Zobacz wątek - Nie zatrzymanie się do kontroli, to kulka w plecy ?
NAS Analytics TAG

Nie zatrzymanie się do kontroli, to kulka w plecy ?

O wszystkim
_________

Nie zatrzymanie się do kontroli, to kulka w plecy ?

Postprzez falconiforme » 9/3/2010, 11:30

Mały artykuł:
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... zelil.html

Co o tej sytuacji sądzicie?

Dla mnie jest kilka niejasności.
Uciekinier dostał kulę w klatkę piersiową, czemu nie w plecy?
Czemu policjant próbował ciałem zatrzymać samochód?
Niezatrzymanie się do kontroli nie jest przestępstwem, tylko wykroczeniem, tak jak przekroczenie prędkości. Tyle że jest 1000zł mandatu i chyba około 6-mc bez prawka.

Ja zdaję sobie sprawę, że koleś potrącił policjanta.
Tylko ja zastanawiam się nad jednym.
Jeśli z istotnych dla siebie powodów nie będę mógł się zatrzymać do kontroli, a policjant wyskakujący z krzaków będzie chciał grać supermena i klatą będzie próbował mi zatrzymać samochód, to czy należy mi się kulka?
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez melvin » 9/3/2010, 11:34

w stanach za coś takiego mogliby cię pewnie zastrzelić bez problemu...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez Miczab » 9/3/2010, 11:48

W Polsce też taki policjant nie będzie pewnie miał większych problemów http://www.scigacz.pl/Zastrzelony,motoc ... 11052.html

Pozdr,
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez Trener » 9/3/2010, 12:08

Pewnie nie zasłużył na kulkę . W końcu popełnił tylko wykroczenie ale prawo stoi po stronie tego co strzelał .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez madcap » 9/3/2010, 13:12

imho, cała słuszność po stronie policji
nie chciałbym być trzepnięty przez gościa, który potem zwieje z miejsca wypadku - nie zatrzymanie się do kontroli ma dla mnie ten sam wymiar.
kula w klatce piersiowej, pewnie nieszczęśliwe sformułowanie jakich wiele w naszej mowie
zresztą jak brzmiałoby - kula utkwiła w plecach?, poza tym, czy plecy w dużej części nie są częścią klatki piersiowej? - wniosek jak dla mnie, weszła od pleców i utkwiła w przedniej części klatki piersiowej
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Re: Nie zatrzymanie się do kontroli, to kulka w plecy ?

Postprzez karolr » 9/3/2010, 13:32

falconiforme napisał(a):
Dla mnie jest kilka niejasności.
Uciekinier dostał kulę w klatkę piersiową, czemu nie w plecy?


bo klatka piersiowa to chyba całe to co masz dookoła tego żebra więc na plecach też jest ;) tak mi się wydaje
Honda to Honda..
Avatar użytkownika
karolr
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 17/3/2009, 09:25
Lokalizacja: LU

Postprzez Leitho » 9/3/2010, 15:38

falco napisał(a):Jeśli z istotnych dla siebie powodów nie będę mógł się zatrzymać do kontroli

Czyli jak dyplomatycznie powiedziec: mam w dupie policje i im spierdole :lol:
Poprostu powinni tak pomalutku wybijac idiotow, byloby swobodniej i zyloby sie lepiej, a na policje juz nie psioczcie, szczegolnie po ostatnich "akcjach" niebiescy sa przewrazliwieni, ale tez badz co badz no jakis szacunek im sie nalezy. Poprostu jesli popelniasz przestepstwo na wlasne zyczenie musisz sie liczyc z konsekwencjami, proste jak konstrukcja gwozdzia :lol:
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez Trener » 9/3/2010, 15:43

Niby to jest proste . Ale czy popełnione wykroczenie jest adekwatne do podjętych środków ? Moim zdaniem nie . A strzelanie do kogoś nie uzbrojonego i to w dodatku w plecy nie jest zbytnio chwalebne .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez wikples » 9/3/2010, 15:44

Jakby ktoś mnie przjechał to też bym do ch*ja strzelił :D
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez falconiforme » 9/3/2010, 15:49

Leitho, dobrze. Goonić i strzelać do przestępców.
Ale my tu mamy wykroczenie.

Brak skutecznych środków ścigania chyba nie upoważnia do ropierduchy i żądzy krwi.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Trener » 9/3/2010, 15:52

wikples napisał(a):Jakby ktoś mnie przjechał to też bym do ch*ja strzelił :D


chyba chvjkiem :o
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez wikples » 9/3/2010, 16:04

na miejscu policjanta, też bym tak zrobił (bronią). :]
Ostatnio edytowano 9/3/2010, 16:08 przez wikples, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Wilku111 » 9/3/2010, 16:06

Ale tam było napisane, że to złodziej wielokrotny, to już go pewnie troche namierzali :roll:

Zresztą, też bym sie wkurwił jakby ktoś na mnie najechał :P
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez Trener » 9/3/2010, 16:08

Ja tam uważam , że każdy powinien mieć prawo do posiadania broni . W końcu przydałaby się czasem do obrony . A ten niebieski typ na pewno najpierw by się zastanowił zanimby strzelił do jakiegoś niewinnego gościa .
Ruska milicja to sie dopiero nie cacka http://www.youtube.com/watch?v=T4I-dNiuSXA
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Leitho » 9/3/2010, 16:14

Falco bedac przedstawicielem Panstwa, wladzy, czy dzialajac pod wplywem ochrony wlasnej osoby oraz bezpieczenstwa innych nie uzylbys srodkow przymusu bezposredniego? Ja tutaj nie widze wykroczenia, ja widze swiadome zagrozenie zycia policjanta, kiedy to niezatrzymawszy sie do kontroli kierowca poprostu go potracil. W tym wypadku przekroczone zostaly pewne granice i uzycie broni bylo w pelnym stopniu uzasadnione (powiedizalbym wrecz ze koneiczne).
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Re: Nie zatrzymanie się do kontroli, to kulka w plecy ?

Postprzez Invi » 9/3/2010, 17:52

falconiforme napisał(a):Uciekinier dostał kulę w klatkę piersiową, czemu nie w plecy?
Czemu policjant próbował ciałem zatrzymać samochód?


I to mnie najbardziej tu zastanawia. Czyli co? Kula wyprzedziła kolesia, zawróciła i walnęła go w klatę? Dodatkowo:
Po co on się zatrzymał skoro za chwilę mógł jechać dalej? Policjant goni samochód i goniąc go znajduje się przed nim ( szybko koleś biega )?

Są tylko dwa wyjaśnienia:
1) Dziennikarz który to przygotowywał nie powinien zajmować się pisaniem czegokolwiek co ma przeczytać ktoś inny. Dość prawdopodobne.

2) Pieski jak zwykle bronią się nawzajem. Zresztą kto jest twórcą tej wersji wydarzeń? Chyba jasne że sam zainteresowany.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez falconiforme » 9/3/2010, 18:14

Lethio, mi chodzi o rozróżnienie logiczne dwóch różnych sytuacji.

1. Na drogę wybiega ci ktokolwiek i go potrącasz samochodem.
Są takie sytuacje, i są też takie w których kierowca zostaje uniewinniony. W tym wypadku z premedytacją na drogę wybiega policjant.
Są sytuacje w których się nie zatrzymasz, ot 3s szukasz komórki w torebce/plecaku.

2. Trwa pościg, kierowca uciekinier z namysłem nie zatrzymuje się i z premedytacją STARA SIĘ przejechać uciekającego policjanta. Strzelać by zabić - normalne.

Z artykułu wynika, że policjant z początku nie wiedział kto prowadził. Nie znał przyczyn nie zatrzymania się.
Dla mnie to, że został potrącony jest jego winą, bo naraził siebie i kierowcę samochodu grając supermena.
To, że się potem okazało, że w golfie jest drań który zasługuje na kulkę nie ma żadnego znaczenia.

A to jest jeden ze skutków takiej nadpobudliwości "strażników życia":
http://www.tvn24.pl/-1,1646857,0,1,poli ... omosc.html
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez mar111cin » 9/3/2010, 19:52

to że policja zachowuje się jak idioci i wybiega na środek jezdni to fakt, sam tego doświadczyłem. (gratis jeszcze nie miał munduru, tylko sam lizak)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Czester » 9/3/2010, 20:25

Miał rację i zrobił bardzo dobrze. Co więcej miał do tego prawo. Niezatrzymanie się do kontroli jest wykroczeniem ale potrącenie policjanta jest już przestępstwem.

Użycie broni palnej jest uzasadnione "w celu odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na życie, zdrowie lub wolność policjanta lub innej osoby oraz w celu przeciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takiego zamachu". Tak stanowi pkt. 1. prawa użycia broni.

Następnym razem taki kretyn zastanowi się dwa razy zanim naciśnie gaz zamiast hamulca.

falconiforme napisał(a):Są sytuacje w których się nie zatrzymasz, ot 3s szukasz komórki w torebce/plecaku.

Kierując pojazdem powinieneś skupiać się na drodze a używanie telefonu podczas jazdy jest zabronione. Jeśli się zagapisz - Twoja wina. Masz patrzeć na to co dzieje się na drodze a policjant na pewno nie będzie kładł się Ci pod koła. Jak zwykle dramatyzujesz i robisz z igły widły. Jak nie zasłużysz to nikt nie będzie do Ciebie strzelał bez powodu.
Ostatnio edytowano 9/3/2010, 20:31 przez Czester, łącznie edytowano 1 raz
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez zadzior » 9/3/2010, 20:31

Policjanci to zbyt często chamy i prostaki ! To, że pan policjant zawsze ma racje chyba każdy wie, a co to za różnica w kogo sobie strzeli. Pewnie dziadka chciałby legitymować, ten jednak z powodu słabego wzroku i słabego słuchu szedłby dalej w kierunku pana funkcjonariusza.Martwiąc się o swe życie pan milicjant odda strzał w klatkę piersiową, gdyż miał do tego prawo.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr