Zobacz wÄ…tek - Stop cenzurze w internecie - petycja
NAS Analytics TAG

Stop cenzurze w internecie - petycja

O wszystkim
_________

Stop cenzurze w internecie - petycja

Postprzez smal88 » 22/1/2010, 16:15

Koledzy !

Rząd planuje wprowadzić w życie ustawę w myśl, której w internecie będą mogły być filtrowane wszelakie treści.
Jeżeli wolność słowa jest dla Was priorytetem w sieci, proponuję podpisać się pod tą petycją.

http://stopcenzurze.wikidot.com/list-do-prezydenta
Avatar użytkownika
smal88
Świeżak
 
Posty: 110
Dołączył(a): 22/6/2009, 14:23
Lokalizacja: niedaleko Puław


Postprzez simonw » 22/1/2010, 18:42

1) Chrzanienie

2) Petycja jest bez sensu i popierajac ja i o niej mowiac, pokazujesz tylko kim jestes - a dokladnie jak malo wiesz o swiecie, jak dajesz sobie z glowki robic papkÄ™ i ze jestes standardowym polakiem wierzacym we wszystko co mowia media.

na liscie widze wielu znajomych, szkoda ze i oni dali sie omamic, nawet wielki Olgierd Rudak , smutne.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez smal88 » 22/1/2010, 19:06

Za to Ty, jesteś negującym wszystko to co ktoś inny powie. Tylko nie wiem dlaczego, może chcesz w ten sposób się wykazać ? Jako admin powinieneś sprawować tu nadzór, a nie krytykować wszystko co Ci osobiście nie pasuje.

No, ale wiem wiem, zaraz zaczniesz sypać argumentami, nie da rady Cię przegadać. Tylko mnie mało interesi co myślisz.
Avatar użytkownika
smal88
Świeżak
 
Posty: 110
Dołączył(a): 22/6/2009, 14:23
Lokalizacja: niedaleko Puław

Postprzez simonw » 22/1/2010, 19:14

Nie wszystko tylko glupoty, a statystyki sa wymowne i ponad polowa polakow NIE ROZUMIE co sie do nich mowi / pisze w ich ojczystym jezyku (badanie rozumienia prasy i "wiadomości" w telewizji) a prawie kazdy polak je oglada. Jaki z tego wniosek - neguje to co jest bezsensem, owszem. I nigdy sie nie wypierałem tego, ze tak czynie, a ze ludzie przewaznie maja inne zdanie, znaczy ze po postu nie potrafia myslec. Zreszta nie raz juz pisalem o tym ze net byl jest i bedzie cenzurowany, ze sa umowy miedzynarodowe i wygodniej jest zglaszac sprawe w NASZYM kraju niz cenzurowac przez firmy ogolnoeuropejskie, bo czas propagacji informacj cenzorskich jest dlugi, nawet do 24 godzin zanim wyblokuje sie strone, u nas w skali polski dzialalo by to szybciej po prostu a taka ustawa usprawni prace kazdego admina.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Traperoso » 22/1/2010, 19:14

Fakt, że nie da go się przegadać, ale znajdź pozytyw: nie dostałeś bloka na temat.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez smal88 » 22/1/2010, 19:23

1) Co dla Ciebie jest głupotą, dla kogoś może być czymś istotnym. Pamiętaj, że wszystko co piszesz jest Twoją subiektywną opinią i nie każdy musi się z nią zgadzać.

2) To prawda, większość ludzi w Polsce ślepo wierzy we wszystko co mówią media. Głównie kłamią wtedy gdy, jakaś informacją idzie w parze z interesem, pieniędzmi.

Zdziwiłem się, że nie pojechałeś ostrzej po moim poprzednim poście :D

...no i nie dostałem bloka na temat :)
Ostatnio edytowano 22/1/2010, 19:34 przez smal88, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
smal88
Świeżak
 
Posty: 110
Dołączył(a): 22/6/2009, 14:23
Lokalizacja: niedaleko Puław

Postprzez simonw » 22/1/2010, 19:33

A czemu mialbym pojechac - nie jest bledem nie posiadac wiedzy, bledem jest sie upierac ze ma sie racje. Jakos od wielu lat znam mechanizmy globalnego cenzurowania netu i w sumie je pochwalam, chociaz ostatnio dostało się mocno jednej sieci serwerow irc w sumie za nic, no ale taka cena bezpieczenstwa swiata.

Po prostu media robia nagonke mowiac o cenzurze, chociaz chodzi o cos zupelnie innego, bo net nigdy nie byl wolny przeciez i nadal panuja rozne zasady - jesli pojawi sie w sieci strona z nie wiem nazizmem i tak wszyscy ISP ja wytna, ludzie beda tam probowali sie TORem laczyc zrobi sie undergroun, ale adresy beda nulowane na wszystkich routerach BGP na swiecie.

TPSA takze uzywa BGP do cenzury, podpieci sa pod system centralnie blokujacy sieci/adresy/uslugi/kraje w wypadku nadużyc. Wiec

- takie systemy sa stosowane od dawna

- nie jest to "cenzura" ale normalna znana i opisana procedura

- owszem zdarzaja sie false positive ale mozna z tym jakos zyc.

Tak wiec jestem ZA takimi uslugami ktore na prawde z cenzura nic nie maja wspolnego. Wiadomo kazda rzecz moze sluzyc obu stronom, wymyslono dynamit by pomagał w kopalniach a nie zabilaj ludzi, wymyslono energie atomowa ale i bombe atomowa, kupujac pistolet to nie pistolet jest zly ale ty jest zabijesz czlowieka bez powodu.

Tak samo jest tutaj - system jest spoko ale czeka sie dlugo na blokowanie, jakby miec lokalne serwery polskie ktore by takie cos robily i dopiero pozniej przesylaly dalej do hameryki informacje o nulowaniu adresow - bylo by milo.

Sam projekt ustawy jak Olgierd Rudak zauwazyl na Å‚amach lege artis ma kilka luk ktore nalezalo by w procesie planowania jeszcze poprawic i wszyscy beda szczesliwi.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez smal88 » 22/1/2010, 19:47

Ale zauważ, że nie wszyscy mają tyle wiedzy co Ty, i nie wszystko rozumieją. Sam zwrot cenzura internetu robi wrażenie i porusza internautów.

Może w negowaniu tej petycji chodzi właśnie o te luki, może to one są potencjalnie nie do przyjęcia, a rządzący i tak chcą to wprowadzić. Zatem trzeba negować, przeciwstawiać się, nie pozwolić na wcielanie w życie durnych przepisów. Przykład całkiem z innej beczki. Czemu w Polsce nie mogę sobie kupić prostego banana, który to jest smaczniejszy i zdrowszy od krzywego "pastewnego", a no dlatego, że są jakieś durne przepisy unijne, które pozwalają na import tylko zakrzywionych. A takich regulacji jest cała masa, nawet sobie z tego nie wszyscy zdają sprawę.
Avatar użytkownika
smal88
Świeżak
 
Posty: 110
Dołączył(a): 22/6/2009, 14:23
Lokalizacja: niedaleko Puław



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê