Zobacz wÄ…tek - Pomoc w wyborze moto
NAS Analytics TAG

Pomoc w wyborze moto

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

jaki moto wybrac

Suzuki GSX 650F
2
3%
Kawasaki ER 6F
3
5%
Yamaha FZ 6 S2
12
20%
Honda CB600F Hornet
32
53%
Suzuki GSR 600
11
18%
 
Liczba głosów : 60

Pomoc w wyborze moto

Postprzez Soulfixer » 6/3/2010, 14:33

Pomoc w wyborze moto...

Zastanawiam sie nad nastepujacymi maszynkami:

- Suzuki GSR 600 (nie wiem czy to tylko moje odczucie ale
jakos wydaje mi sie brzydszy od swojego starszego brata Bandita)

- Suzuki Bandit

- Kawasaki ER 6F (czy to prawda ze az tak cienko u nich z rama
i bardzo czesto peka???)

- Honda CB600F Hornet

- Yamaha FZ6 S2

- Suzuki GSX 650 F


czy mozecie mi powiedziec cos na temat ich awaryjnosci, ktory z tych modeli
cechuje sie najwieksza bezawaryjnoscia, a ktory czesto moze miec problemy z
czyms tam....

oczywiscie wasze sugetie odnoscie czesci wizualnej i samej estwtyki rowniez
mile widziane :)

i na ktorym z tych modeli czlowiek przy wzroscie 184 i 95 kg wagi nie bedzie
wygladac jak na przymalym motorku :) bo niektore naked bikes wydaja sie
strasznie filigranowe...

Pozdrawiam i zdaje sobie sprawe ze tego pytanie bylo pewnie tu juz milion
razy, ale wiecie jak to jest gdy czlowiek mysli nad zakupem maszyny i ma
rozne rozterki i watpliwosci ;)

osobiscie myslalem o kawasaki er 6f (podoba mi sie jego wyglad tylko nei wiem czy nie jest jakis taki troche przymaly i silnik dwurzedowy... ale ogolnie fajnie wyglada :) tylko jak to jest u niego z ta rama bo np o zx 6r slyszlalem ze maja czesto problemy z rama)

myslalem rowniez o yamaha Fz6 S2 calkiem fajnie wyglada :) i szerszen hondy tez calkiem calkiem i chyba ma opinie w miare bezawaryjnego...


nie mam jakiegos jednego faworyta totez opinie uzytkownikow beda mile widziane i pomocne :) ostatnio zaczalem tez przygladac sie bardziej Suzuki gsx 650 F :) ten bandit z owiewkami fajnie sie prezentuje :) ma tez fajne zegary i ten bajer ze wskazniekiem aktualnego biegu :D i swiatelko migajace jak wchodzimy w za duze obroty :D moze to pikus ale zawsze cieszy ;) tylko ta waga troche mnie niepokoi i daje do myslenia :)

Z gory wielkie dzieki za wyrozumialosc, zrozumienie i pomoc :D im dluzesz przegladam info w necie i ogladam filmiki na youtube to bardziej glupieje co mam wybrac :)

ogolnie szukam moto do jazdy po miescie i od czasu do czasu wypad w trase :) nie bede ukrywac ze podobaja mi sie motocykle ze sportowym zacieciem ale na takeigo typowego sporta raczej sie chyba nie zdecyduje
Soulfixer
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 6/3/2010, 14:23
Lokalizacja: Warszawa


Re: Pomoc w wyborze moto

Postprzez rambo wwa » 6/3/2010, 17:12

Soulfixer napisał(a):osobiscie myslalem o kawasaki er 6f (podoba mi sie jego wyglad tylko nei wiem czy nie jest jakis taki troche przymaly i silnik dwurzedowy...


Po pierwsze nie ma czegos takiego jak silnik dwurzedowy....

Soulfixer napisał(a):Suzuki GSR 600 (nie wiem czy to tylko moje odczucie ale
jakos wydaje mi sie brzydszy od swojego starszego brata Bandita)


Po drugie gsr nie jest mlodszym bratem bandita.

Po trzecie porownujesz bandita, gsxf-a do horneta czy gsr. Te motocykle maja zupelnie inny charakter. Sa z innej bajki. Pierwsze dwa w miare liniowo oddaja moc, kolejne dwa sa ostro narwane w gornym zakresie.
Avatar użytkownika
rambo wwa
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 9/9/2006, 16:12
Lokalizacja: 0-22


Postprzez Soulfixer » 6/3/2010, 18:04

mialem na mysli silnik dwucylindrowy...

co do gsr to w cudzyslowie mlodszy brat bandita :P ;) w jakims tam sensie ;)

a co moglbys powiedziec o kawasaki er 6f ?
Soulfixer
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 6/3/2010, 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kris2k » 6/3/2010, 18:48

Soulfixer napisał(a):a co moglbys powiedziec o kawasaki er 6f ?


to ze ten model nie ma nic wspolnego ze super sportemjakim byl ZX6R i ze w ER6 ramy nigdy nie pekaly
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Pomoc w wyborze moto

Postprzez dar3k » 6/3/2010, 18:52

Soulfixer napisał(a):ogolnie szukam moto do jazdy po miescie i od czasu do czasu wypad w trase :) nie bede ukrywac ze podobaja mi sie motocykle ze sportowym zacieciem ale na takeigo typowego sporta raczej sie chyba nie zdecyduje


jeśli szukasz czegoś z "kopem" powyżej 8000 obr. to jak kolega wyżej napisał hornet, gsr, fz6. Jeśli kupujesz nówkę to wybierz na podstawie wyglądu i pozycji na motorze która ci bardziej pasuje a jeśli używkę to po prostu kup ten egzemplarz który jest w lepszym stanie za lepszą kasę ;)
dar3k
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 14/2/2010, 18:44
Lokalizacja: krk

Postprzez Trener » 6/3/2010, 19:11

Bież Hornetke
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez younext » 7/3/2010, 09:07

HORNET !!!
younext
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/9/2009, 16:11
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez krydka » 7/3/2010, 09:52

W żadnym motocyklu ramy nie pękają ot tak sobie, tylko od nieumiejętnego gumowania (a dokładniej lądowania). Jeśli kupujesz sprzęt nowy, a nie będziesz na gumie śmigał, to ten argument nie jest istotny.
Z tych motocykli to wybrałbym Fazera w wersji z owiewką. Według mnie jeden z piękniejszych motocykli, zwłaszcza w czarnym malowaniu.
Ale moim faworytem w ogóle to Triumph Speed Triple:)
Wiatru szum, silnika śpiew, kręta droga oczywiście bez drzew:)
Avatar użytkownika
krydka
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 29/7/2007, 21:11
Lokalizacja: Janowiec Wlkp

Postprzez Leg1oN » 7/3/2010, 11:56

kazde z tych moto jest spoko.. ja oddalem glos na horneta.. ewentualnie bylbym za FZ6...
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

a

Postprzez WENICJUSZ » 8/3/2010, 11:12

Mój głos na Horneta - nie bede wyliczał zalet, ale po wszystkim najłatwiej jest go sprzedać.
VFR - daje rade
Avatar użytkownika
WENICJUSZ
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 12/3/2008, 17:21
Lokalizacja: Toruń

Postprzez miki1406 » 8/3/2010, 12:10

Hornet - zalety?? To jest Honda ;-)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez wikples » 8/3/2010, 12:15

Hornet. Same zalety. W mieście ideał, na krótkie trasy też. Mocy ma wystarczająco do takiej jazdy. Przejechałem nim ponad 10k km i nie miałem, żadnych awari. Mam 183cm wzrostu i moto pasuje do takiego wzrostu. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Czester » 8/3/2010, 12:43

FZ6S. Hondy nie lubiÄ™ bo zrobili z niej Volkswagena.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Kula07 » 8/3/2010, 13:54

Kawasaki ER 6F moto bardzo fajne z wyglądu, czytałem test tego motocykla i w niczym nie ustępuje on reszcie, to byłby mój numer 1, chcesz się wyróżniać bierz Kawę
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez Stanislav » 8/3/2010, 15:39

Zdecydowanie Hornetta.

Ty jesteś wysoki. Nie wiem czy moje odczucia są słuszne, ale wydaje mi się, że GSR wizualnie jest mniejszy od np. Horneta. Przez co właśnie lepiej będziesz wyglądał na Hondzie :)

Rok temu gdy zmieniałem moto, też myślałem nad banditem czy GSR'em, ale jakoś tak wyszło, że kupiłem Hornetkę. Na początku trochę mi się nie podobała, ale teraz jestem w niej zakochany po uszy. Kawał dobrej, bezawaryjnej maszyny. Zarówno od strony wizualnej jak i technicznej.
Stanislav
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9/8/2009, 08:56

Postprzez xede » 8/3/2010, 21:19

nie czytalem ale nie myslales nad kawasaki z750?
xede
Świeżak
 
Posty: 370
Dołączył(a): 3/10/2009, 12:35
Lokalizacja: łódź

Postprzez miki1406 » 9/3/2010, 09:08

CzesterTX napisał(a):FZ6S. Hondy nie lubię bo zrobili z niej Volkswagena.


Foch :lol: Ale w sumie masz troszkę racji... Sam robię z niej golf'a a wypominam to erłanowi :?
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Artis » 9/3/2010, 10:27

HORNET!! polecam, bo dobra maszynka bezawaryjna, stunterzy latają na tym silniku(CBR) i jest nie do zajechania przy odpowiednim serwisie, wygląda na rasowego streeta z wydechem zadartym do góry :lol: za to potrafi sporo spalić przy pałowaniu ale to jak każde moto, może powiecie że każda sroka swój ogon chwali ale ja też stałem przed wyborem co kupić i nie żąłuję
Hornet 600....
Avatar użytkownika
Artis
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19/12/2008, 20:36
Lokalizacja: Wwa

Postprzez wikples » 9/3/2010, 16:00

CzesterTX napisał(a):FZ6S. Hondy nie lubię bo zrobili z niej Volkswagena.


0.o, co z tego, skoro i Honda i Volkswagen robią zaebyste pojazdy, którym nie można nic zarzucić, oprócz powtarzalności? Ja rozumiem, jak ktoś ma kompleksy i musi się wyróżniać na wszystkie sposoby, ale jeżeli komuś nie zależy, a zależy na bezwaryjności i dobrym wykonaniu, to czemu nie? Poza tym osobiście nie mam do zarzucenia nic reszcie 4 z japoni, tak samo jak Honda podoba mi się Yamaha, Suzuki i Kawa. Ale nie rozumiem ludzi, którzy mają takie poglądy. Rozumiem, złe doświadczenie z przeszłości ok, ale to zależy od egzemplarza i nie można uogólniać. Co do tematu to powtarzam z własnego doświadczenia, na Hornecie się nie zawiedziesz, chyba, że kupisz złom, albo potrzebujesz się bardzo wyróżniać (w takim wypadku proponuje coś włoskiego, albo tuning). Poza tym jeszcze Kawa wpadła mi w oko i same pochlebne artykuły na jej temat czytałem. Mój znajomy ma GSR i nie nażeka na nic. Także myśle, że przy wyborze powinieneś kierować się stanem tech. danego moto i swoim gustem. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dwojtasiak » 12/3/2010, 14:33

GSR i Hornet super maszyny. Mam jeden z nich a na drugim jeździłem. GSR ciut lepszy do manewrowania w korku, Hornet bliżej wyścigów. Przedni zawias sztywniejszy. Na Hornecie pomimo tego że mam GSR po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów czułem się bardzo pewnie. Bak w Hornecie według mnie jest znakomicie wyprofilowany. Gdybym miał wybierać to jeden z nich. Tak naprawdę ten który się bardziej podoba. Honda jest uważana za bezawaryjną ale ja na GSR'e zrobiłem kilkanaście tysięcy i też bez problemu. Najlepiej przejedź sie na obu i wtedy zdecydujesz. O reszcie nie piszę bo musiałbym wróżyć.
dwojtasiak
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17/3/2009, 22:40

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê