Zobacz wÄ…tek - Jakie sa roznice pomiedzy Banditami, a GSXF-ami ?
NAS Analytics TAG

Jakie sa roznice pomiedzy Banditami, a GSXF-ami ?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Jakie sa roznice pomiedzy Banditami, a GSXF-ami ?

Postprzez rambo wwa » 27/2/2010, 23:50

Czy ktos wyjasni mi jakie sa roznice pomiedzy Banditem 650SA, a GSXF 650 i Banditem 1250SA, a GSXF 1250FA. Silniki maja identyczne. Waga, rozstaw osi, itd wszystko to samo. Co wiecej, Bandity mozna wyposazyc w pelne owiewki. Czy sa jakies roznice pomiedzy tymi moto oprocz wygladu plastikow i przedniej lampy?
Avatar użytkownika
rambo wwa
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 9/9/2006, 16:12
Lokalizacja: 0-22


Postprzez schwarz » 27/2/2010, 23:56

Technicznie wszystko to samo.
schwarz
Świeżak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 21/12/2008, 01:26
Lokalizacja: Kielce


Postprzez Kris2k » 28/2/2010, 21:22

w 650...
GSX-F nie ma centralnej podstawki i ma bardziej twardo zestrojone zawieszenie wzgledem bandziora, innych roznic brak, ja wole bandziora

w 1250... nie wiem, dopiero od tego roku w ofercie ale obstawiam ze wszystko tak samo jak w 650
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez Jacek318 » 1/3/2010, 18:21

witam,
nie chciałem zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj
Mam na oku pewnego bandita 600 z 97 roku.
Po rozmowie i zdjęciach dowiedziałem się że motocykl jest w dobrym stanie, zarówno wizualnym jak i technicznym.
Był użytkowany turystycznie, serwisowany i jest zachowany w stanie oryginalnym w 99%.
Jestem prawie pewien że nie miał ciężkiego życia, jeździł sobie w towarzystwie XJ-ty tak jak wcześniej pisałem turystycznie.
Przeglądając alledrogo większość banditów z tego rocznika na liczniku ma przebiegi około 40 tyś km co jest oczywiście możliwe ale zdaje sobie sprawę z tego że większość tych sprzętów ma kręcone liczniki.

Egzemplarz którym się zainteresowałem ma trochę większy przebieg ok 70 tyś. km
Jakie przebiegi średnio wytrzymuje jednostka w bandicie? i skrzynia biegów?
Wydaje mi się że lepiej jest nabyć coś z prawdziwym przebiegiem i od osoby która użytkowała 2oo turystycznie, niż od osoby która używa moto w inny sposób...
Mz Etz 250\Honda Hornet 600
Avatar użytkownika
Jacek318
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 8/10/2008, 19:37

Postprzez bboy4 » 1/3/2010, 19:14

Jacek318 napisał(a):Egzemplarz którym się zainteresowałem ma trochę większy przebieg ok 70 tyś. km
Jakie przebiegi średnio wytrzymuje jednostka w bandicie?

Jeśli była użytkowana z głową i właściciel regularnie zmieniał olej i doglądał maszyny przebieg nie powinien być kłopotliwy - Jest to niewyżyłowany "olejak" który jest dość trwałą konstrukcją. Jeśli wymiany oleju były regularne i moto było regulowane to myśle że lepiej jest kupić zadbanego "olejaka" z przebiegiem 70tyś , niż zajechanego z przebiegiem 50 tyś/km...

Ja swojego olejaka sprzedałem z przebiegiem 50tyś/km i wszystko chodziło jak należy...

Ps: Skrzynie nie są wadliwe więc jeśli ktoś sam czegoś nie popsuł to skrzynia polata dłużej...
Avatar użytkownika
bboy4
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10/11/2008, 11:46
Lokalizacja: Aleksandrów-Kuj

Postprzez drvall » 1/3/2010, 20:25

Moim bandziorem nakręciłem prawie 50 tys i gdyby nie pewna pani wyjeżdżająca z parkingu śmigałby dalej . Więc jesli był serwisowany jak należy to jeszcze parę tys km polata
drvall
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 18/2/2007, 16:58

Postprzez rambo wwa » 1/3/2010, 22:52

Kris2k napisał(a):w 650...
GSX-F nie ma centralnej podstawki i ma bardziej twardo zestrojone zawieszenie wzgledem bandziora, innych roznic brak, ja wole bandziora

w 1250... nie wiem, dopiero od tego roku w ofercie ale obstawiam ze wszystko tak samo jak w 650


Dzieki Kris2k za odp. Zobrazowales mi te roznice, z ktorymi nawet w salonie suzuki sobie do konca nie radza. Moj email wyslany do suzuki nadal pozostaje bez odpowiedzi.... Jesli ktos jeszcze ma jakas wiedze na ten temat prosze o pisanie. Natomiast jesli uzyskam jakies info od suzuki napewno sie z wami podziele.

Jacek318 zaloz swoj temat, a nie wcinasz sie ni to z gruchy ni z pietruchy.
Avatar użytkownika
rambo wwa
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 9/9/2006, 16:12
Lokalizacja: 0-22

Postprzez rambo wwa » 5/3/2010, 14:49

To zadam moze jeszcze jedno pytanie odnosnie bandziorka 650.
Czy jego dosc spora masa (247kg) nie przeszkadza w normalnym codziennym uzytkowaniu w miescie???
Jego konkurencja jest troche lzejsza (cbf 600, diversion).
Avatar użytkownika
rambo wwa
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 9/9/2006, 16:12
Lokalizacja: 0-22

Postprzez Kris2k » 5/3/2010, 16:04

rambo wwa napisał(a):To zadam moze jeszcze jedno pytanie odnosnie bandziorka 650.
Czy jego dosc spora masa (247kg) nie przeszkadza w normalnym codziennym uzytkowaniu w miescie???
Jego konkurencja jest troche lzejsza (cbf 600, diversion).

Powiem tak... jezdizlem troche 650 rocznik 2009 i jak dla mnie jest niesamowicie zwrotny, ze wzgledu na mase nie tak do konca poreczny ale porownujac to do mojej VFR to jest w zwrotnosci i porecznosci spora roznica na plus dla bandziora. Natomiast porownujac "na sucho" do CBF i XJ6 (bo nimi nie jezdzilem) to pewnie te dwa sa tak samo zwrotne i jeszcze bardziej poreczne.

Po prostu zalezy z czym porownamy, jakie mamy doswiadczenie, dla mnie nowy bandzior jest swietnym motocyklem i zaskoczyl mnie bardzo na plus wzgledem starych olejakow co nie zminia faktu...
ze gdybym osobiscie wybieral z nowych salonowych modeli Bandit/CBF/XJ wybralbym jednak Honde ze wzgledu na oszczedniejszy silnik (akurat dla mnie spalanie jest wazne) pomimo tego ze Bandit ma ladniejsza stylizacje.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości




na górê