Zobacz wÄ…tek - Trasa w okolicach Poznania
NAS Analytics TAG

Trasa w okolicach Poznania

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Trasa w okolicach Poznania

Postprzez plexi » 27/2/2010, 17:34

Czesc,
gdzie jest ciekawa krotka trasa, na kilkugodzinny wypad, w okolicach poznania? Jakies ciekawe odcinki w maire bez dziur i z paroma zakretami? Przeprowadzilam sie niedawno i nie znam dobrze okolicy.
Dzieki! :)
plexi
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4/10/2009, 09:32


Postprzez klanger » 5/3/2010, 09:45

W okolicy Poznania nie ma aktualnie dróg, gdzie nie było by wyrw i innych pułapek dla motocyklisty ;)

A tak na serio, jakimś pomysłem jest wyruszenie z P-nia w stronę Puszczykowa, po drodze możesz zahaczyć o muzeum Arkadego Fidlera, następnie skierowanie się w stronę Rogalina (trasa Mosina-Kórnik) - tutaj jest piękny kompleks pałacowy i park z "zabytkowymi" dębami rogalińskimi, po czym możesz odbić w stonę Śremu (trasą nad Wartą, przez Radzewice). Ten odcinek obfituje we wspaniałe zakręty (niektóre nawet pokryte są piachem!), po drodze jest ciekawa karczma (na jednym z zakrętów), gdzie możesz się posilić. Warto wjechać do Śremu, by zobaczyć fajną wierzę ciśnień (widać z daleka), a w nowej części miasta (Jeziorany) wpaść do Galerii Handlowej (Tak, tak nie pomyliłem się! ul. 3 maja niedaleko statoil) na wyśmienitą kawę do jedynej w wlkp i PL kawiarnii, oferującej oryginalne czekoladki Mary (firma ta dostarcza na zasadzie wyłączności czekolady na dwór belgijski!).

Ze śremu udaj się w stronę Środy wielkopolskiej, do zaniemyśla (tatuj w ciepłe dni możesz promem dostać się na wyspę Edwarda - który tragicznie zresztą zakończył tam swój żywot). Następnie odbij ponownie w stronę Kórnka, gdzie możesz zwiedzić zamek kórnicki, arboretum (park z magnoliami - kwitną na wiosnę), zobaczyć piękny rynek kórnicki i ekspresówką (nr.11) wrócić błyskawicznie do domu.

Trasa ma coś dla ducha i ciała (w tym też motocyklisty - > zakręty!)

Wbrew pozorom Wlkp nie jest taka nudna ;)
klanger
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/1/2010, 12:04
Lokalizacja: Poznań


Postprzez plexi » 5/3/2010, 19:40

Nie powiem, te czekoladki zachecily mnie najbardziej. ;-) Nawet jestem w stanie pokonac te zakrety z piachem, jak tylko śniegi zdążą odtajać, aby zagustowac w tak obiecujaco brzmiacym smaku. ;-)
Dzieki :-)
plexi
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4/10/2009, 09:32

Postprzez michael » 5/3/2010, 21:08

A drogie te czekoladki? :p też może wpadnę, ale nie chcę, żeby na patrzeniu się skończyło ;)
1952 SHL M-04
2000 Suzuki GSF 600 S Bandit
michael
Bywalec
 
Posty: 515
Dołączył(a): 25/1/2007, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Umbar » 5/3/2010, 22:08

Witam,

Podziękowania dla klanger'a za tak szczegółowe opisanie trasy. Chociaż nie jestem z okolic Poznania (mam około 200km) to może i sam się kiedyś skuszę na taką wycieczkę. Brzmi zachęcająco. :-)

Pozdrawiam!
Suzuki SRAD GSX-R 600! ;-D
Umbar
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 13/1/2010, 23:18
Lokalizacja: Szczecinek

Postprzez klanger » 15/3/2010, 11:05

Czekoladki nie są drogie (jak na belgijskie normy - o ile dobrze pamiętam można kupić na sztuki), kawa też w normie cenowej, ale za to znacząco przekracza (pozytywnie) normę smakową ;)

Okolicy Galerii jest parking i nawet ochrona.
klanger
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/1/2010, 12:04
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê