Zobacz wÄ…tek - Prawko z USA
NAS Analytics TAG

Prawko z USA

Przepisy, prawo
_________

Prawko z USA

Postprzez Hube » 7/2/2007, 11:49

Czołem,

To w sumie post do Policjantów lub osób znających prawo (czasem niestety się to wyklucza :lol: ) Don't take it personally...

Posiadam prawo jazdy A i B wydane w USA / Richmond, VA, ważne do 2009 roku. Polskie prawo jazdy niestety tylko z kategorią B. Jestem w trakcie kursu na polskie A :) ale pytam, czy mogę użytkować moto zgodnie z prawem na amerykańskim prawo jazdy?

Wedle mnie - nie, bo nie mamy podpisanej umowy z USA, ale pytam, bo niejednokrotnie byłem świadkiem legitymowania w Polsce obywateli USA, którzy nie posiadali międzynarodowego prawo jazdy i nie były nałożone na nich żadne kary (brak prawnych możliwości ściągnięcia należności???). Ciekawe, co zrobiłby policjant zatrzymując mnie - obywatela RP z prawo jazdy A i B z USA oraz z B z Polski?

Warto wspomnieć, że na prawo jazdy USA nie widać oznaczenia kategorii. Jest jedynie kod kreskowy do zeskanowania przez skaner w radiowozie i na ekranie wychodzą wszelakie info, z numerem buta i ostatnią wizytą o stomatologa włącznie.

Pozdrawiam
DL1000 -> Yamaha MT01 -> Hayabusa
Avatar użytkownika
Hube
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14/11/2006, 13:43
Lokalizacja: Poznań


Postprzez t_racer_ » 11/2/2007, 21:45

Na egzaminie poznałem motocyklistę który miał amerykański prawko i zdawał na polskie. Przez jakiś czas jeździł na amerykańskim i policjanci nigdy mu nic nie zrobli. Przeważnie bardziej i nteresowali się motocyklem i tym co im o nim opowiadał :D Lepiej nie jeździć w Polsce bez ważnej kategorii bo w przypadku stłuczki osoba bez uprawnień płaci za wszystko. Nikt nie pyta kto miał rację, bez kategorii pokrywasz koszty wszystkich zniszczeń.
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê