaszkę oddał bym mu olej a on go zutylizuje w firmie do tego przeznaczonej.. a dla leniwych z Krakowa <a href="http://www.zuop.com.pl" target="blank" class="link">http://www.zuop.com.pl</a>
<br><hr>Cukier
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 19:42

moja zwykła instrukcja do R6 05' mówi o wymianie oleju+filtra więcej niż ten materiał. Nie mówiąc już o manualu. Brak wspominki o posmarowaniu uczszelki filtra olejem jak już ktoś wspomniał, brak wspominki o lekkim rozgrzaniu motocykla i odczekaniu aż olej ścieknie, nie mówiać już że coś mało tego oleju jak na taką krowę, motocykl ZAWSZE powinno się przechylić w stronę spustu oleju a jest więcej niż pewne że jeszcze sporo się wtedy wyleje. Nawet gdy nie pisze o tym w manualu. Tym sposobem zawsze w mojej R6 wylewa mi się jeszcze pół szklanki oleju.<br><hr>wolski
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 19:58

Ważne: dokładnie obejrzeć zawartość filtra oleju - mosiężne opiłki mogą oznaczać zużycie panewek i konieczność poważnego remontu silnika.<br><hr>raper
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 20:11

A gdzie sprawdzenie poziomu oleju po uruchomieniu silnika?przeciez filtr sie napelni olejem i poziom spadnie o kilka ml!!!Lipa<br><hr>mechanix
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 20:12

Taka wizualizacja prac serwisowych to fajny pomysł, oby więcej takich. Tylko ciekawi mnie dlaczego filtr nie został zalany olejem przed montażem i po co ta mowa o dokręcaniu go kluczem dynamometrycznym przez "fachowców" skoro dokręcony został ręką.<br><hr>Sylwester
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 20:46

Fachowiec najpierw mówi o odpowiednim momencie dokręcenia filtra oleju a na koniec stwierdza że po dokręceniu ręką można uznać że jest dobrze! (dynanometr w ręku!).
Oczywiście uszczelki nie zwilża olejem bo i po co!
Po wymianie nie trzeba odpalić sprzęt i po chwili ponownie sprawdzić poziom bo poco? Pozdrawiam serwisantów!<br><hr>gucio0162
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 21:44

heh, przygotowania do sezonu? to wg autora niby kiedy ten sezon sie zaczyna jak juz trwa chyba od miesiaca? artykul totalnie spozniony. Nie mowiac juz o slabej stronie technicznej. Podstawa to rozgrzac silnik zeby olej byl zadki i lepiej splynal z silnika. Smarowanie uszczelki filtra oleju, itp...<br><hr>invidia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 21:50

Komentatorzy napisał(a):"- jak postępować ze zużytym olejem" - z tego filmiku się tego nie dowiesz. Bo fakt, że oleju nie można po prostu wylać, jest powszechnie znany (miejmy nadzieję). Co mam zrobić ze starym olejem? Są jakieś stacje, które go przyjmują do utylizacji?

Ogólnie filmik w porządku, chociaż trochę lania wody było (po co tłumaczyć w jakim celu leje się olej do motocykla?).<br><hr>PinKee<br>
Komentatorzy napisał(a):frytki se na nim usmaż..rece opadają<br><hr>michał<br>
Ręce opadają ???? to znaczy co zrobić, mądralo?<br><hr>bebop
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 22:53

Komentatorzy napisał(a):"- jak postępować ze zużytym olejem" - z tego filmiku się tego nie dowiesz. Bo fakt, że oleju nie można po prostu wylać, jest powszechnie znany (miejmy nadzieję). Co mam zrobić ze starym olejem? Są jakieś stacje, które go przyjmują do utylizacji?

Ogólnie filmik w porządku, chociaż trochę lania wody było (po co tłumaczyć w jakim celu leje się olej do motocykla?).<br><hr>PinKee<br>
Kiedyś płoty drewniane (dla tych co wiedzą to sztachety) się impregnowało :) sposób ekologiczny, nie wylewasz a i zmniejszasz niepotrzebną produkcję podobnych środków.<br><hr>bastek00
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2010, 23:59

Komentatorzy napisał(a):"- jak postępować ze zużytym olejem" - z tego filmiku się tego nie dowiesz. Bo fakt, że oleju nie można po prostu wylać, jest powszechnie znany (miejmy nadzieję). Co mam zrobić ze starym olejem? Są jakieś stacje, które go przyjmują do utylizacji?

Ogólnie filmik w porządku, chociaż trochę lania wody było (po co tłumaczyć w jakim celu leje się olej do motocykla?).<br><hr>PinKee<br>
Komentatorzy napisał(a):frytki se na nim usmaż..rece opadają<br><hr>michał<br>
Komentatorzy napisał(a):Ręce opadają ???? to znaczy co zrobić, mądralo?<br><hr>bebop<br>
a slyszales o piecu, ktory je wszystko? ;D<br><hr>uka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/3/2010, 06:43

Litl baj litl - krok po kroku<br><hr>Leon Benhaker
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/3/2010, 06:45

Komentatorzy napisał(a):Fachowiec najpierw mówi o odpowiednim momencie dokręcenia filtra oleju a na koniec stwierdza że po dokręceniu ręką można uznać że jest dobrze! (dynanometr w ręku!).
Oczywiście uszczelki nie zwilża olejem bo i po co!
Po wymianie nie trzeba odpalić sprzęt i po chwili ponownie sprawdzić poziom bo poco? Pozdrawiam serwisantów!<br><hr>gucio0162<br>
chyba nie zrozumiałeś :) mówił o dokręceniu dwóch różnych rzeczy<br><hr>men
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê