Zobacz wątek - zabrany dowód rejestracyjny motocykla przez policje POMOCY!!
NAS Analytics TAG

zabrany dowód rejestracyjny motocykla przez policje POMOCY!!

Przepisy, prawo
_________

zabrany dowód rejestracyjny motocykla przez policje POMOCY!!

Postprzez stachu_r1 » 15/3/2010, 22:40

spotkala mnie taka sytuacja: pozyczylem koledze MZ ETZ 150 i na nieszczescie zlapalo go policja pojechal bez niczego i po chwili dzwoni do mnie zebym mu przywiozl dokunenty do moto. policja sprawdzila czy numery ramy i silnika sie zgadzaja. z rama bylo ok ale gorzej z silnikiem i tablica rejestracyjna(byly inne), nie bylo podbitego przegladu ani ubezpieczenia moto niee bylo na mnie zarejestrowane tylko mialem umowe zawarta w 2007 roku. policjant mi zabrala dowod rejestracyjny i dostalem pokwitowanie a kolega dostal 500zl mandatu za kierowaniem pojazden bez uprawnien. mam takie pytanie gdzie mozna odebrac dowod rejestracyjni i czy wogule jest taka mozliwosc czy juz mam sie z nimi porzegnac a jesli tak to jakie trzeba dokumenty przedstawic i ile to bedzie kosztowalo??? pomocy
stachu_r1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/12/2009, 18:26
Lokalizacja: krakow


Postprzez Trener » 15/3/2010, 23:12

Dowód odbierzesz w wydziale komunikacji . Jak nie miałeś ubezpieczenia ani przeglądu i kumpel prawka to nie ma się im co dziwić . Z psami nie gadaj wogóle . To raczej tempa instytucja nastawiona na zysk dla Państwa - czyli mandat w zł jak największy , a jak ci coś ukradną to za tempe typy żeby odzyskać , możesz tylko liczyć że szybko ci wypiszą umożenie sprawy jak jesteś ubezpieczony . Idz po dowód jako własciciel do wydziału komunikacji i tyle . Policja u nas to inkasenci od wymuszania kasy z mandatów .

I wogóle nie gadaj z policją , tylko z wydziałęm komunikacji !!!!!!!!
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem


Postprzez madcap » 15/3/2010, 23:20

masz kilka kotów w jednym worku
w sumie ciesz się, mogło to skończyć się skierowaniem sprawy do sądu
zastanawia mnie dlaczego była inna tablica rejestracyjna
po pierwsze, zrób przegląd
nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem, że nie miałeś też OC, jeśli tak to trzeba opłacić i mieć nadzieję, że nie przesłali info do funduszu gwarancyjnego
po wtóre z ważnym OC i wynikami przeglądu do WK
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Czester » 16/3/2010, 10:31

Napisałeś, że nie zgadzają się numery silnika? To jaki Ty masz dowód rejestracyjny? Bo już od kilku dobrych lat w dokumentach nie są wpisywane numery silnika bo jest on traktowany jako część wymienna.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez stachu_r1 » 16/3/2010, 18:03

dowod jest z 1987 roku
stachu_r1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/12/2009, 18:26
Lokalizacja: krakow

Postprzez Czester » 16/3/2010, 18:15

No to jest już nie ważny. Na początek zrób przegląd i opłać OC. Umowa była opłacona w skarbówce? Jeśli nie to po tylu latach mogą Ci naliczyć taka karę, że ta MZ-ka nie będzie tyle warta. Jeśli załatwiłbyś w/w sprawy do sru do Wydziału Komunikacji przerejestrować sprzęta i odebrać nowy dowód.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez oskaarek » 16/3/2010, 19:19

a dowod rejestracyjny wydadza ci dopiero jak przerejstrujesz moto na siebie. Moja wypowiedz wlasnie na przykladzie kolegi ,ktory mial juz pokwitowanie z przegladu i poszedl po odbior dowodu ale go niedostal.
R1 rn12 2004r+ , stunt honda+ AUDI A6 1,8T
oskaarek
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 25/8/2008, 08:59
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez LeszekEl » 24/3/2010, 01:12

Policja powinna Cie pouczyć co powinieneś dalej robić i jakie bedą możliwe konsekwencje i czy wysyłają dowód do wydzxiału komunikacji , czy zatrzymują dla siebie ( w określonych w kodeksie drogowym przypadkach mogą )
Na zaświadczeniu które wązne jest chyba 7 dni powinni ci napisac jakie wymogi powinieneś spełnić aby odzyskać dowód. np. opłacić oc, zrobić przegląd.
generalnie to nieźle namieszałeś i prawo nie jest do końca tak zrobione aby je tylko ciągle omijac i wyjśc na swoje... po coś to oc się opłaca i trzeba troche odpowiedzialności mieć.
co by było jakby ten koleżka bez uprawnien uczestniczył w wypadku?
Avatar użytkownika
LeszekEl
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/5/2009, 21:07



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê