Zobacz wÄ…tek - Badania lekarskie wstecz
NAS Analytics TAG

Badania lekarskie wstecz

Przepisy, prawo
_________

Badania lekarskie wstecz

Postprzez kalosz87 » 25/3/2010, 20:08

Na wstępie chciałbym się przywitać,
w jakimś temacie tutaj ktoś pisał, że badania są ważne 6 miesięcy, czy ktoś może powiedzieć jak to jest naprawdę, bo badania mam z sierpnia
druga kwestia czy ktoś może mi polecić lekarza w poznaniu, który wystawiłby mi badania na datę wstecz tj. na sierpień zeszłego roku, oczywiście prosiłbym na PM takie informacje

z góry dzięki za odpowiedź
kalosz87
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/3/2010, 20:02
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Dandi93 » 25/3/2010, 20:26

Jest ważne 6 miesięcy.
nsr>zzr>zx6r>r6>cbr f4i?
Avatar użytkownika
Dandi93
Bywalec
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24/5/2008, 11:43
Lokalizacja: Biała Podlaska


Postprzez madcap » 25/3/2010, 20:44

konkretniej? jakie badanie lekarskie i w jakim charakterze?
generalnie na każdym orzeczeniu po przeprowadzonym badaniu lekarskim lub psychologicznym jest termin ważności, na końcowym orzeczeniu lekarskim również
poza tym kierowcy niezawodowi kat A i B mogą mieć bezterminową ważność (chyba, że lekarz określił krótszy termin)
kierowcy kat C i D max. 5 lat
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez kalosz87 » 25/3/2010, 21:22

mam datÄ™ ponownego badania podanÄ… na 2019 rok
wciąż jednak prosiłbym na PM info nt. lekarzy, którzy byliby skłonni wystawić zaświadczenie wstecz.
kalosz87
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/3/2010, 20:02
Lokalizacja: Poznań

Postprzez madcap » 25/3/2010, 22:02

z tego co pamiętam, raczej wątpię, ponieważ z tego co pamiętam są to druki numerowane, nadto lekarz orzecznik prowadzi również ksiązkę, gdzie notuje daty, numery, kategorie i dla kogo było wystawione
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez r2 » 26/3/2010, 16:01

Pamiętaj też, że lekarz ma obowiązek w przypadku wystawienia orzeczenia z terminem (i np. kodem) wysłać kopię do właściwego wydziału komunikacji starostwa powiatowego (lub urzędu miasta).. w takim przypadku jeśli urzędnik zobaczy, że jest sprzeczność w dwóch orzeczeniach ma prawo skierować Cie na badania do właściwego wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy.. i wtedy koszt badania możesz mnożyć razy kilka.. oczywiście wtedy wszystko zależy od urzędnika ale miej to na uwadze..;)
zastanów się więc czy warto kombinować i nie warto poczekać do 2019r... myślę, że wtedy i tak już będzie nowy Unijny wzór i terminowe prawko tak czy siak..
pzdr
r2
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/3/2009, 15:42

Postprzez kalosz87 » 26/3/2010, 22:52

z kombinowaniem dam sobie spokój, sprawa jest tego typu, że nie mam sokolego wzroku, co nie znaczy że nie widzę, bo samochodem na co dzień praktycznie jeżdżę, ale nie chciałem mieć na praku napisane, że wymagane okulary itd. poza tym myślałem i tak w niedługim czasie iść na korektę laserową wzroku (czy skuteczne to nie wiem), a wtedy np. jakby mi się poprawił to musiałbym chyba iść znowu na badania i z nowymi badaniami iść po nowe wydanie prawka bez ograniczenia 0601 (okulary lub soczewki), skrótem dużo nie potrzebnych formalności, których chciałem sobie darować

Przy okazji zapytam, jak wygląda mniej więcej taka procedura, w sensie jakbym poprawił sobie wzrok to idę do lekarza na badania a potem co z tym papierkiem ?
kalosz87
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/3/2010, 20:02
Lokalizacja: Poznań

Postprzez madcap » 26/3/2010, 23:31

z orzeczeniem lekarskim zwracasz siÄ™ do WK o wymianÄ™ prawka
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez r2 » 26/3/2010, 23:33

jak już będziesz po tym zabiegu o którym wspominasz i będziesz miał badania od lekarza uprawnionego do badań kierowców w których np. nie ma terminu i/lub kodu (np. 01.06., 01.01 itd) to idziesz do wydziału komunikacji starostwa (urzędu miasta) mówisz ze jesteś po takim i takim zabiegu dajesz w/w orzeczenie plus najlepiej jakiś papier potwierdzający zabieg. wypełniasz wniosek o wydanie wtórnika z powodu zmiany danych;)
do tego załączniki: w/w orzeczenie, 1 zdjęcie, ksero pj, dowód uiszczenia opłaty (obecnie chyba 84,50 PLN)
i to chyba wszystko..:)

PS. kolega kolegi kolegi niedawno dorabiał kategorie A i był w podobnej sytuacji tyle że nie miał w prawie jazdy żadnego kodu, a wiadomo jak na kursach robią badania... przychodzi lekarz i leci taśmowo.. to też ubrał soczewki i lekarz się nie zorientował;) oczywiście nie radze tak robić i nie namawiam Ciebie do łamania przepisów;P
r2
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/3/2009, 15:42



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê