Zobacz wątek - Obracanie głową na ósemce HELP
NAS Analytics TAG

Obracanie głową na ósemce HELP

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Obracanie głową na ósemce HELP

Postprzez lokis » 1/3/2010, 20:42

Witam , jutro mam egzamin i jestem zdezorientowany bo nie wiem w którą strone głową obracac na ósemce i slalomie .
Moj pierwszy egzaminator uczyl mnie pierw prawo a potem lewo na osemce i miescie po miesiacu go zmienilem i teraz:
Moj instruktor mi mówil ze podczas wymijania słupka to jak on jest z mojej prawej strony to patrze najpierw w Lewo a potem w prawo , a jak zrobie na odwot to egzamin oblany.
A w ósemce to patrzec musze najpierw w lewo a potem prawo( jak zrobie na odwot to powiedzial ze mnie obleja za to) , troche dziwne bo zawsze myslelm ze odwrotnie.
No i po opuszczeniu ósemki glowa w lewo i prawo - :) nie wiedzialem otym.
to samo na skrzyzowaniach rownorzednych najpierw w lewo potem w prawo i lewo.
No i jak np stoje na swiatlach gdzies z tylu to przy ruszaniu musze patrzec znowu lewo - prawo inaczej egzamin zakonczony z negatywnym wynikiem.
Jak to naprawde jest z tym?
Jutro mam egzamin i boje sie ze na tym mnie obleja ;/ na auto zdalem niedawno za 1 razem a teraz do moto juz 3 raz bede podchodzil wstyd....
lokis
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/3/2010, 20:11


Postprzez Kuba-szprota » 1/3/2010, 21:04

Jeśli włączasz się do ruchu to patrzysz do tyłu przez lewe ramię.
Jeśli stoisz na światłach, bo jest czerwone, to po włączeniu się zielonego nigdzie nie musisz się rozglądać.
Na skrzyżowaniu równorzędnym musisz obserwować jadących z prawej strony. Jak już upewnisz się, że z prawej nic nie ma nic nie zaszkodzi spojrzeć w lewo czy ktoś nie chce wymusić pierwszeństwa.

Slalom i 8:
pachołki wyznaczają ci linię. Kiedy ją przekraczasz musisz się obejrzeć za siebie. Jeśli mijasz pachołek z lewej strony, to patrzysz za siebie w prawo, jeśli mijasz pachołek z prawej strony - oglądasz się w lewo.

A instruktora masz do dupy!
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź


Postprzez lokis » 1/3/2010, 21:40

Dzieki za odpowiedzi ale Dalej mam mętlik w glowie czemu na filmikach robią inaczej? głową raz tylko w prawo a potem raz w lewo ? tak tez moze byc ?
http://www.youtube.com/watch?v=Us8RmqHG ... re=related
i
http://www.youtube.com/watch?v=xzMoMuYCYyI

ehhh zalamanie -_- .
lokis
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/3/2010, 20:11

Postprzez Vergon » 1/3/2010, 23:20

Lokis, gosc na filmiku nie robi tego prawidlowo.
Robisz tak jak pisali wyżej.
Rozgladasz sie w obie strony, pewnie co instruktor to odrobine inne wymagania mimo,ze wszystko teoretycznie jest ujednolicone, ale nic Cie to nie kosztuje zerknac w 2 strony a szkoda uwalic na takiej glupocie.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Traperoso » 5/3/2010, 09:43

OMG ale nasrane, u mnie nie kazali się rozglądać niewiadomo gdzie, miałem po prostu przejechać ósemkę 5 razy, czy ile tam było. Chodzi tu o umiejętność panowania nad motocyklem, a nie o to by w trakcie kręcenia ósemek, patrzyć się dokładnie ileś razy tam i sram, odebrać telefon i zawiązać buta. Totalna bzdura, nie ma nic wspólnego z jazdą po drodze. Skrzyżowania nie są co jeden metr..., a nawyk rozglądania się mam opanowany do perfekcji, ale wtedy gdy trzeba.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez warmplace » 5/3/2010, 09:52

No u mnie tlumaczyli o co chodzi - niby podczas patrzenia się sprawdzają, czy obracając głowę nie tracisz równowagi :P głupota, ale tak mi tłumaczyli hehe :) Generalnie ja miałem gościa na egzaminie, który nie zwracał na to uwagi, a kumpla w tym samym wordzie we wro uwalili za nieodwracanie się ;) -prawo - bo stamtąd najpierw nadjeżdża samochó, później w lewo i znowu w prawo :)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez warmplace » 5/3/2010, 10:05

omg sorry w lewo oczywiscie najpierw :) ale bzdury napisałem KAJAM SIĘ:(
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez warmplace » 5/3/2010, 12:22

Ale ja mam kobiecą naturę pod tym względem i mylę lewo i prawo :P tzn jeśli chodzi o nazewnictwo ;P Musze się trochę zastanowić, żeby skumać. Do tego płaczę na "nigdy w życiu" i oglądam "M jak miłość" :P Z tym akurat to żart ale strony mylę. Sorry za zamot :)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr