Zobacz wÄ…tek - Prawo jazdy na starych przepisach.
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy na starych przepisach.

Przepisy, prawo
_________

Prawo jazdy na starych przepisach.

Postprzez ByBoy » 28/3/2010, 20:10

Witam, z tego co wiem przepisy z nowymi kategoriami mają być wprowadzone w te wakacje. Pytanie brzmi: czy gdybym zapisał się teraz na kursy prawa jazdy kat. A, za około 3-4 miesiące przystąpił do egzaminu i nie daj Boże oblał przykładowo N-razy. Dajmy że zaliczyłbym egzamin dopiero pochmurnego stycznia - roku 2011. To wtedy podlegam pod nowe przepisy (dostaję kat. A2) czy nadal podlegam pod stare przepisy (kat. A) ?
Składak->Rower Górski->I cholera na tym chyba poprzestane :(
ByBoy
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 1/3/2008, 23:21


Re: Prawo jazdy na starych przepisach.

Postprzez grucha91 » 28/3/2010, 21:07

ByBoy napisał(a):Witam, z tego co wiem przepisy z nowymi kategoriami mają być wprowadzone w te wakacje. Pytanie brzmi: czy gdybym zapisał się teraz na kursy prawa jazdy kat. A, za około 3-4 miesiące przystąpił do egzaminu i nie daj Boże oblał przykładowo N-razy. Dajmy że zaliczyłbym egzamin dopiero pochmurnego stycznia - roku 2011. To wtedy podlegam pod nowe przepisy (dostaję kat. A2) czy nadal podlegam pod stare przepisy (kat. A) ?


a skąd masz informacje że wchodzą w wakacje?
podaj jakieś wiarygodne źródło informacji.

Jeżeli by te przepisy już weszły, TO jeżeli nie masz 24 lat porostu w okienku nie mógłbyś się zapisać na kolejny termin na kat. A. Jeżeli teraz byś się zapisał to za 3-4 msc mamy czerwiec-lipiec jak wszyscy wiedzą testy są ważne pół roku więc na styczeń były by nic nie warte. Dodatkowo życzę szczęścia by zdawać egzamin w styczniu (cholernie zimno by musiało być w tej kamizelce odblaskowej co dają Ci na egzaminie :D )
grucha91
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8/3/2010, 16:53
Lokalizacja: Lublin


Postprzez ByBoy » 28/3/2010, 21:17

Założyłem to wszystko teoretycznie. Bardziej interesuje mnie to czy zostanę potraktowany na starych przepisach jeśli zapiszę się na kursy przed zmianą przepisów czy przy wydawaniu będą mnie już obowiązywały nowe przepisy.
Składak->Rower Górski->I cholera na tym chyba poprzestane :(
ByBoy
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 1/3/2008, 23:21

Postprzez Drifte » 29/3/2010, 20:13

1. Nie weszły żadne nowe przepisy, więc przepisów OBOWIĄZUJĄCYCH nie nazywaj STARYMI, bo wg starych przepisów, to mogłeś kat B. robić od bodajże 16 lat. E lonk tajm a goł.

2. Nie wiem co Ci mam odpowiedzieć, bo przepisy, KTÓRE SĄ W PLANACH nie regulują kwestii kurs/egzamin. Na logikę: jeżeli masz za sobą kurs A to egzaminować Ciebie muszą z kat A a nie z A1,A2,A8,A666 itp itd. Kwestia tego, jak to będzie uregulowane. Na razie nie ma na ten temat żadnych ustaw, a przypominam, że nawet jak już ustawa wejdzie w życie, to żeby WORDy zaczęły robić " na nowych zasadach " musi jeszcze wyjść rozporządzenie, które to miękkim wackiem ukaże się ( znając życie ) MINIMUM po 3 czy nawet 6 miesiącach od dnia ukazania się ustawy. A nowe przepisy zacza obowiązywać 14 dni od wejścia rozporządzenia, także

dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuga droga do tego jeszcze.
Drifte
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 13/9/2009, 13:21



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê