Zobacz wÄ…tek - Honda VF 750 C
NAS Analytics TAG

Honda VF 750 C

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Honda VF 750 C

Postprzez Leitho » 3/2/2007, 22:08

Witam
Otoz mam okazje kupic ww motocykl, tylko problemem jest cena. Sprzedawca nie podaje nic konkretnego, poprosil abym sie rozejrzal w tych motorkach i zobaczyl po ile chodza. Tutaj moja prosba - prosilbym o, chociaz przyblizona, wycene motocykla. Kilka slow o nim:
rocznik 86, przejechane 50 000 (licznik nie cofany), po jednej groznej wywrotce (wgnieciony bak, lecz teraz naprawiony i pomalowany), ogolnie stan techniczny jak i wizualny bdb. Na wyzszych obrotach wyskakuje 2, ale sprzedawca mowi, ze ten typ tak ma.
PS. Nie wiedzialem gdzie umiescic temat, jesli zle wybralem prosze mod o przeniesienie
PS2 . Prosilbym o nie wypowiadani sie ludzi ktorzy nie wieza, ani odpowiedzi typu : ten motor to zlom itd
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL


Postprzez domelo » 8/2/2007, 23:30

wiem ze prosiles o to żeby nie pisać ze to moto to złom itd. ale jesli mam być szczery to mi sie ten motorek okrutnie nie podoba, dlatego chcialem zadac Ci pytanie dlaczego akurat ten motor??
domelo
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1/2/2007, 00:24


Postprzez t_racer_ » 9/2/2007, 07:28

Magna... moja pierwsza miłość:) Od tego motocykla chciałem rozpocząć moją przygodę. Niestety koledzy motocykliści i znajomi mechanicy motocyklowi odradzili... Czterocylindrowa V-ka pięknie pracuje, ale niestety w starszych modelach rozrząd to tragedia i droga przez mękę. "Monstrualnie" długie łańcuchy rozrządu i wałki które potrafiły się wyrabiać na krzywkach... strasznie mi było żal rezygnować z tego modelu. Po tym zacząłem szukać Shedowa z podobnych roczników, i Tobie doradzam. Silnik nie ma tylu koni, ale jak to 2V ma duży moment i jest prosty, oraz trwały. A wizualnie taki Shadow niewiele się różni od Magny, i są wersje 750 z dwoma wydechami. Alternatywą jest Magna w nowym wypuście, gdzie silnik jest już bez wad, zdaje się, że rozrząd jest już nie na łańcuchach, tylko na kołach zębatych. Niestety Nowa Magna jest pędzona tylko łańcuchem. Co do małomówności sprzedawcy, to sygnał by uważać! A o wyskakującej dwójce nigdzie nie słyszałem, więc tu też bym zalecał wzmożoną czujność. Czy to ma być dla Ciebie pierwszy motocykl?
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez domelo » 9/2/2007, 13:10

nie, ja mialem juz kilka motorkow, i nie jestem zainteresowany kupnego tego motoru co prawda mam w planach zakup nowego ale tak jak pisalem wczesniej ten mi sie nie podoba, pytalem poprostu z czystej ciekawosci.:)
domelo
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1/2/2007, 00:24

Postprzez Leitho » 9/2/2007, 17:49

A wiec tak - w magnie zakochalem sie juz po pierwszej przejazdzce. Jak dla mnie ten motorek jest i wygodny, i piekny, oraz tak 4 cylindrowa V, hhmmmm, miodzio :) . Co do motorku, to prawie jest juz moj, sprzedawca jest moj sasiad, ktory o motorek dbal, ma 30 lat i jezdzil wylaczni "turystycznie". Co do mojego postu zle napisalem - milalo byc ze jest po nie grozniej wywrotce. Silnik chodzi tam jak zloto, wszsytko zrobione na "zicher". Jak myslicie, jaka cena bedzie dobra za ten motorel ? Powiem jeszcze ze dozuciel mi kask Nolana za free.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez t_racer_ » 9/2/2007, 18:53

Pytanie czy to pierwsze moto było skierowane do Leitho ;)

Leitho, napisz, jaki jest rocznik tej Magny, i naprawdę uważaj na tę wyskakującą dwójkę. Koszty naprawy mogą być zbyt wysokie w stosunku do wartości motocykla. Zapytaj jakiegoś mechanika ile to może kosztować. A wyskakiwanie dwójki przy wysokich obrotach to dla mnie poważna wada, jak dynamicznie rozpędzać motocykl, jeśli nie możesz pociągnąć na dwójce? Co komu z dobrego silnika, jak mocy nie można przenieść? Sąsiad nie sąsiad, to Ty będąc właścicielem będziesz pokrywał koszty. A przy kupowaniu używanego pojazdu trzeba uważać jak przy przechodzeniu przez drut kolczasty... Kask kup nowy... cudzy łupież... fuj... :D
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez Leitho » 10/2/2007, 17:32

Motorek jest naprawde w swietnym stanie, ten sasiad to moja najblizsza rodzina :) , kolo dbal o moto jak o dziecko. Rocznik '86 . Co do tej dwojki to koles mow, ze u niego w pracy (drogowka) maja tez magne i tez jest problem z dowjka, a ponoc koszty naprawy nie sa zbyt wielkie. Mowi ze jemu to nie przeszkadzalo, poniewaz motor nie dostawal wiecej niz 6 000 obrotow
Pozdrawiam
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez t_racer_ » 11/2/2007, 19:46

Widzę, że masz wszystko już przemyślane. Pozostaje tylko życzyć duuuużo radości z motocykla :D Powodzenia i do zobaczenia na drodze.
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez Leitho » 11/2/2007, 20:10

Dzieki dzieki :) jesli jestes z Olsztyna kolo czewy to moze, kto wie, sie kiedys spotkamy na drodze ;)
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez t_racer_ » 11/2/2007, 20:15

Jestem ze stolicy Warmi i Mazur, ale Polska nie jest taka wielka ;)
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez Marcin Patrol 4x4 » 11/2/2007, 21:37

jeśli chodzi o cen to niebież jej z dopłatą-chyba, że jesteś b. bogaty. Biegi zawsze będą wyskakiwać, po 2 jest czas na 5, niestety niejest to trwały motorek. Zyczę szczęścia.
Suzuki GSXR 1300
Marcin Patrol 4x4
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/9/2006, 23:03
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez wild » 12/2/2007, 20:02

ja mam magnę, i jak narazie mi się ładnie sprawuje, tylko ze nie mam efektu wyskakującej dwójki, niekiedy nie wskoczy jak sawysokie obroty, ale nigdy nie wyskakuje !!! ja łacznie za swoją dałem 6000 i dostałem 2kaski, 3 litry oleju i blokadę tarczy ham. a modele po 86roku mają poprawione główne wady konstrukcyjne czyli smarowanie głowic i chłodzenie silnika, więc warto by było ale musisz się dowiedzieć czyta naprawa to aby na pewno grosze, bo naprawy są kosztowne. mi jak sie zrobi cos z silnikiem (oby nie) to wrzucam silnik od shadowki 750, bo w cały moto za dużo serca włozyłem, żeby go sprzedać. pozdrawiam i żyze trafnego wyboru
jeśli ktoś nie pamięta historii, będzie skazany na ponowne jej przeżycie,
wild
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 20/12/2006, 00:27

Postprzez paulluz » 14/2/2007, 22:42

Witaj, też mam magne i nie narzekam. Jestem bardzo zadowolony a czy jest dobry to tak jak z każdym motorkiem: jak się dba to się ma. Ceny to się wachają do 8000 z sakwami i innymi dodatkami. Kłopotów z biegami u mnie nie ma i nie było a mam '83 rok. Naprawa nie powinna przkroczyć max500.Udanego zakupu, pozdrawiam.
paulluz
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17/1/2007, 20:07

Postprzez Leitho » 15/2/2007, 08:28

A co mozecie powiedziec o spalaniu ?
Bo slyszalem ze lubi soibie wypic
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez niedzwiedz1983 » 13/6/2011, 20:37

szukam instrukcji do magny 750 83rok
niedzwiedz1983
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/6/2011, 19:49

Postprzez zuzel » 20/11/2012, 09:42

witam drugi bieg mi wyskakuje duzy to problem
zuzel
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20/11/2012, 08:52



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê