Zobacz wątek - Dowód próbny
NAS Analytics TAG

Dowód próbny

Przepisy, prawo
_________

Dowód próbny

Postprzez domagalka » 28/2/2010, 21:16

Witam. Kupiłem jesienią motocykl Honda CBR który był sprowadzony z anglii i poprzedni właściciel zarejestrował go w Pl miał go nie cały miesiąc wiec nie zdążył odebrać dowodu twardego i takim sposobem mam tylko dowód miekki(próbny) czy z takim dowodem mogę go u siebie zarejestrować czy musze mieć dowód twardy?? Jeżeli muszę mięć twardy do zarejestrowania to czy nie bedzie za pużno na odebranie i czy będzie mi potrzebny poprzedni właściciel do odpioru tamtego twardego którego on nie odebrał czy wystarczy tylko umowa kupna i wydadzą??? Pamietam jak kupiłem auto i w drodze powrotnej rozbiłem i zabrali dowód to do odbioru po przeglądzie potrzebna była tylko umowa kupna może z tym jest tak samo??
domagalka
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28/9/2009, 19:07
Lokalizacja: Beszowa


Postprzez madcap » 28/2/2010, 21:27

niczym się nie różni
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez domagalka » 28/2/2010, 22:05

nie bardzo rozumiem. Co znaczy że niczym się nie różni??? Zcyli mogę iść z tym dowodem co mam i bez problemu zarejestruję motocykl???
domagalka
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28/9/2009, 19:07
Lokalizacja: Beszowa

Postprzez kÅ‚osiakR6 » 28/2/2010, 22:56

zalezy od urzedu i humoru pani w okienku. Spotkałem sie z wieloma rozbieznosciami dotyczacymi potrzebnych papierow w urzedzie. Idz do swojego urzedu i sie dowiedz bo tak to wrozenie z fusów
r6 99r

cmentarze są pełne zajebistych kierowców...
kłosiakR6
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 16/6/2008, 09:03
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Stanislav » 1/3/2010, 18:08

Żeby było jasne, musisz wiedzieć, że nie możesz przerejestrować maszyny na którą masz wystawiony miękki dowodzik(poprzedniego właściciela).
Tzn. podchodząc do okienka w trakcie rejestracji pierwsze co robi urzędnik to właśnie prosi Cię o twardy dowód. Nie masz go to nic nie zrobisz.

Miałem podobną sytuację. Wymieniałem maszynę ostatnio, kupiłem ją z miękkim dowodem. Pan pojechał za granicę i były "jaja".

Pojechałem do jego rodzinnej miejscowości, żeby odebrać twardy dowód i Pani stwierdziła, że nie może mi go wydać, gdyż tylko właściciel pojazdu jest uprawiony do takiej operacji.
Jednak da się to "obejść" - prawdopodobnie upoważnienie byłego właściciela potwierdzone przez notariusza do tego abyś to właśnie Ty odebrał dowód mogłoby pomóc.

Innym wyjściem - z którego ja skorzystałem było dostarczenie upoważnienia do odbioru dowodu(bez potwierdzenia u notariusza), ALE z dowodem osobistym poprzedniego właściciela.

Tak z innej beczki to powiem Ci, że np. mojemu znajomemu, który nie miał możliwości osobistego odebrania dowodu pomogła jego mama. Tzn. ona poszła odebrać dowód i Pani w urzędzie nie robiła problemów(ale też obawiam się, że to wynikało też z tego, że akurat mama znajomego często "odwiedzała" wydział odpowiedzialny za wydawanie dowodów).

Jeżeli nie możesz póki co odebrać twardego dowodu, a chcesz trochę pojeździć to możesz poprosić o przedłużenie miękkiego dowodu. O ile się nie mylę można to zrobić o kolejne dwa tygodnie.

Szczerze to powiem, że latałem przez jakiś czas na nieważnym dowodzie(wiadomo - trudno się powstrzymać, a praktycznie jest to niemożliwe :P ) i na szczęście nie miałem w tym czasie żadnych bliskich spotkań trzeciego stopnia z niebieskimi...

Jak sam widzisz cała ta sytuacja jest trochę skomplikowana...
Stanislav
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9/8/2009, 08:56

Postprzez hENY » 7/3/2010, 19:29

Może wydanie twardego dowodu zależy to od humoru Pani w okienku, ale nie mogę pojąć jak można kupić pojazd bez pełnej dokumentacji?
NIkt ci tego nie zarejestruje w Twoim urzędzie bo nie masz Książki Pojazdu!
hENY
Świeżak
 
Posty: 128
Dołączył(a): 11/12/2008, 22:15
Lokalizacja: Wałcz

Postprzez Czester » 8/3/2010, 08:11

madcap_72 napisał(a):niczym się nie różni

Znowu żeś zabłysnął... Nikt mu nie zarejestruje pojazdu bez twardego dowodu panie wszechwiedzący...
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez madcap » 8/3/2010, 15:07

