Zobacz wÄ…tek - Czy warto?
NAS Analytics TAG

Czy warto?

Enduro, Cross
_________

Czy warto?

Postprzez mentorsct » 25/3/2010, 08:52

Witam, na necie znalazłem ofertę kupna ktm sx 520 4T rok 2000. Koleś za niego chce 5800zł ale mówię ze może go za 5 tys puścić. Oto co mi napisał gdy go poprosiłem o wyjaśnienie czemu tak tanio i co jest nie tak:
"Witam nie zamierzam panu wstawiać jakiegoś kitu motocykl wymaga jeszcze wkładu finansowego motocykl sam kupiłem za 5 tys wydawalo mi sie to okazja bo gosc napisal ze do wymiany sa opony ,do zrobienia amortyzator z tylu i bedzie wszystko ok nie bede ukrywal ze bylem nakrecony na kupno ktm i go kupiłem jechałem po niego az pod swiecko z olsztyna gdy dojechalem na miejsce troche gosciu przyfantazjowal z opisem i co sie okazalo bylo jeszcze pare zeczy do zrobienia w nim ale postanowilem go kupic motocykl normalnie odpalal i bylo ok nie dozo nim jezdzilem poniewaz zacza wywalac wode przez odplyw w chlodnicy wiec postanowilem go rozebrac po rozebraniu okazalo sie ze gosc albo nie czyscil filtra albo poprostu niemial zielonego pojecia bo cylinder nadawal sie na smietnik bo byl caly porysowany ,znalazlem na alegro drugi cylinder z nowym tlokiem ,pokupywalem orginalne uszczelki w salonie ktm w olsztynie i zostalla poskaldana gora silnika na nowo bo tylko to bylo rozbierane ,ale w motocyklu zostaje do zrobienia wyniana calych opon naped tez juz smietnik ,modry gosc przyspawal kopniak do walka dla tego nie moge zobaczyc jak wyglada sprzeglo w tym motocyklu bo trzeba ze szlifowac spawy i zdjac kopniak ale co najleprze to posypala sie pompa od sprzegla nie wysprzeglik ale to juz jest w drodze bo znalazlem u goscia i juz zamuwilem motocykl odpala ale na chwile obecna nie moge panu powiedziec czy pali na cieplym silniku na zimnym to odpala , dlatego ze po poskladaniu przejechalem sie motcyklem doslownie 5 minut aby sprawdzic biegi i posypala sie pompa najlepiej sprzegla ale jak pisalem bedzie druga i motocykl brdzie jezdzil bo narazie tylko odpala ja co do tej pory zdolalem zrobic w ktm to ; drugi cylinder ,nowy tlok ,nowe uszczelki ,filtry oleju ,nowy olej i bedzie druga pompa sprzegla a do zrobienia napewno ; kopniak ,wymiana opon ,klockow z tylu ,napedu lancuch to na 100 % bo zebatki moga jeszcze byc ,pewnie jest pan zdalek bo wolal bym zeby go zobaczyc osobiscie .ale decyzja juz nalezy do zainteresowanego"
Avatar użytkownika
mentorsct
Bywalec
 
Posty: 582
Dołączył(a): 8/7/2009, 17:37
Lokalizacja: IÅ‚owo-Osada


Postprzez Hamulec » 25/3/2010, 10:03

Witam, witam. Nie chcę tutaj się rozpisywać dlaczego itp, itd, ale kolego mentorsct daj sobie spokój z tym ktm, bo czuje przez "skórę", że "mina". To tylko moje zdanie.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna


Postprzez mentorsct » 25/3/2010, 10:44

@Hamulec
Chyba masz rację. Dam sobie spokój. Pozbieram trochę więcej kasy i kupie coś na chodzie a potem ewentualnie bede inwestował w to.
Avatar użytkownika
mentorsct
Bywalec
 
Posty: 582
Dołączył(a): 8/7/2009, 17:37
Lokalizacja: IÅ‚owo-Osada

Postprzez henio12323 » 25/3/2010, 13:58

nom lepiej cos w lepszym stanie. chociaż jak masz dac 5000 zł za moto w którym wiesz co jest nie tak to lepiej wziąc taki sprzęt dołożyc 3 tysiące :P i wiedziec na czym sie smiga. niz kupic moto za 8 tysięcy od razu w którym nie wiesz czy tłok padnie za dzien dwa czy za rok ;P wiec to tez nie jest glupia opcja. jednakże przed kupnem wolałbym moto wziąc na serwis rozebrałbym chociażby kape sprzęgła i góre silnika chciałbym obejzec :D jeżeli gosc ma papier na tłok i uszczelki to nie trzeba sciągac cylka i zobaczyc tylko zawory łancuszek itp. chyba że nie ma kwitów to tłok mozna szybko obczaic czy serio był nowy wsadzany :P także pomysl pogadaj z gosciem czy jest mozliwosc kupna moto że ty jedziesz on ci rozbiera silnik wczesniej ty oglądasz i jak jest rzeczywiscie w takim stanie to bierzesz jak np luzy na wale bedą :P koszyk sprzęgła do wymiany. itp itd to nie ma co sie pchac ;P takie moje zdanie :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê