Zobacz wątek - Odpaliłeś swój samochód w ost przymrozkach ?
NAS Analytics TAG

Odpaliłeś swój samochód w ost przymrozkach ?

O wszystkim
_________

Odpaliłeś swój samochód w ost przymrozkach ?

Tak - mam diesla :)
27
33%
Nie - mam diesla :(
7
8%
Tak - mam benzyniaka.
41
49%
Nie - mam benzyniaka :/
3
4%
Komunikacja miejska/podmiejska jest niezawodna ;p
5
6%
 
Liczba głosów : 83

Odpaliłeś swój samochód w ost przymrozkach ?

Postprzez patryk83 » 26/1/2010, 09:47

Interesuje mnie czy odpaliliście swoje samochody po ostatnich dość mroźnych nocach i dniach.
Ja niestety swojego nie odpaliłem a mam diesla passata.
Ewentualnie możecie napisać czy używacie jakiś specyfików do uszlachetniania paliwka.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Kula07 » 26/1/2010, 09:53

odpaliłem, kręcił, kręcił i zaskoczył :D ale chyba z 7 razy podgrzewałem świece żarową przed odpaleniem xD
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki


Postprzez Boguc » 26/1/2010, 10:11

ja odpalam za jednym strzalem, diesel a4 95r.
paliwo Lukoil bez dodatków...temp dzisiaj jak jechalem o 9.30 -15C
Avatar użytkownika
Boguc
Świeżak
 
Posty: 212
Dołączył(a): 17/4/2009, 18:43
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez patryk83 » 26/1/2010, 10:35

A u mnie ni cholery :>
Stał 2 dni i ropa się przymroziła i już nie doszła do silnika :)
Nie powiem jaki mam rodzaj ropy w samochodzie bo simi grozi zgłaszaniem łamania prawa odpowiednim władzom :) więc mój diesel zrobił się zbyt gesty i dupa zbita. Najprawdopodobniej odpalę go dopiero w czwartek jak zrobi się cieplej, dodam uszlachetniacza to nie powinien mieć już problemów z odpaleniem no ale muszę czekać ;>
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez melvin » 26/1/2010, 10:41

ja trzymam auto w ciepłym garażu więc zawsze jest w nim te minimum 15stopni, gorzej jak wracam z pracy, po 10h na dworze jest masakracja...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Landryss25 » 26/1/2010, 10:45

U mnie o 7.40 bylo -32 benzyniaki pala bez najmniejszego problemu.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Trener » 26/1/2010, 10:50

ja jeszcze nigdy nie miałem problemu z odpaleniem .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez simonw » 26/1/2010, 11:04

no ja raz grzalem swiece, dal ready to ignition , krec kluczyk ;) jeb jeb .... jeb , jebujebujebujebu , jeb jeb jeb jeb jeb

tak sluchalem jak zaskakuja kolejne cylindry, jak juz na 4 chodzil puscilem rozrusznik i dwa sie napelnily i poszedl :) aczkolwiek takie silnik r6 to w czolgach sie montuje :}w sumie nigdy tak nie mialem - dla pewnosci doladowalem aku pozniej bo jednak pareset amper poszlo jak nic

Natomiast przedmuchalo mi chyba airbagi albo ladunek wybuchowy na aku bo cos sie airbag pokazuje, zaraz zasse info o bledach wykasuje i zobaczymy ktora poducha zmarzła
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kula07 » 26/1/2010, 11:19

u mnie też świeci się kontrolka od poduchy.
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez karolr » 26/1/2010, 11:22

ten błąd poduszki to mata w siedzeniu pasażera, mata kosztuje w serwisie ok 400zł, ale po miesiącu może znowu sie z.ebać, wystarczy, że ktoś cięzki siądzie. Jak chcesz to skasować musisz wlutować diodę tam gdzie masz sterownik pod siedzeniem, kiedyś na bmw klub polska była fotorelacja jak to zrobic, nie wiem czy jest bo odkąd sprzedałem swoją i padły im serwery to tam nie zaglądałem
Honda to Honda..
Avatar użytkownika
karolr
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 17/3/2009, 09:25
Lokalizacja: LU

Postprzez mar111cin » 26/1/2010, 11:29

Mnie zastanawia jedna rzecz, w tamtym roku był temat gdzie wszyscy chwalili to jak szybko nagrzewa się diesel itp. A przy ostatnich mrozach jak ja wracałem do domu, to benzynowe V6 zagrzało się na dystansie 2-3km i do domu wracałem w ciepłym samochodzie. Kumple jeden ma diesla 2.5 audi, drugi fordowskie 2.0 i oni zrobili po 100-250km i auta im się dobrze nie zagrzały.

Jak będę miał chwilke to znajde aż ten temat z zeszłego roku. Bo mnie to teraz baaardzo zaciekawiło :P
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Cezarjusz » 26/1/2010, 11:45

Benzyniak odpalił ładnie, ale diesel ni chu chu.
Musiałem podczepic linke i ryzykować, jak odpalił to dolałem mu jakiegos ustrojstwa do paliwa i teraz juz odpala normalnie. a co do nagrzewanie sie diesla to faktycznie przy takich mrozach maksymalna temperatura cieczy wynosi około 70stopni. Przejechałem ponad 100 km a temp. bez zmian
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez patryk83 » 26/1/2010, 11:51

Hmm u mnie po jakiś 3km zaczyna się już grzać tak, że wskazówka temp idzie troszkę w górę ale ogólnie jak wyłączę opcje AUTO w nawiewie i przełączy sie na ECON czyli ciągłe nawalanie ciepłem to samochód się nagrzeje dość szybko plus rano jeszcze włączam podgrzewanie siedzenia bo w dupę zimno ale to też wyłączam dość szybko bo zaczyna denerwować jak grzeje za bardzo...

Edit:
nie wiem jakim cudem przeszedłem w zdaniu z nagrzania silnika do ogrzania wnętrza samochodu :D ale zakręt ze mnie ;p
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez icid » 26/1/2010, 11:56

U mnie w nocy spadło do -12 i sprinter rano nie zapalił nissan primera zapalił, nissan Cabstar (ciężarowy) zapalił, i Transporter benzynka zapalił. Sprintera pogrzałem opalarką po listwie wtryskowej i dałem mu gorące powietze z opalarki do dolotu i zagadał ale było ciężko :)
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Daryn » 26/1/2010, 12:05

Odpaliłem benzyniaka...było cięzko..ale zaskoczyl :)













_________________
moto giełda (otwórz link) i samochody (otwórz link)
Daryn
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16/10/2009, 06:57

Postprzez warmplace » 26/1/2010, 12:06

U mnie było -20 i moje żelazko 1.6 16v odpaliło bez problemu. Zawsze zreszta skubana zapala. W ta noc ma byc -23 wiec to bedzie prawdziwy test :D
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez simonw » 26/1/2010, 12:13

karolr napisał(a):ten błąd poduszki to mata w siedzeniu pasażera, mata kosztuje w serwisie ok 400zł, ale po miesiącu może znowu sie z.ebać, wystarczy, że ktoś cięzki siądzie. Jak chcesz to skasować musisz wlutować diodę tam gdzie masz sterownik pod siedzeniem, kiedyś na bmw klub polska była fotorelacja jak to zrobic, nie wiem czy jest bo odkąd sprzedałem swoją i padły im serwery to tam nie zaglądałem


prawie dobrze :)
Po pierwsze mata jest sprawna, po drugie za takie druciarstwo jak mowisz powinna byc z marszu kula w łep i do piachu. Kurwa polska mentalnosc, diode .. w lep se wlutuj diode no. System airbag i mata okresla kiedy i w jakim tempie otwieraja sie poduchy i boczne kurtyny oraz poduchy w fotelach , ze zdrutowana mata komputer bedzie sadzil ze tam zawsze ktos siedzi i zupelnie inaczej przebiegnie sekwencja odpalania.

To o czym mowisz to "Swiadome narazenie zdrowia i zycia" i jest karane z kodeksu karnego. Poza tym mam komputer diagnostyczny to sprawdze co mi podwiadlo - moze byc ze szybkozlaczka w drzwiach jak zmienialem mechanizm szyby (odpinalem poduchy) moze slabo docisnalem i odskoczyla albo po prostu zmiana impedancji zapalnika przy -24
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez patryk83 » 26/1/2010, 12:15

!icid
Ja wczoraj kombinowałem z ogrzewaniem filtra paliwa i wężyków obok, nawet paliwo już podgrzałem, które miałem w kanistrze(z otwartym karnistrem żeby nie pieprznęło) żeby wlać do baku i pokombinować ale aku nie wytrzymało jednego testu wieczornego czy coś kreci(bo rano go wykończyłem aku próbując odpalić) więc odłożyliśmy cieplutką benzynkę na późniejsze testy :)
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez karolr » 26/1/2010, 12:40

simonw napisał(a):
karolr napisał(a):ten błąd poduszki to mata w siedzeniu pasażera, mata kosztuje w serwisie ok 400zł, ale po miesiącu może znowu sie z.ebać, wystarczy, że ktoś cięzki siądzie. Jak chcesz to skasować musisz wlutować diodę tam gdzie masz sterownik pod siedzeniem, kiedyś na bmw klub polska była fotorelacja jak to zrobic, nie wiem czy jest bo odkąd sprzedałem swoją i padły im serwery to tam nie zaglądałem


prawie dobrze :)
Po pierwsze mata jest sprawna, po drugie za takie druciarstwo jak mowisz powinna byc z marszu kula w łep i do piachu. *** polska mentalnosc, diode .. w lep se wlutuj diode no. System airbag i mata okresla kiedy i w jakim tempie otwieraja sie poduchy i boczne kurtyny oraz poduchy w fotelach , ze zdrutowana mata komputer bedzie sadzil ze tam zawsze ktos siedzi i zupelnie inaczej przebiegnie sekwencja odpalania.

To o czym mowisz to "Swiadome narazenie zdrowia i zycia" i jest karane z kodeksu karnego. Poza tym mam komputer diagnostyczny to sprawdze co mi podwiadlo - moze byc ze szybkozlaczka w drzwiach jak zmienialem mechanizm szyby (odpinalem poduchy) moze slabo docisnalem i odskoczyla albo po prostu zmiana impedancji zapalnika przy -24



Ja tego nie robiłem, a że druciarstwo to wiem, ale co niektórzy to robią dla świętego spokoju żeby nie denerwowała ich kontrolka ew. przy sprzedaży żeby nic się nie świeciło- ja powiedziałem dlaczego świeciła i nie moja brocha czy ktoś wlutuje czy wymieni matę. Mata chyba tylko informuje komputer czy siedzi pasażer czy nie czyli w razie W zawsze wystrzeli jeśli wlutujesz diodę, nie wiem jak jest teraz, ale musiałbys przypier.lić w drzewo żeby zobaczyć czy się otworzy, wydaje mi się, że teraz też za każdym razem Ci odpali ;) za dużo zachodu z tym drzewem ;) sprawdź jeszcze napinacze pasów bo przez nie też potrafi świecić
Honda to Honda..
Avatar użytkownika
karolr
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 17/3/2009, 09:25
Lokalizacja: LU

Postprzez gumis » 26/1/2010, 12:59

benzynowe 1.4 bez problemow pali, jak wracam o 4 z pracy (nie wiem ile jest ponizej 0 ale na pewno w chu...). bez zadnych uszlachetniaczy, itp. paliwo? Statoil, BP, zaleznie od tego gdzie zaswieci sie rezerwa ;)
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr
cron