CzesterTX napisał(a):
madcap_72 napisał(a):niczym się nie różni

Znowu żeś zabłysnął... Nikt mu nie zarejestruje pojazdu bez twardego dowodu panie wszechwiedzący...


czester, staram się czytać ze zrozumieniem i każdemu to doradzam
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez madcap » 8/3/2010, 16:20

można zgłosić przez wydzaił komunikacji przynależny miejscu zamieszkania przesłanie nieodebranego dowodu rejestracyjnego celem przerejestrowania zakupionego pojazdu przedstawiając umowę kupn - sprzedaży
w przypadku tego samego powiatu przerejestrowanie pojazdu związane ze zmianą właściciela nie musi być związane ze zmianą numerów rejestracyjnych, co byłoby jeszcze dla ciebie łatwiejsze, ale nie napisałeś, czy jest jakaś różnica w powiatach
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Raczek_6 » 11/3/2010, 22:37

Niestety mylisz siÄ™.
Wydział komunikacji zatrzymuje kartę pojazdu (wydaje ją razem z twardym dowodem), a bez karty pojazdu nie można sprzedać pojazdu (wystarczy poczytać przepisy).

W umowie K-S jest miejsce na wpisanie numeru KP.

Niestety trzeba męczyć poprzedniego właściciela albo kogoś z jego rodziny o odbiór dokumentów (za opłatą 17PLN z dowodem osobistym - osoby wpisanej w miękkim dowodzie i upoważnieniem poprzedniego właściciela można odebrać taki dowód i kartę pojazdu).
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez madcap » 11/3/2010, 23:17

być może się mylę, wiem tylko to, co dowiedziałem się z wydziału kominikacji
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez marcinpsk » 12/3/2010, 16:00

Raczek_6 napisał(a):Niestety mylisz się.
Wydział komunikacji zatrzymuje kartę pojazdu (wydaje ją razem z twardym dowodem), a bez karty pojazdu nie można sprzedać pojazdu (wystarczy poczytać przepisy).


Gdzie Ci zatrzymuja karte pojazdu i oddaja razem z twardym dowodem ??????

Rejestrowalem juz kilka samochodow, motocykli i motorowerow w roznych urzedach (wydzialach) i na dodatek w roznych wojewodztwach i ANI RAZU mi karty pojazdu nie zatrzymywali na czas wydania dowodu miekkiego.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Czester » 12/3/2010, 16:49

marcinpsk napisał(a):Gdzie Ci zatrzymuja karte pojazdu i oddaja razem z twardym dowodem ??????

Na przykłąd w Suwałkach. I to w dwóch urzędach - miejskim i powiatowym. Też rejestrowałem sporo samochodów i za każdym razem było tak samo.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez marcinpsk » 13/3/2010, 17:32

CzesterTX napisał(a):Na przykłąd w Suwałkach. I to w dwóch urzędach - miejskim .

To chyba ewenement na skale calego kraju gdzie w urzedzie miejskim sie pojazdy rejestruje...
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Czester » 13/3/2010, 19:33

Co Ty nie powiesz? To gdzie u Ciebie znajduje się Wydział Komunikacji?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez marcinpsk » 13/3/2010, 20:34

W WYDZIALE KOMUNIKACJI URZEWDU POWIATOWEGO jak w kazdym innym powiecie w PL.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Urbanek89 » 13/3/2010, 20:51

Ja sam ostatnio przerejestrowywałem swój motocykl we wrocławskim urzędzie miasta, ale nie zabierali mi karty pojazdu tylko od razu oddali i kazali za miesiąc przyjść po twardy dowód.
Avatar użytkownika
Urbanek89
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/11/2009, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Czester » 13/3/2010, 20:59

marcinpsk napisał(a):W WYDZIALE KOMUNIKACJI URZEWDU POWIATOWEGO jak w kazdym innym powiecie w PL.

Skoro jestes zameldowany poza miastem to oczywiste jest, że wszystkie formalności załatwiasz w Starostwie Powiatowym. Lecz ludzie zameldowani na terenie miasta załatwiają formalności w Urzędzie Miasta. Oba te urzędy mają Wydziały Komunikacji.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Raczek_6 » 13/3/2010, 23:48

W W-wie , Piasecznie (jak przerejestrowałem pojazd już zarejestrowany, albo ktoś z moich znajomych) to w 2009 zawsze zatrzymywali (nowe przepisy).

Jak przerejestrowałem samochód w 2007 (wtedy tego nie było), w 2009 już było.

Zresztą co W.K. to inne zasady i przepisy wewnętrzne.


A żeby odebrać twardy dowód trzeba mieć polisę OC lub cesję polisy na właściciela (który jest wpisany w dowodzie rej.) inaczej też nie wydają dowodu.
Jak nie ma polisy można spodziewać się dodatkowo kary za brak OC.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Czester » 14/3/2010, 00:08

Raz zdarzyło się, że nie miałem cesji polisy ale uprosiłem panią w okienku i wydała mi dowód. Ale faktem jest, że tego wymagają.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê